مهاجرت خویشاوندی به امارات

مهاجرت خویشاوندی به امارات

مهاجرت خویشاوندی به امارات یکی از راه های زندگی در این کشور است که در بیشتر مواقع تنها برای همسر و فرزندان فرد مقیم در امارات ممکن می باشد. مهاجرت خویشاوندی به امارات با ویزای همراه امارات شباهت های زیادی دارد اما برخی تفاوت های آن ها موجب شده است تا ما با کسب اطلاعات از وکیل مهاجرت به امارات این مطلب را نگارش کنیم. در این مطلب به سوالاتی همچون شرایط مهاجرت خویشاوندی به امارات چیست؟ چه افرادی می توانند برای مهاجرت به امارات درخواست دهند؟ اخذ ویزای خویشاوندی امارات چقدر هزینه دارد؟ مدت اعتبار این ویزا چقدر است؟ پاسخ خواهیم داد.

مهاجرت خویشاوندی به امارات چه شرایطی دارد؟

مهاجرت خویشاوندی به امارات برای همسر و فرزندان فرد مقیم در این کشور ممکن است. البته والدین فرد هم می توانند تحت شرایطی برای اقامت این کشور درخواست دهند. فرد مقیم در این کشو اصطلاحا حامی نامیده می شود. چرا حامی؟ این فرد باید بتواند زندگی همسر و فرزندان و یا به طور کلی وابستگان را از نظر مالی تامین نماید به همین خاطر یکی از شروط اصلی مهاجرت خویشاوندی به امارات این است که حامی توان مالی و حقوق ثابت ماهیانه داشته باشد و بتواند مسکن مناسبی را برای زندگی شما فراهم آورد. افرادی که به امارات مهاجرت خویشاوندی می کنند امکان تحصیل رایگان در مدارس را خواهند داشت اما اگر به سن قانونی برسند باید برای تحصیل در دانشگاه های این کشور مجوز مجدد دریافت کنند علاوه بر این اجازه اشتغال نخواهند داشت و باید برای کار کردن در بدو ورود از ادارات مهاجرت و اداره کار این کشور مجوز دریافت کنند.

واجدین شرایط ویزای پیوست به خانواده امارات

چه کسانی می توانند واجد شرایط مهاجرت خویشاوندی به امارات قرار گیرند؟ مطابق قوانین این کشور حامی می تواند برای چند دسته از اعضای خانواده خود ویزا بگیرد:

 • همسر
 • فرزندان دختر مجرد
 • فرزندان پسر مجرد
 • والدین تحت شرایطی
بیشتر بدانید:  ویزای طلایی امارات

شرایط مهاجرت خویشاوندی به امارات
شرایط مهاجرت خویشاوندی به امارات

مهاجرت خویشاوندی والدین به امارات

مهاجرت خویشاوندی به امارات برای والدین ممکن است؟ والدین شما به عنوان فردی که مقیم امارات هستید می توانند برای مهاجرت خویشاوندی به این کشور اقدام کنند. والدین درصورتی می توانند ویزای خویشاوندی امارات را بدست آورند که ثابت کنید تحت تکفل شما هستند، امکان ساپورت مالی ایشان را داشته باشید، محل اسکانتان مناسب برای زندگی این عزیزان باشد و به طور کلی بتوانید با درآمدتان رفاه نسبی را برایشان فراهم آورید. مهاجرت خویشاوندی به امارات برای والدین به نسبت سخت تر از مهاجرت خویشاوندی همسر و فرزندان به این کشور می باشد.

ویزای خویشاوندی امارات برای همسر و فرزندان

مهاجرت خویشاوندی به امارات برای اعضا درجه یک خانواده فرد مقیم در این کشور یعنی همسر و فرزندان امکانپذیر است. درصورتیکه فرد چندین همسر داشته باشد تنها یکی از همسران می تواند برای مهاجرت خویشاوندی به امارات اقدام کند. مهاجرت به امارات از طریق خویشاوندی برای فرزندان دختر و پسر هر چند نفر که باشند ممکن است اما لازم است که آن ها مجرد باشند و درصورتی که سن فرزندان دختر بیشتر از ۱۸ و فرزندان پسر  زیر ۲۱ سال شود باید برای مهاجرت و یا تمدید ویزا گواهی تجرد ایشان باید صادر و ارائه شود.

