مراحل اخذ ویزای تحصیلی

مراحل اخذ ویزای تحصیلی

مراحل اخذ ویزای تحصیلی در تمام کشورها و دانشگاه اغلب روند یکسان و مشابهی دارد. ویزای تحصیلی مجوز ورود قانونی شما به یک کشور برای شرکت در یک مقطع تحصیلی یا برنامه تحقیقاتی است که معمولا متناسب با طول دوره شما اعتبار دارد. به دلیل نزدیک شدن به ددلاین دانشگاه ها برای پذیرش دانشجویان تصمیم گرفتیم تا با کمک وکیل اخذ ویزا، مراحل اخذ ویزای تحصیلی را مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی چیست؟

مراحل اخذ ویزای تحصیلی و رعایت آن نتیجه تمام تلاش های شما برای مهاجرت را مشخص می کند. مراحل اخذ ویزای تحصیلی را می توان به شرح زیر دسته بندی کرد.

اولین مرحله اخذ ویزای تحصیلی انتخاب کشور مقصد.

انتخاب کشور مقصد و همچنین دانشگاه به ذهن شما برای انجام سایر مراحل نظم می بخشد. در این مرحله شما می بایست با انجام تحقیقات زیاد کشور و مدرسه و دانشگاه را مطابق با شرایط خود انتخاب کنید. و نسبت به گرفتن پذیرش تحصیلی نیز اقدام کنید.

دومین قدم اخذ ویزای تحصیلی؛ مشورت با وکیل

درصورتی که بتوانید از دانشگاه های خارجی پذیرش بگیرید وارد مرحله دوم اخذ ویزای تحصیلی می شویم. این مرحله مشورت با وکیل اخذ ویزا و یا وکیل مهاجرت تحصیلی است که به شما راه درست را نشان دهد.

مرحله سوم؛ آماده سازی مدارک

پس از مشاوره با وکیل اخذ ویزای تحصیلی، باید مطابق چک لیستی که سفارت هرساله اعلام می کند مدارک مورد نیاز را آماده کنید. این مدارک به طور معمول شامل مدارک هویتی، گواهی گردش حساب ۳ ماهه و تمکن مالی، گواهی پذیرش از دانشگاه، مدرک زبان و … می شود. چک لیست مدارک مورد نیاز در وبسایت سفارت کشور مقصدتان قرار دارد. در این مرحله حواستان به تاریخ رزرو بلیط هواپیما و هتل باشد.

تکمیل فرم های درخواست ویزا، گام چهارم

چهارمین مرحله اخذ ویزای تحصیلی تکمیل فرم های درخواست ویزا است. در این قسمت لازم است دقت نمایید تا اطلاعاتی از قلم نیافتد و یا به اشتباه این فرم را پر نکنید.

قدم پنجم درخواست ویزای تحصیلی، گرفتن وقت سفارت

گرفتن وقت سفارت از دیگر مراحل درخواست ویزای تحصیلی است که در حال حاضر در بیشتر کشورها با مشکل مواجه شده است. در حال حاضر سفارت ها اغلب به صورت الکترونیکی و از طریق وبسایتشان بدون نیاز به مراجعه حضوری به متقاضیان وقت می دهند. اما با توجه به شرایط سیاسی حاکم بر کشورها، گرفتن وقت سفارت سخت بنظر می رسد. در نتیجه بهتر است در این زمینه نیز از وکیل مهاجرت کمک بگیرید.

مرحله آخر اخذ ویزای تحصیلی، شرکت در مصاحبه سفارت

حضور در سفارت در وقت تعیین شده برای تحویل مدارک و همچنین شرکت در مصاحبه با آفیسر مرحله مهمی است که استرس زیادی هم به متقاضیان وارد می کند. در این مرحله پیشنهاد می شود تا استرس خود را کنترل کنید و از هرگونه رفتار شتابزده و حرف های بدون فکر بپرهیزید. پس از این مرحله درخواست شما وارد پروسه ارزیابی می شود و باید منتظر جواب سفارت بمانید.

