مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در انگلستان

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری در سال جدید یکی از راه های مهاجرت به انگلستان است که برخلاف دیگر روش ها نیازمند اندوخته مالی بسیاری است. سرمایه گذاری در انگلستان وجوه مختلفی دارد که برای دستیابی به یک سرمایه گذاری موفق لازم است تا تمام ابعاد این وجوه مورد بررسی قرار گیرد.با وکیل مهاجرت همراه باشید.

نگاهی بر مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

کشور انگلستان به عنوان یکی از قدرتمندترین کشورهای جهان شرایط ویژه ای را برای جذب سرمایه گذاران بین المللی در نظر گرفته است. برای مهاجرت به انگستان از طریق سرمایه گذاری اولین قدم کسب سرمایه است. با اعلام بانک جهانی یکی از بهترین کشورها برای سرمایه گذاری انگلستان است زیرا مالیات بر ثبت شرکت ها در این کشور نسبت به دیگر کشورها پایین تر است که این امر باعث شده است تا انگلستان به عنوان یکی از برترین مقاصد سرمایه گذاران بین المللی در جهان معرفی شود.

شرایط عمومی سرمایه گذاری در انگلستان

سرمایه گذاری در انگلستان علاوه بر اینکه به دسته های مختلف تقسیم می شوند و شرایط مخصوصی دارند اما یک سری شرایط عمومی برای همه آن ها یکسان است این شرایط عبارتند از:

 • حداقل ۱۸ سال سن
 • اثبات مالکیت بر سرمایه
 • افتتاح حساب بانکی در انگلستان
 • امکان استفاده از سرمایه
روش های سرمایه گذاری در انگلستان
روش های سرمایه گذاری در انگلستان

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری و روش های آن

وکیل مهاجرت به انگلستان بیان می دارد: شاید تصور کنید که سرمایه گذاری در انگلستان در خرید ملک خلاصه می شود اما اینگونه نیست بلکه یکی از راه های سرمایه گذاری در انگلستان خرید ملک است. چند راه اصلی برای سرمایه گذاری در انگلستان وجود دارد. باید برای سرمایه گذاری در هر کشوری به خصوص انگلستان با نظام اقتصادی آن کشور آشنا باشیم و بتوانیم میزان ریسک سرمایه گذاری را بسنجیم. در ادامه به بررسی مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری و روش های آن می پردازیم.

ویزای Entrepreneur

ویزای کارآفرینی یا تاسیس شرکت، ویزایی برای مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری است. اعطا این ویزا به افراد از طریق یک سیستم امتیاز بندی پیروی می کند که لازم است برای اخذ این ویزا ۹۵ امتیار کسب نمایید. از ملزومات کسب این امتیاز این است که شما سرمایه ای معادل ۲۰۰ هزار پوند در بانک های معتبر داخل یا خارج از انگلستان داشته باشید که اگر در بانک های خارج از انگلستان است باید بتوانید این سرمایه را به بانک های انگلستان منتقل کنید. این سرمایه می تواند متعلق به خود یا همسرتان باشد که باید برای اثبات این امور مدارکی را ارائه دهید. شما با فراهم کردن این سرمایه موفق به کسب ۷۵ امتیاز از آن ۹۵ امتیاز می شوید. برای ۲۰ امتیاز باقی مانده باید مدرک آیلتس خود را با نمره ی ۴ ارائه دهید تا بتوانید ۱۰ امتیاز دیگر کسب نمایید. ۱۰ امتیاز باقی مانده از طریق ارائه مدارک تمکن مالی قابلیت کسب دارد یعنی شما باید دولت انگلستان را قانع کنید که توانایی پرداخت هزینه های زندگی خود و خانواده تان را دارید.

پس از کسب امتیاز باید برنامه ی اقتصادی خود را برای راه اندازی کسب و کار ارائه دهید و روند اخذ ویزای خود را با ارائه مدارک آغاز نمایید. مدت اعتبار این ویزا ۳ سال و ۴ ماه است که اگر پس از این مدت مبلغ اصلی تاسیس شرکت موجود باشد ۲ سال دیگر ویزای شما تمدید می شود. در انتهای این ۵ سال شما می توانید درخواست اقامت دائم دهید. برای مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری، روش کارآفرینی و تاسیس شرکت هزینه ی کمتری نسبت به دیگر روش ها دارد.

