مهاجرت تحصیلی به امارات

مهاجرت تحصیلی به امارات

مهاجرت تحصیلی به امارات چه شرایطی دارد؟ تحصیل در امارات یکی از راه های زندگی در این کشور می باشد. برای متقاضیان تحصیل در امارات ویزای موقت متناسب با مدت تحصیلشان صادر می شود. شما می توانید برای تحصیل در مدارس و دانشگاه های این کشور اقدام نمایید. کشور امارات سیستم تحصیلی شبیه به کشورهای اروپایی راه اندازی کرده و از ابزارهای نوین برای رشد و پیشرفت دانش آموزان و دانشجویان استفاده می نماید. مهاجرت تحصیلی به امارات چقدر هزینه دارد؟ بهترین مدارس و دانشگاه های این کشور کدامند؟ تحصیل در امارات به زبان عربی است؟ مهاجرت تحصیلی به امارات چقدر طول می کشد؟ تحصیل به زبان انگلیسی در این کشور ممکن است؟ وکیل مهاجرت تحصیلی در این مطلب به تمام سوالات شما در این زمینه پاسخ می دهد.

مهاجرت تحصیلی به امارات و شرایط عمومی

مهاجرت تحصیلی به امارات از طریق تحصیل در مدارس و دانشگاه های این کشور امکانپذیر است. افراد می توانند با انتخاب دانشگاه مورد نظر خود اطلاعات لازم برای پذیرش و ویزای تحصیلی امارات را بدست آورند. این اطلاعات در وبسایت دانشگاه ها و همچنین سفارت قابل مشاهده است. دانش آموزان می توانند برای تمام مقاطع تحصیلی مدارس این کشور اقدام کنند. دانشگاه های امارات به دو زبان عربی و انگلیسی و در ۳ مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری فعالیت می کنند. به طور کلی امارات در سال های اخیر همزمان با پیشرفت اقتصادی و اجتماعی که تجربه کرده است، تلاش می کند تا همواره سیستم آموزشی خود را آپدیت کرده و با ابداع روش های نوین، نخبگان را جذب سیستم آموزشی و کاری خود کند.

تحصیل در مدارس امارات

مهاجرت تحصیلی به امارات از طریق ثبت نام در مدارس این کشور برای متقاضیان ۶ تا ۱۸ ساله امکانپذیر است. مداری امارات همچون سایر کشورها به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می شوند. تنها اتباع امارات می توانند در مدارس دولتی این کشور تحصیل کنند که از قضا دروس فقط به زبان عربی تدریس می شوند. سن تحصیل اجباری در این کشور ۶ سالگی است. مهاجرت تحصیلی به امارات به منظور ثبت نام در مدارس این کشور مزایای بسیاری دارد یکی از این مزایا این است که متقاضی از سنین پایین با سیستم آموزشی این کشور آشنا می شود و راحتتر از سایر افراد می تواند به زندگی در امارات و حتی سایر کشورها ادامه دهد. تحصیلی در مدارس خصوصی امارات به چند زبان صورت می گیرد که سالیانه نزدیک به ۶ تا ۳۰ هزار دلار هزینه دارد. برای تحصیل در مدارس این کشور نیازی به ارائه مدرک زبان نیز نخواهید داشت.

شرایط مهاجرت تحصیلی به امارات
شرایط مهاجرت تحصیلی به امارات

تحصیل مقطع کارشناسی در امارات

تحصیل مقطع کارشناسی در دانشگاه های امارات ۳ تا ۴ سال به طول می انجامد. بسته به نوع دانشگاه زبان تحصیل در این مقطع نیز متفاوت خواهد بود. شهریه هر دانشگاه متغیر خواهد بود اما به طور میانگین می توان نزدیک به ۱۰ هزار دلار سالیانه برای این مقطع هزینه در نظر گرفت. برای مهاجرت تحصیلی به امارات و ثبت نام در مقطع کارشناسی دانشگاه های این کشور ارائه مدرک زبان انگلیسی اعم از تافل و آیلتس الزامی است.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های این کشور

مهاجرت به امارات از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به صورت حضوری و غیرحضوری امکان پذیر است. دوره های غیرحضوری ۵ ساله و دوره های حضوری ۱ تا ۲ ساله می باشد. برای پذیرش در دانشگاه های این کشور ارائه مدارک جی مت و یا جی آر ای در کنار مدرک تافل و یا آیلتس الزامی بنظر می رسد. رشته های علوم انسانی و مدیریت ها از پرطرفدارترین رشته های تحصیلی در این مقطع می باشند.

