ویزای همراه ترکیه

ویزای همراه ترکیه

ویزای همراه ترکیه برای چه افرادی صادر می شود؟ ویزای همراه ترکیه در چه شرایطی صادر می شود؟ صدور ویزای همراه ترکیه چقدر هزینه دارد؟ این ویزا ظرف چند روز صادر می شود؟ ویزای همراه ترکیه مدرکی است که برای خانواده افرادی که به این کشور مهاجرت کرده اند پیش بینی شده است. در اصل می توان گفت کشورها با درنظر گرفتن چنین ویزایی، به دغدغه مهاجرین درخصوص دوری از خانواده و تنهایی خاتمه داده اند. در این مطلب تلاش کردیم تا با همراهی وکیل مهاجرت به ترکیه، تمام زوایای اخذ ویزای همراه این کشور را مورد بررسی قرار دهیم.

ویزای همراه ترکیه و کلیاتی در خصوص آن

ویزای همراه ترکیه مدرکی است که خانواده شما با در دست آن می توانند به این کشور مهاجرت کنند. اخذ ویزای همراه یکی از ساده ترین راه هایی است که برای مهاجرت پیشنهاد می شود. لازمه صدور این ویزا این است که یکی از اعضا درجه یک خانواده شما به کشوری مهاجرت کرده باشد و برای شما درخواست ویزای همراه دهد. کشور ترکیه در حال حاضر با در نظر گرفتن شرایط و دغدغه های شهروندان خود و نگاه به سیاست های جذب مهاجر و نیروی کار، برای افراد ویزای همراه صادر می کند. در ادامه این موضوع را بررسی می کنیم که ویزای همراه ترکیه تحت چه شرایطی صادر می شود.

واجدین شرایط ویزای همراه ترکیه

ویزای همراه ترکیه به افراد زیر تعلق می گیرد:

۱) همسر
۲) فرزند زیر ۱۸ سال و بالای ۱۸ سال مجرد و وابسته

بیشتر بدانید:  مشاوره با وکیل مهاجرت

شرایط اخذ ویزای همراه ترکیه
شرایط اخذ ویزای همراه ترکیه

اخذ ویزای همراه ترکیه چه شرایطی دارد؟

۱) طبیعی است که افرادی با ویزاهای کوتاه مدت ۶ ماهه یا کمتر نمی توانند برای صدور ویزای همراه ترکیه درخواست دهند. در این خصوص لازم به ذکر است که فرد متقاضی و مقیم در ترکیه برای اینکه بتواند برای خانواده خود درخواست ویزای همراه بدهد باید حداقل ۱ سال به صورت قانونی در این کشور اقامت داشته باشد.

۲) تمکن مالی یکی از اصلی ترین شرایط برای اخذ ویزای همراه ترکیه است. تمکن مالی ویزای همراه باید توسط فرد مقیم این کشور نشان داده شود. به عبارت بهتر این فرد باید به اداره مهاجرت این کشور ثابت کند که توان مالی کافی برای ساپورت هزینه های زندگی خانواده خود در ترکیه را دارد.

۳) در نظر گرفتن یک بیمه سلامت یا درمانی برای متقاضیان ویزای همراه ترکیه یکی از اموری است که بر عهده فرد مقیم در ترکیه به شمار می رود.

نکات مهمی که باید برای اخذ ویزای همراه این کشور بدانیم!

بنظر می رسد مهمترین مرحله و نکته ای که باید برای اخذ ویزای همراه ترکیه رعایت کنیم مشورت با فردی معتمد و با تجربه در این مسیر است. وکیل اخذ ویزا به شما کمک می کند تا بتوانید با تمام مراحل و شرایط اخذ ویزا آشنا شوید.

افراد مقیم در ترکیه تنها بعد از دریافت کارت آبی می توانند برای خانواده خود درخواست ویزا دهند. کارت آبی اغلب بعد از یک سال برای این افراد صادر می شود.

دارندگان ویزای همراه ترکیه اجازه اشتغال در این کشور را نخواهند داشت.

ویزای همراه تحصیلی در ترکیه

یکی از مزیت های مهاجرت تحصیلی به ترکیه این است که برای خانواده این افراد ویزای همراه صادر می شود. در این نوع از مهاجرت نیز برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال و بالای ۱۸ سال مجرد امکان درخواست ویزای همراه ترکیه وجود دارد. نکته قابل توجه این است که این افراد اجازه اشنغال نخواهند داشت و برای اشتغال باید از ادارات مهاجرت این کشور مجوز دریافت کنند.