بیشتر بدانید:  بهترین شهرهای انگلیس برای مهاجرت ایرانیان

ویزای سرمایه گذاری یا Investor

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری و اخذ ویزای Investor را می توان یکی از گران ترین روش های مهاجرت به انگلستان دانست. سرمایه ی اولیه لازم برای کسب این ویزا ۲ میلیون پوند است. اخذ این ویزا هم از سیستم امتیاز بندی پیروی می کند و برای اخذ ویزای سرمایه گذاری کسب ۷۵ امتیاز لازم است. اگر این میزان نقدینگی در یکی از بانک های معتبر داخل یا خارج از انگلستان موجود باشد ۳۰ امتیاز به فرد داده می شود. فرد متقاضی باید یک میلیون و ۷۵۰ هزار پوند از این مبلغ را در یکی از اوراق قرضه یا اوراق سهام سرمایه گذاری نموده تا بتواند موفق به کسب ۳۰ امتیاز دیگر شود. برای کسب ۱۵ امتیاز دیگر فرد باید ظرف ۳ ماه از زمان صدور ویزا پروسه ی سرمایه گذاری را آغاز نماید. شما برای سرمایه گذاری با این روش نیازی به ارائه برنامه ی اقتصادی ندارید . صرف سرمایه گذاری برای اخذ این ویزا کافی است.

مزایای ویزای Investor

 • عدم نیاز به مدرک زبان معتبر
 • عدم نیاز به تحصیلات آکادمی
 • عدم لزوم ارائه مدارک تمکن مالی برای خود و خانواده تان.
 • قبل از ورورد به انگلستان سرمایه ی فرد در حساب بانکی شخص در ایران باقی می ماند.

مدت اعتبار این ویزا ۳ سال و ۴ ماه است که پس از گذشت این مدت اگر سرمایه شما به همان مقدار موجود باشد تا ۲ سال تمدید می شود و پس از گذشت ۵ سال شما موفق به اخذ اقامت دائم انگلستان می شوید. اگر میزان نقدینگی شما تا ۵ میلیون پوند افزایش یابد می توانید برای اقامت دائم پس از ۳ سال درخواست دهید و اگر این مبلغ به ده میلیون پوند برسد پس از گذشت ۲ سال از زمان اخذ ویزای سرمایه گذاری انگلستان امکان درخواست اقامت دائم برای شما فراهم می شود.

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری و اخذ ویزای Post-study work

اخذ ویزای Post-study work هزینه کمتری لازم دارد اما این ویزا هم از سیستم امتیاز بندی پیروی می کند. متقاضیان این ویزا بیشتر افرادی هستند که در انگلستان تحصیل کرده اند و پس از فراغت از تحصیل قصد کارآفرینی دارند. شما برای اخذ این ویزا باید موفق به کسب ۹۵ امتیاز شوید و ۷۵ امتیاز از طریق فراهم کردن ۵۰ هزار پوند سرمایه اولیه برای راه اندازی کسب و کار به شما تعلق می گیرد. برای این ویزا برخلاف ویزای قبلی ارائه مدرک معتبر زبان انگلیسی و همچنین ثابت کردن تمکن مالی الزامی است که هرکدام ۱۰ امتیاز را به خود اختصاص داده است. همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال شما نیز می توانند با شما همراه شوند. همراهان شما در مدت اقامتتان حق کار و تحصیل دارند. مدت اعتبار این ویزا ۳ سال و ۴ ماه است که اگر پس از گذشت این مدت سرمایه اولیه شما موجود باشد و حداقل توانسته باشید ۲ فرصت شغلی ایجاد کنید مدت اعتبار ویزای شما برای ۲ سال تمدید می شود که پس از این می توانید برای اخذ اقامت دائم انگلستان اقدام نمایید.