شرایط حامی برای ویزای امارات

مهاجرت خویشاوندی به امارات از ۲ بخش و عضو اصلی تشکیل می شود که هر دو عضو باید شرایطی داشته باشند تا بتوانند برای زندگی در این کشور اقدام کنند. پیش تر شرایط متقاضی مهاجرت به امارات از طریق پیوست به خانواده را بررسی کردیم. حال حامی باید شرایط ذیل را داشته باشد:

 • حقوق ماهیانه ثابت ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ درهم
 • داشتن مسکن مناسب برای زندگی وی و اعضا خانواده
 • داشتن شهروندی، اقامت دائم و یا اقامت کاری امارات
 • تکمیل فرم های درخواست مجوز ورود اعضا خانواده

اگر حامی مسکن نداشته باشد چه؟

حامی برای اینکه بتواند برای عزیزان خود درخواست ویزای خویشاوندی امارات ارسال کند باید مسکنی را خریداری کرده یا حتی اجاره نماید. این مسکن باید برای زندگی تمام اعضا خانواده مناسب باشد. درصورتیکه حامی مستاجر باشد حداقل درآمد ۴۰۰۰ درهم و  اگر  هم مالک باشد درآمد ۳۰۰۰ درهم ماهیانه برای وی تعیین شده است. در نتیجه مشاوره با وکیل مهاجرت به امارات دریافتیم که مالک بودن حامی اهمیتی ندارد.

هزینه مهاجرت خویشاوندی به امارات

مهاجرت خویشاوندی به امارات چقدر هزینه دارد؟ برای مهاجرت به امارات از این طریق هزینه های ذیل پیش بینی می شود:

 • هزینه مشاوره با وکیل مهاجرت به امارات و هزینه انعقاد قرارداد با وی برای پیشبرد پرونده مهاجرت
 • پرداخت هزینه درخواست ویزا به سفارت (مبلغ ۲۵۰ درهم)
 • هزینه های زندگی در امارات که متناسب با لایف استایل شما مشخص می شود.
 • هزینه بلیط هواپیما
 • هزینه ترجمه مدارک

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت فامیلی به امارات

برای مهاجرت خویشاوندی به امارات مدارک ذیل مورد نیاز است که این مدارک ممکن است لازم شود که توسط حامی و یا متقاضی ارائه شود:

 • پاسپورت خانواده (کپی برابر اصل)
 • عکس پرسنلی متقاضیان
 • اصل و ترجمه سند ازدواج
 • گواهی تولد فرزندان
 • گواهی تجرد فرزندان دختر زیر ۱۸ سال و پسران زیر ۲۱ سال
 • ارائه مجوز اقامت اعم از اقامت دائم، پاسپورت امارات یا مجوز کاری
 • مدارکی دال بر داشتن محل مناسب اقامت (سند ملک یا اجاره نامه)
 • گواهی تمکن مالی مثل گردش حساب
 • فیش حقوقی و درآمد

مادر می تواند حامی شود؟

فرزندان از طریق مادر می توانند برای مهاجرت خویشاوندی به امارات اقدام کنند؟ درصورتیکه پدر فرزندان شرایط حامی و اسپانسر شدن را نداشته باشد مادر با درآمد ماهیانه حداقل ۱۰ هزار درهم می تواند برای مهاجرت خویشاوندی فرزندانش اقدام کند اما درصورتیکه پدر بتواند برای فرزندانش دعوتنامه بفرستد مادر واجد شرایط اسپانسر شدن واقع نمی شود.

بیشتر بدانید:  خرید ملک در امارات

وکیل برای مهاجرت خویشاوندی به امارات
وکیل برای مهاجرت خویشاوندی به امارات

وکیل برای مهاجرت خویشاوندی به امارات

مشاوره با وکیل مهاجرت به امارات یا وکیل مهاجرت خویشاوندی زمانی کاربرد دارد که شما قبل از هرگونه اقدامی با استفاده از اطلاعات و دانش و تجربه وی با گام های مطمئن و برنامه ریزی شده وارد این مسیر شوید. وکیل مهاجرت به امارات به شما کمک می کند تا سفارت این کشور شما را ریجکت نکند و مدارک مورد نیاز را کامل و جامع ارائه دهید. شما می توانید برای مشاوره با وکیل مهاجرت به امارات به گروه وکلای لاهه مراجعه کنید. گروه وکلای لاهه با همکاری مشاورین متخصص می توانند در زمینه مهاجرت به این کشور، اخذ ویزا، خرید ملک و سرمایه گذاری، ثبت شرکت و … به شما کمک کنند.

سوالات متداول

هزینه درخواست ویزای امارات در این زمینه ۲۵۰ درهم می باشد.

همسر، فرزندان و تحت شرایطی والدین می توانند برای مهاجرت به این کشور از طریق پیوست به خانواده اقدام کنند.

از ابتدا تا انتهای پروسه مهاجرت به امارات از این طریق و بررسی و اعلام نتیجه ممکن است ۳ ماه زمان ببرد.

مادر درصورتی می تواند به عنوان اسپانسر برای فرزندش درخواست بدهد که پدر شرایط اسپانسر شدن نداشته باشد.

مدت اعتبار مجوز اقامت خویشاوندی شما در امارات متناسب با مدت اقامت حامی سنجیده می شود.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۱ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
مهاجرت با مدرک فنی حرفه ای
نوشتهٔ بعدی
تولد فرزند در کانادا

دیگر مطالب این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button