ثبت شرکت در آلمان

ثبت شرکت در آلمان

ثبت شرکت در آلمان یکی از روش های مهاجرت سرمایه گذاری به این کشور است که به دلیل بازار کار و همچنین دسترسی به بازارا تجارت جهانی در میان مردم محبوب شده است. برای ثبت شرکت در آلمان بررسی مسائلی همچون هزینه، قوانین تجارت و شرکت ها در این کشور، قالب های ثبت شرکت در آلمان، نحوه دریافت اقامت و تابعیت، ویزای همراه آلمان، مراحل و شرایط لازم برای به ثبت رساندن شرکت و سایر مسائل این چنینی که در آینده شغلی و بیزینس شما تاثیرگذار است، امری اجتناب ناپذیر و با اهمیت به شمار می رود. بررسی این موضوعات از چند راه ممکن است که یکی از آن ها مشاوره با وکیل مهاجرت به آلمان می باشد به همین منظور ما این مطلب را با کمک متخصصین گروه وکلای لاهه نگارش و تنظیم نمودیم.

ثبت شرکت در آلمان چه شرایطی دارد؟

ثبت شرکت در آلمان از با دریافت ویزای خود اشتغالی این کشور همراه است. افراد برای اینکه بتوانند نسبت به ثبت شرکت در آلمان اقدام کنند باید با ارائه یک بیزینس پلن خود را از رقبایشان جدا کرده و به آلمان ثابت کنند که برنامه شان منافع این کشور را تامین می کند. تضمین استخدام ۵ نفر در این شرکت نیز یکی دیگر از شروط ثبت شرکت است. علاوه بر این داشتن ۱۸ سال سن و همچنین نداشتن سوسابقه کیفری از شرایط عمومی این نوع از مهاجرت و راه اندازی کسب و کار به شمار می رود. در این بین اثبات توان مالی شما برای ساپورت هزینه ها نیز اهمیت زیادی دارد. حال سوال این است که مطابق قوانین این کشور شرکت ها را در چه قالب هایی می توان تاسیس نمود؟!

انواع شرکت در آلمان

در قانون تجارت ایران به صراحت قالب هایی که می توان مطابق آن ها شرکت تاسیس کرد با قوانین کامل ذکر شده است. در آلمان نیز قوانین مشخصی برای ثبت شرکت وجود دارد و مطابق آن ها شرکت ها را می توان در قالب زیر تاسیس نمود:

۱- شرکت UG یا شبه مسئولیت محدود برای تاسیس تنها به ۱ یورو سرمایه قانونی نیاز دارد.

۲- ثبت شرکت با مسئولیت محدود در آلمان به حداقل ۲۵ هزار یورو سرمایه نیاز دارد و بیشتر برای پوزیشن های شغلی مناسب است که نیازی به تعداد زیاد شرکا و یا گسترش شعب ندارند.

۳- شرکت های مشارکت که حداقل به دو شریک نیاز دارند نیز می توانند در آلمان ثبت شوند. در این کشور شرکت های مشارکت مدنی/ تجاری / محدود به رسمیت شناخته شده اند. هرکدام از آن ها قوانین خاصی دارند برای مثال در مشارکت مدنی نیاز به مکتوب کردن قرارداد طرفین نیست. برای اطلاع دقیق از شرایط ثبت شرکت های مشارکتی در آلمان نیاز است تا با وکیل بین المللی مشورت نمایید.

۴- شرکت های AG قالبی دیگر برای ثبت شرکت در آلمان هستند که شباهت زیادی به شرکت های با مسئولیت محدود دارند اما خرید و فروش سهام در این نوع از شرکت انجام می شود و بیشتر مناسب بیزینس هایی است که به تعداد زیادی سهامدار و شریک نیاز دارد.

بیشتر بدانید:  ثبت شرکت با مسئولیت محدود GmbH در آلمان

شرایط ثبت شرکت در آلمان
شرایط ثبت شرکت در آلمان

چرا آلمان کشور مناسبی برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت است؟

برای ثبت شرکت در نظر گرفتن شرایط اقتصادی و اجتماعی کشور مورد نظر تاثیر به سزایی در تصمیم گیری شما خواهد داشت به همین خاطر در ادامه به تشریح چند مزیت از ثبت شرکت در آلمان می پردازیم:

  • امکان ثبت شرکت در آلمان بدون مدرک زبان: یکی از بهترین ویژگی های مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت این است که در زمان اخذ ویزا یا حتی انجام اداری امور مربوط به ثبت و تاسیس نیازی به ارائه مدارک زبان نخواهید داشت اما طبیعی است که تجارت و بیزینس بدون ارتباط گرفتن با سایر افراد ممکن نیست به همین منظور هم تسلط به زبان برای پیشرفت شما لازم است.
  • امکان دریافت وام: کشور آلمان به منظور جذب سرمایه گذاران کلان از سیاست های اعطا تسهیلات مالی استفاده می کند.
  • اقتصاد قوی و امکان دسترسی به بازار تجارت بین المللی: یکی دیگر از مزیت های ثبت شرکت در آلمان یا به قولی مهمترین مزیت این امر، اقتصاد قدرتمند این کشور می باشد. روابط دیپلماتیک آلمان با سایر کشورهای حوزه اتحادیه اروپا و یا حتی کشورهای سایر قاره ها امکان دسترسی به تجار و سایر شرکت ها برای همکاری و انعقاد قراردادهای بین المللی را برای افراد بوجود آورده است.
  • استقبال از ایده ها: کشور آلمان علم، دانش، فناوری و ایده های نوین را به عنوان عواملی برای سرعت بخشیدن به مسیر ترقی خود می شناسد و به همین خاطر با آغوش باز از بیزینس های فعال و ایده های سود آور استقبال می کند و بستر را برای رشد و گسترش آن ها فراهم می آورد.