مهاجرت به امارات از طریق تحصیل در مقطع دکتری

مقطع دکتری در امارات به دو صورت دوره های تحقیقاتی یا تدریس محور ارائه می شوند. برای هر دو دوره، ارائه پروپوزال و مدرک زبان با سطحC1  الزامی است. دوره های دکتری در امارات ۳ تا ۴ سال طول می کشد.

مهاجرت به امارات و تحصیل به زبان فارسی

تحصیل به زبان فارسی در امارات تنها در برخی مدارس این کشور که توسط سفارت ایران تاسیس شده است؛ ممکن است. مدارس فارسی زبان امارات به صورت تفکیک جنسیتی و مطابق سیستم آموزشی این کشور فعالیت می کنند. مجتمع آموزشی توحید و سلمان فارسی دو مدرسه فارسی زبان امارات به شمار می روند.

ویزای تحصیلی

مهمترین مدرک برای مهاجرت تحصیلی به امارات ویزا است. ویزای تحصیلی امارات مدرکی است که به حضور شما در این کشور اعتبار می بخشد. شما مطابق مدت زمان اعتبار ویزای خود، می توانید در این کشور حضور داشته باشید. ویزای تحصیلی امارات با اعتبار یک ساله صادر می شوند که قبل از اتمام اعتبار با ارائه مدارک رسمی قابلیت تمدید دارند.

هزینه های مهاجرت تحصیلی به امارات

شهریه دانشگاه، هزینه زندگی، حق مشاوره و حق الوکاله وکیل مهاجرت، هزینه اخذ ویزا و… مجموع هزینه های مهاجرت تحصیلی به امارات را تشکیل می دهند. میزان شهریه دانشگاه بنا به رشته و دانشگاه متفاوت خواهد بود برای مثال شهریه دانشگاه های این کشور در مقطع کارشناسی ممکن است تا ۲۰ هزار دلار سالیانه برسید. حق الوکاله وکیل مهاجرت نیز متناسب با توافقات شما مشخص خواهد شد. هزینه اخذ ویزای تحصیلی امارات در زمان درخواست و تکمیل فرم ویزا پرداخت می شود. هزینه های زندگی در امارات براساس نحوه زندگی شما تعیین خواهد شد برای مثال این موضوع که شما در خوابگاه های دانشجویی مقیم شوید یا ملک شخصی اجاره یا خریداری نمایید در هزینه های شما اهمیت زیادی دارد.

مهاجرت تحصیلی به امارات فوری و تضمینی

مهاجرت به امارات به صورت فوری و تضمینی، اعزام رایگان دانشجو به امارات و… از عبارات جذابی هستند که در فضای اجتماعی دیده می شوند. وکیل اخذ ویزا در این خصوص بیان می دارد:( به یاد داشته باشید که دو ویژگی مهاجرت تحصیلی به هر کشوری، پرهزینه و زمان بر بودن است در نتیجه اگر فردی به شما وعده مهاجرت فوری، تضمینی و رایگان داد کلاهبرداری است. مهاجرت تحصیلی به امارات مسئله ای است که به عوامل مختلفی همچون، نظر دانشگاه ها، رزومه شما و نظر سفارت بستگی دارد و هیچ تضمینی در آن وجود ندارد. در این بین بدون استفاده از بورسیه های تحصیلی باید برای تحصیل در دانشگاه های این کشور شهریه بپردازید و هزینه های زندگی و اخذ ویزا را نیز در نظر بگیرید. از این موضوع نتیجه می گیریم که مشاوره و انجام امور رایگان در مسئله مهاجرت جایی ندارد.)

بیشتر بدانید:  مهاجرت کاری به امارات ۲۰۲۲

تحصیل در امارات
تحصیل در امارات

کار حین تحصیل در این کشور

مهاجرت تحصیلی به امارات همچون تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور هزینه های زیادی دارد که با توجه به شرایط اقتصادی موجود، شرایط را کمی دشوار می کند به همین خاطر بیشتر دانشجویان علاقه دارند تا علاوه بر درآمد، برای کسب تجربه و مهارت نیز به صورت پاره وقت در کنار تحصیل وارد بازار کار شوند. کشور امارات به دانشجویان تحت ضوابط و شرایطی اجازه کار کردن می دهد. دانشجویان بسته به مقطع تحصیلی از ۲۰ تا ۳۰ ساعت در هفته اجازه اشتغال دارند. اشتغال نباید به تحصیل دانشجو صدمه بزند.