سرمایه گذاری در انگلستان و مهاجرت
سرمایه گذاری در انگلستان و مهاجرت

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری با خرید ملک

در برخی کشورهای اروپایی خرید ملک منجر به اخذ اقامت دائم آن کشور می گردد اما در انگلستان صرف خریدن ملک برای شما اقامت دائم انگلستان را به ارمغان نمی آورد مگر اینکه با سرمایه ی ۲ میلیون پوندی و از طریق ویزای Investor ملکی خریداری نموده و بتوانید ویزا اخذ کنید. خرید ملک در انگلستان روش خوبی برای مهاجرت به حساب نمی آید اما می تواند یکی از راه های کسب سود و سرمایه گذاری با چشم انداز طولانی مدت باشد. خرید ملک در انگلستان شرایطی دارد که یکی از مهمترین آن ها این است که شما امکان فروش ملک را تا ۵ سال نخواهید داشت. به همین جهت پیشنهاد ما به شما این است که برای اخذ تابعیت و ویزا می توانید از راه های ساده تر اقدام نمایید.

برای خرید ملک در انگلستان یکی از مهمترین شاخصه هایی که باید مورد بررسی قرار گیرد نرخ مصادره اموال است. مصادره اموال همواره برای سرمایه گذاران بین المللی دغدغه بوده است که خوشبختانه انگلستان با رعایت قوانین و قواعد بین المللی درخصوص خرید ملک پایین ترین نرخ مصادره اموال را در میان دیگر کشورها دارد به همین جهت محلی امن برای سرمایه گذاری به شمار می رود. از دیگر شاخصه های مهم در خرید ملک در انگلستان که به نوعی مزیت هم به شمار می رود برابری مالیات اتباع خارجی و انگلستانی است.

ممکن است به خریداران ملک در انگلستان وام تعلق گیرد اما باید بدانیم که اعطای وام به اتباع خارجی که اقامت انگلستان را ندارند بسیار پیچیده است و امکان دارد نرخ بهره بانکی برای این افراد نسبت به سایر افراد افزایش بیابد. پس برای خرید ملک در انگلستان باید تمام جوانب را در نظر بگیرید و با نگاهی واقع بینانه نسبت به سرمایه ی خود برای سرمایه گذاری در انگلستان اقدام نمایید.

ارزانترین و گرانترین شهرها برای خرید ملک در انگلستان

برای خرید ملک در انگلستان و کسب سود باید در محلی که قیمت منطقه ای ملک پایین و امکان رشد آن بالا است ملک بخرید. برای مثال ما خرید ملک در لندن را به هیچ وجه به شما پیشنهاد نخواهیم کرد زیرا در لندن قیمت منطقه ای ملک بسیار بالا است که همین امر سبب می شود میزان رشد این قیمت بسیار پایین و تدریجی باشد پس شما درصورتی موفق به خرید ملک در لندن خواهید شد که سرمایه ی هنگفتی داشته باشید برای مثال خرید یک واحد آپارتمان ۱۰۰ متری در لندن به طور میانگین ۱ میلیون و ۴۷۰ هزار پوند هزینه در بردارد. اما ۴ شهر شفیلد، سوانزی، دربی وبردفورد در دسته ی شهرهایی قرار می گیرند که خرید ملک در آن ها با توجه به قیمت راحت تر است که خرید یک خانه در این مناطق به طور میانگین ۱۵۵ هزار پوند هزینه دارد.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

اخذ ویزا برای مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری نیازمند ارائه مدارکی است که درصورت کامل نبودن می تواند شما را به دردسر بیاندازد این مدارک را در زیر مشاهده می فرمایید.

 • مدارک شناسایی و پاسپورت معتبر
 • گواهی تمکن مالی
 • گواهی سلامت پزشکی
 • گواهی عدم سوپیشینه
 • گواهی حساب بانکی انگلستان

مزایای سرمایه گذاری در انگلستان

برای مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری باید علاوه بر معایب که در خلال متن ذکر شده است مزایای آن را هم در نظر بگیرید. مزایای سرمایه گذاری در انگلستان به معایب ان می چربد.