ثبت شرکت در آلمان و مراحل آن

۱- برای بیزینس و شرکت خود نوع و قالب مشخص کنید.
۲- با توجه به نوع، برای شرکت اسم انتخاب کنید.
۳- نسبت به تهیه اساسنامه به صورت فردی و یا با همراهی شرکا اهتمام ورزید.
۴- در بانک حساب باز کنید و سرمایه مورد نیاز را به حساب شرکت واریز کنید.
۵- برای ثبت نهایی تمام مدارک را به نهادهای مربوطه در آلمان تحویل دهید.

اقامت و تابعیت آلمان با تاسیس شرکت

ثبت شرکت در آلمان منجر به اعطا اقامت می شود؟ در ابتدا برای تاسیس کنندگان شرکت ویزای سرمایه گذاری آلمان با اعتبار ۳ سال  و با امکان تمدید درصورت ثابت بودن شرایط فرد صادر می شود. پس از ۵ سال اقامت موقت شما می توانید برای اقامت دائم نیز درخواست دهید و پس از ۸ سال هم تابعیت آلمان را دریافت کنید. آلمان کشوری است که تابعیت مضاعف را می پذیرد؟ خیر کشور آلمان برخلاف برخی از کشورها، به افراد با تابعیت، تابعیتی جدید اعطا نمی کند و شما برای اینکه بتوانید از اتباع آلمان به شمار بروید باید از تابعیت ایرانی خود صرف نظر کنید.

ویزای همراه آلمان

برای خانواده افرادی که ویزای خود اشتغالی آلمان را دریافت می کنند ویزای همراه صادر می شود. واجدین شرایط دریافت ویزای همراه آلمان همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال شما می باشند که با دریافت این ویزا اجازه اشتغال و تحصیل نیز برایشان فراهم می شود. اعتبار ویزای همراه آلمان متناسب با اعتبار ویزای فرد مقیم در این کشور مشخص می شود و تا زمانیکه شما به عنوان اسپانسر خانواده خود در این کشور حضور داشته باشید امکان صدور ویزای همراه برای این عزیزان فراهم است. البته بدانید که حمایت مالی از خانواده به صورت کامل برعهده شما است و این امر باید به نهادهای مربوطه در آلمان ثابت شود.

ثبت شرکت در آلمان چقدر هزینه دارد؟

ثبت شرکت و سرمایه گذاری از مسیرهای پر هزینه برای مهاجرت به شمار می روند و به دلیل فرآیند نسبتا پیچیده ای هم که دارند هزینه زیادی هم نیز متحمل می شوید. برای ثبت شرکت در آلمان پرداخت هزینه های زیر الزامی است:

‍۱- خرید یا اجاره اقامتگاه شرکت
۲- پرداخت هزینه های ثبت شرکت
۳- پرداخت هزینه صدور ویزا و بلیط
۴- هزینه اقامتگاه خودتان
۵- هزینه درخواست ویزای همراه برای خانواده
۶- حق الوکاله و هزینه مشاوره با وکیل مهاجرت سرمایه گذاری

بیشتر بدانید:  مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در آلمان ۲۰۲۳

وکیل برای ثبت شرکت در آلمان
وکیل برای ثبت شرکت در آلمان

ثبت شرکت در آلمان از طریق وکیل

ثبت شرکت در ایران که کشور خودمان است و با قوانین تا حدودی آشنایی داریم کمی پیچیده بنظر می رسد چه برسد به کشوری که کاملا با قوانینش غریبه ایم و اطلاعی هم از نحوه ثبت و یا حتی صدور ویزا نداریم. راه حل چیست؟ بهترین و کم خطر ترین راه ممکن این است که با وکیل با تجربه و با دانش در این زمینه مشورت کنید. مشاوره با وکیل ثبت شرکت به شما کمک می کند تا با جزئیات از قوانین حال حاضر آلمان در زمینه ثبت شرکت مطلع شوید و درست تصمیم بگیرید. گروه وکلای بین المللی لاهه با در نظر گرفتن نیاز شما به وکیل برای انجام امور ثبت شرکت یا ارائه مشاوره در این زمینه، اقدام به همکاری با وکلایی نموده است که در آلمان فعالیت می کنند. شما می توانید صفر تا صد مسیر ثبت شرکت و اخذ ویزای آلمان این کشور را به ما بسپارید.

سوالات متداول

بله بدون نیاز به ارائه مدرک زبان راه اندازی کسب و کار و تاسیس شرکت در این کشور ممکن است.

ویزایی که کشور آلمان برای ثبت شرکت صادر می کند در ابتدا با اعتبار حداکثر ۳ ماهه صادر می شود که قابل تمدید نیز می باشد.

در صورتی که بتوانید در آلمان شرکت ثبت کنید علاوه بر خودتان برای خانواده تان نیز می توانید ویزای همراه دریافت کنید.

پاسخ به این سوال بستگی به انتخاب نوع شرکت و بیزینس دارد در نتیجه بهتر است با وکیل مشورت نمایید.

برای اطلاع از میزان مالیات ثبت شرکت در آلمان نوع شرکت شما اهمیت زیادی دارد اما به صورت کلی ۱۵ درصد از درآمد سالیانه شما به عنوان مالیات اخذ می شود.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۳ میانگین امتیاز: ۳.۷]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
مراحل اخذ ویزای تحصیلی
نوشتهٔ بعدی
ویزای همراه امارات

دیگر مطالب این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button