مهاجرت تحصیلی به امارات و اخذ اقامت این کشور

برای بیشتر متقاضیان تحصیل در امارات، هدف نهایی دست یابی به اقامت و تابعیت این کشور است. در ابتدا به دانشجویان و دانش آموزان اقامت موقت تعلق می گیرد اما این کشور برای اعطا تابعیت و اقامت دائم شرایط پیچیده ای را بوجود آورده است. به همین خاطر می توان گفت با صرف تحصیل در این کشور، تابعیت و اقامت دائم به شما داده نمی شود. درصورتیکه بتوانید پس از اتمام تحصیل در این کشور ازدواج کنید، کارآفرینی و ثبت شرکت انجام دهید می توانید اقامت و تابعیت بگیرید. درهرصورت تا زمانیکه از دانشگاه ها و مدارس این کشور پذیرش داشته باشید، ویزای تحصیلی شما تمدید خواهد شد.

ویزای همراه امارات

یکی از مزیت های انتخاب امارات به عنوان کشور مقصد مهاجرت تحصیلی مسافت نزدیک به ایران می باشد که رفت و آمد را برای مهاجران راحت می کند اما بسیاری از افراد در تلاشند تا بتوانند با خانواده خود به این کشور مهاجرت کنند. برای دانش آموزان و دانشجویان مقطع کارشناسی این کشور ویزای همراه صادر نمی شود. دانشجویان فوق لیسانس و دکتری می توانند با مهاجرت تحصیلی به امارات برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود درخواست ویزای همراه بدهند. درآمد فرد متقاضی باید به گونه ای باشد که توانایی ساپورت مالی خانواده خود را داشته باشد.

بورسیه دانشگاه های این کشور

تحصیل رایگان در دانشگاه های امارات ممکن است؟ دانشجویان با توجه به سوابق تحصیلی خود می توانند به دانشگاه درخواست بورسیه بدهند. شما با استفاده از برخی از این بورسیه ها به طور کامل از پرداخت شهریه معاف می شوید. نکته حائز اهمیت این است که برای دانش آموزان یعنی مدارس این کشور بورسیه ای پیش بینی نشده است. برخی از این بورسیه ها عبارتند از:

 • بورسیه دانشگاه خلیفه
 • بورسیه دانشگاه امارات متحده عربی

این دو دانشگاه به دانشجویان با سوابق تحصیلی درخشان ماهیانه تا ۱۰ هزار درهم بورسیه می دهند. برای اطلاع از شرایط دقیق بورسیه ها باید به وبسایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کنید. در برخی از دانشگاه ها لازم است تا درخواست بورسیه را همزمان با درخواست پذیرش ارسال کنید.

محل اقامت دانشجویان در امارات

دانشجویان می توانند درصورت علاقه و توان مالی از ملک شخصی برای اقامت در این کشور استفاده کنند. اجاره و خرید ملک در امارات یکی از روش های اسکان در این کشور است اما راه بهتر و مقرون به صرفه تر استفاده از خوابگاه های دانشجویی است. مبلغ اجاره خوابگاه ها ممکن است ماهیانه تا ۳۰۰۰ درهم نیز برسد. اما به صورت کلی تعداد خوابگاه ها زیاد نبوده و شاید لازم باشد برای اجاره منزل اقدام نمایید.

بازار کار پس از تحصیل

یکی از موارد مهمی که لازم است برای مهاجرت تحصیلی به امارات در نظر بگیرید بازار کار رشته های مختلف است. برای کار کردن حین و بعد از تحصیل دریافت مجوز کار از اداره کار این کشور امری است اجتناب ناپذیر در نتیجه با ویزای تحصیلی نمی توان به اشتغال در این کشور پرداخت. کشور امارات روز به روز به بازار کار خود رونق می بخشد در نتیجه برای مهاجرت تحصیلی به این کشور نگرانی درخصوص اشتغال شما وجود نخواهد داشت. کادر درمان و رشته هایی همچون بازاریابی و مدیریت فروش و آی تی بازار کار بسیار پر رونقی دارد.