ویزای همراه کاری

اگر قصد مهاجرت کاری به ترکیه را دارد و دوری از خانواده برای شما دشوار خواهد بود، می توانید برای همسر و فرزندان خود درخواست ویزای همراه بدهید. برای اخذ ویزای همراه ترکیه از این طریق رعایت شروط اصلی که در ابتدای مطلب ذکر کردیم الزامی است. درصورت دریافت کارت آبی می توانید برای صدور ویزای پیوست به خانواده اقدام کنید.

سرمایه گذاری در ترکیه و اخذ ویزای همراه این کشور

سرمایه گذاری در ترکیه از طریق خرید ملک، ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار امکانپذیر است. برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص شرایط سرمایه گذاری در هرکدام از این حیطه ها می توانید به وکیل مهاجرت مراجعه نمایید. اگر میزان سرمایه گذاری شما به گونه ای باشد که بتوانید اقامت این کشور را بدست آورید خانواده شما نیز می توانند برای دریافت ویزای همراه ترکیه اقدام کنند.

مدارک مورد نیاز

  • مدارک شناسایی متقاضی و خانواده وی
  • سند ازدواج و گواهی تولد فرزند
  • تمکن مالی مورد نیاز برای ساپورت هزینه های زندگی خانواده
  • مدارک مرتبط با اقامت فرد مقیم در ترکیه
  • گواهی عدم سوپیشینه
  • بیمه درمانی درخواست دهندگان ویزای همراه ترکیه
  • مدارک مرتبط با محل اقامت فرد در ترکیه
  • مدارک تحصیلی فرزند درصورت لزوم
  • تکمیل فرم درخواست ویزا و گواهی پرداخت هزینه های لازم

مدت اعتبار ویزای همراه ترکیه

مدت اعتبار ویزای همراه ترکیه متناسب با مدت اقامت فرد درخواست دهنده مشخص می شود اما در هرحالت این مدت از ۲ سال بیشتر نمی شود. البته اعتبار ویزای همراه درصورت تثبیت شرایط شما و فرد مقیم در این کشور قابل تمدید می باشد.

بیشتر بدانید:  انواع ویزای ترکیه

اخذ ویزای همراه ترکیه
اخذ ویزای همراه ترکیه

مشاوره با وکیل اخذ ویزا

وکیل اخذ ویزا چه خدماتی در زمینه ویزای همراه ترکیه ارائه می دهد؟ مهاجرت و اخذ ویزا فرآیندی است که تمام زندگی شما را دچار تغییر و تحول خواهد کرد و هر گام اشتباهی در این مسیر نا امید کننده بوده و ممکن است شما را از هدف نهاییتان دور کند به همین خاطر پیشنهاد می کنیم با افراد معتمد و متخصص در این خصوص مشورت کنید. مشاوره با وکیل مهاجرت به ترکیه می تواند راه مهاجرت شما را هموار کند. اطلاعاتی که این فرد در اختیار شما قرار می دهد اطلاعاتی است تخصصی که در وبسایت ها و یا افراد معمولی قابل دریافت نیستند. گروه وکلای لاهه با تجربه در مهاجرت به ترکیه در زمینه اخذ ویزای همراه این کشور آماده همکاری با شما هستند.

سوالات متداول

برای اخذ این ویزا دولت این کشور متناسب با کشور متبوع متقاضی هزینه متفاوتی را در نظر گرفته است.

بله ویزای همراه این کشور از طریق مهاجرت تحصیلی یکی از اعضا خانواده قابل دریافت است.

ویزای همراه ترکیه فقط برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال و بالای ۱۸ سال مجرد صادر می شود.

اعتبار پیوست به خانواده ترکیه متناسب با اعتبار اقامت فرد مقیم در این کشور تعیین می شود.

کار کردن با ویزای همراه ترکیه ممکن نیست و برای اشتغال در این کشور باید از ادارات مهاجرت ترکیه مجوز دریافت کنید.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۳ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
مهاجرت تحصیلی به امارات
نوشتهٔ بعدی
وکیل مهاجرت به امارات

دیگر مطالب این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button