فراهم شدن امکان زندگی در کشوری پیشرفته در عرصه های مختلف یکی از مهمترین مزیت های مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری است که سخن از آن بسیار گوش نواز است. تحصیل فرزندانتان در بهترین سیستم آموزشی دنیا می تواند از دیگر دلایل سرمایه گذاری شما در انگلستان باشد که مزیت بسیار مهمی است.کشور انگلستان به عنوان بستر بسیاری از شرکت های بین المللی و همچنین جمعیت جوان و مهاجر می تواند مقصد مناسبی جهت سرمایه گذاری باشد. پس با توجه به مزایای ذکر شده شما می توانید با سرمایه گذاری در انگلستان آینده خود و خانواده تان را تضمین کنید.

بیشتر بدانید:  اخذ ویزای انگلستان تضمینی

وکیل برای سرمایه گذاری در انگلستان
وکیل برای سرمایه گذاری در انگلستان

وکیل برای سرمایه گذاری در انگلستان

چه برای مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری بخواهید اقدام نمایید چه برای خرید ملک جهت کسب سود، نیاز دارید تا در خصوص وجوه مختلف تصمیم و هدفتان خوب فکر کنید و بهترین راه را برگزینید. در این مسیر مشاوره گرفتن از یک وکیل متخصص می تواند شما را چندین قدم به هدفتان نزدیک کند.

گروه وکلای لاهه با برترین وکلا و مشاوران امور مهاجرتی این اطمینان را به شما می دهد که تمام ابعاد روش های مهاجرتی را بررسی کرده و بهترین آن ها را به شما پیشنهاد می کند و شما را تا انتهای مسیر مهاجرتتان همراهی می کند.

سوالات متداول

مدت اعتبار ویزای سرمایه گذاری انگلستان با توجه به نوع سرمایه گذاری متفاوت خواهد بود.

حداقل نقدینگی برای ویزای سرمایه گذاری ۵۰ هزار پوند است.

بله برای برخی از روش های سرمایه گذاری در انگلستان کسب نمره آیلتس نیاز است.

خیر صرف خرید ملک در انگلستان موجب اخذ تابعیت نمی شود.

برای ارتباط با مشاورین و وکلای تخصصی سرمایه گذاری در انگلستان کافی است تا از طریق راه های ارتباطی با ما تماس برقرار کنید.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۱ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
مهاجرت به ایتالیا
نوشتهٔ بعدی
مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

دیگر مطالب این دسته بندی

۶ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • مریم پارسامنش
  ۱۵ مهر ۱۴۰۱ ۱۴:۲۲

  سلام
  میشه لطفاً بگید آیا سرمایه گزاری ۲۰۰ هزار پوندی انگلستان هنوز هم قابل انجام هست یا نه؟

  پاسخ
  • گروه وکلای بین المللی لاهه
   ۱۸ مهر ۱۴۰۱ ۱۴:۳۳

   سلام وقت بخیر
   اخذ اقامت با سرمایه گذاری در انگلستان مقدور است. جهت مشاوره تماس بگیرید.

 • سلام. برای مشاوره با وکیل مهاجرت سرمایه گذاری با چه شماره ای باید تماس بگیرم؟

  پاسخ
  • گروه وکلای بین المللی لاهه
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ۰۹:۳۴

   سلام و وقت بخیر. برای مشاوره با وکلا مهاجرتی گروه لاهه کافی تا با شماره ۰۲۱۸۸۷۱۱۱۳۰ تماس بگیرید.

 • سلام خسته نباشید. سرمایه گذاری توی انگلستان چقدر پول نیاز داره؟

  پاسخ
  • گروه وکلای بین المللی لاهه
   ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ ۱۸:۱۸

   سلام و درود. میزان نقدینگی و سرمایه مورد نیاز برای سرمایه گذاری در انگلستان به نوع و نحوه سرمایه گذاری بستگی دارد. برای اطلاعات بیشتر فرم ارزیابی مهاجرت را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button