برای مهاجرت به امارات لازم است تا به اعتبار مدارک دانشگاه های این کشور در ایران توجه کنید. بسیاری از دانشگاه های امارات مورد تایید وزارت علوم ایران می باشند اما در رشته هایی همچون پزشکی و زیرشاخه های آن، وزارت بهداشت دانشگاه های امارات را معتبر نمی داند در نتیجه اگر قصد تحصیل پزشکی در امارات را دارید باید بدانید که نمی توانید با این مدرک در ایران مشغول به کار شوید.

۱۰ دانشگاه برتر امارات

۳ دانشگاه امارات در بین ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان و ۷ دانشگاه دیگر در میان ۱۰۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند. این رتبه بندی توسط سیستم QS منتشر شده است.

 • دانشگاه خلیفه با رتبه ۱۸۳
 • دانشگاه امارات متحده عربی با رتبه ۲۸۴
 • دانشگاه آمریکایی شارجه با رتبه ۳۴۸
 • دانشگاه آمریکایی دبی با رتبه ۶۵۰-۶۰۰
 • دانشگاه کانادایی دبی با رتبه ۶۵۰-۶۰۰
 • دانشگاه شارجه با رتبه ۶۵۰-۶۰۰
 • دانشگاه زاید با رتبه ۷۰۰-۶۵۰
 • دانشگاه ابوظبی با رتبه ۷۵۰-۷۰۰
 • دانشگاه عجمان با رتبه ۷۵۰-۷۰۰
 • دانشگاه العین با رتبه ۷۵۰-۷۰۰

مدارک مورد نیاز

۱) مدارک شناسایی همچون پاسپورت معتبر و شناسنامه
۲) تمکن مالی
۳) گواهی پذیرش از دانشگاه
۴) انگیزه نامه و توصیه نامه
۵) مدرک زبان معتبر
۶) مدارک پزشکی
۷) گواهی عدم سوپیشینه
۸) گردش حساب ۳ ماهه
۹) رزومه کاری مرتبط

بیشتر بدانید:  مشاوره با وکیل مهاجرت

وکیل برای مهاجرت تحصیلی به امارات
وکیل برای مهاجرت تحصیلی به امارات

وکیل برای مهاجرت تحصیلی به امارات

مهمترین مرحله مهاجرت تحصیلی به امارات چیست؟ بنظر می رسد مهمترین مرحله برای مهاجرت به هر کشور و هر طریقی مشورت با وکیل اخذ ویزا یا وکیل مهاجرت باشد. وکیل مهاجرت متخصص این امکان را برای شما بوجود می آورد که با خیالی آسوده این فرآیند را پشت سر بگذارید. گروه وکلای لاهه با همکاری وکلای مهاجرتی امارات در تلاش است تا در این زمینه خدمات اخذ ویزا و پذیرش تحصیلی را به نحو احسنت انجام دهد. مشاوره با وکیل مهاجرت مسیر مهاجرتی شما را روشن می سازد. شما در این زمینه می توانید از راهنمایی ها و اطلاعات گروه وکلای لاهه بهره مند شوید.

سوالات متداول

مدت زمانی که برای مهاجرت به این کشور از طریق تحصیل نیاز است بسته به شرایط شما متفاوت خواهد بود اما به طور معمول این فرآیند از ۶ ماه تا ۱ سال به طول می انجامد.

هزینه های تحصیل در این کشور شامل شهریه دانشگاه، هزینه زندگی، هزینه اخذ ویزا و… می باشد که با توجه به شرایط شما و قوانین این کشور متفاوت خواهد بود.

خیر برخی از دانشگاه های برتر و معروف امارات به دو زبان عربی و انگلیسی و یا فقط زبان انگلیسی فعالیت می کنند.

شما می توانید با مهاجرت تحصیلی به امارات برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود ویزای همراه بگیرید. این ویزا تنها به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری تعلق می گیرد.

شهریه دانشگاه های این کشور بسته به رشته، زبان تحصیل و دانشگاه متفاوت خواهد بود و در مقاطع مختلف تا ۳۰ هزار دلار سالیانه نیز تخمین زده می شود.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۳ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
ثبت شرکت در کانادا
نوشتهٔ بعدی
ویزای همراه ترکیه

دیگر مطالب این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button