بیشتر بدانید:  بورسیه تحصیلی چیست و دریافت آن چه شرایطی دارد؟

اخذ ویزای تحصیلی مرحله به مرحله
اخذ ویزای تحصیلی مرحله به مرحله

نکات مهم مصاحبه سفارت

در مصاحبه سفارت، آفیسر قصد دارد تا تسلط شما به زبان انگلیسی را بسنجد و از برنامه های شما برای سفرتان مطلع بشود و همچنین اطلاعاتتان را با اطلاعات درج شده در پرونده تطبیق دهد. در نتیجه در این مصاحبه اهمیت زیادی دارد که کاملا شفاف و بدون ابهام به سوالات آفیسر پاسخ دهید، صادق باشید، از طفره رفتن بپرهیزید، از قبل برنامه سفرتان را مرور کنید تا نکته ای را فراموش نکنید.

مهمترین مرحله اخذ ویزای تحصیلی

مراحل اخذ ویزای تحصیلی را پیش تر بررسی کردیم. سوال اینجا است که کدامیک از این مراحل اهمیت بیشتری دارد؟ برای پاسخ به این سوال فرآیند اخذ ویزا را به یک پازل تشبیه می کنیم. یک پازل را در نظر بگیرید، این پازل زمانی کامل و زیبا است که تمام قطعات آن کنار هم قرار گیرند و اگر یکی از قطعات آن گم شود، پازل معنای خود را از دست می دهد. اخذ ویزا نیز همینطور است. هرکدام از مراحل آن از اهمیت ویژه ای برخوردارند و عدم توجه به آن ها کار را در سایر مراحل نیز خراب می کند در نتیجه نمی توان مهمترین مرحله را به تنهایی مشخص کرد.

برای گرفتن ویزا از چه مرحله ای شروع کنم؟

برای اخذ ویزای تحصیلی برخلاف ویزای توریستی لازم است تا ابتدا از یکی از مراکز علمی پذیرش بگیرید. به عبارت بهتر شرط اینکه سفارت به شما ویزای تحصیلی بدهد همین است که بتوانید برای شرکت در مقاطع تحصیلی چه در مدارس و چه در دانشگاه، پذیرش بگیرید. در نتیجه از ابتدا به اخذ ویزا فکر نکنید و اول به فکر طی کردن مراحل پذیرش تحصیلی باشید.

بیشتر بدانید:  اعتراض به ریجکتی ویزا

گام به گام با اخذ ویزای تحصیلی
گام به گام با اخذ ویزای تحصیلی

مشاوره با وکیل اخذ ویزای تحصیلی

وکیل اخذ ویزای تحصیلی در این مسیر چه نقشی دارد؟ این فرد با تحصیل در رشته حقوق و همچنین کسب تخصص و تجربه در زمینه مهاجرت به شما برای گرفتن پذیرش تحصیلی و به پایان رساندن موفقیت آمیز مسیر اخذ ویزا کمک می کند. گروه وکلای لاهه با سال ها سابقه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی و اعتراض به ریجکتی ویزا در این راه در کنار شما خواهند بود. شما می توانید صفر تا صد امور مهاجرت تحصیلی خود را از گرفتن پذیرش تا گرفتن بورسیه تحصیلی و اخذ ویزا به ما بسپارید.

سوالات متداول

یکی از مهمترین شروط صدور ویزای تحصیلی پذیرش گرفتن از مدرسه یا دانشگاه است.

بله برای مهاجرت تحصیلی از طریق اخذ ویزا باید در مصاحبه سفارت شرکت کنید.

شرکت در مصاحبه سفارت و تحویل مدارک آخرین مرحله ای است که برای مهاجرت تحصیلی باید طی کنید.

مهمترین مرحله درخواست ویزای تحصیلی را نمی توان مشخص کرد و تمام مراحل اخذ ویزا در‌ کنار یکدیگر مهم هستند.

بله شما می توانید برای پیش بردن مراحل مهاجرت تحصیلی خود با مشاورین و وکلای مهاجرتی ما مشورت نمایید.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۱ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
تحصیل خلبانی در ترکیه
نوشتهٔ بعدی
ثبت شرکت در آلمان

دیگر مطالب این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button