دانشگاه کلن آلمان

دانشگاه کلن آلمان

دانشگاه کلن آلمان در میان ۳۰۰ دانشگاه برتر جهان و ۲۰ دانشگاه برتر این کشور قرار دارد که تاسیس آن به دوران امپراطوری رم باستان برمی گردد اما در این سال ها به عنوان یک مرکز علمی و موسسه آموزشی فراز و نشیب های زیادی را متحمل شده است. دانشگاه کلن آلمان یکی از بیشترین آمارهای ورود دانشجویان به بازار کار در این کشور را به خود اختصاص داده است. بدیهی است که مهاجرت تحصیلی به آلمان از طریق تحصیل در دانشگاه کلن در ۳ مقطع اصلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری و همچنین برخی فرصت های مطالعاتی و سینگل کورس ها‌ امکانپذیر است.

دانشگاه کلن آلمان را بشناسیم!

دانشگاه کلن آلمان ششمین دانشگاهی است که در اروپای مرکزی تاسیس شده که در سال ۱۷۹۸ به دلیل مشکلاتی که فرانسوی ها بوجود آوردند تعطیل شد اما فعالیت خود را در سال ۱۹۱۹ از سر گرفت. این دانشگاه کار خود را با دانشکده های اقتصاد و تجارت، علوم اجتماعی و پزشکی آغاز کرد اما به مرور دانشکده ها و به تبع فعالیت آموزشی خود را توسعه داد. هاینریش بل و کورت آلدر دو تن از افرادی هستند که در دانشگاه کلن آلمان تحصیل می کردند و موفق به دریافت جایزه نوبل شده اند.

دانشکده های دانشگاه Cologne

همانطور که پیش تر اشاره کردیم این دانشگاه در ابتدا تنها با تاسیس ۴ یا ۵ دانشکده فعالیت رسمی خود را آغاز کرد اما درحال حاضر تحصیل در دانشگاه کلن آلمان از طریق اخذ پذیرش از دانشکده های گسترده امکانپذیر است. برخی از محبوب ترین دانشکده های دانشگاه کلن آلمان عبارتند از:

 • دانشکده حقوق
 • دانشکده هنر و علوم انسانی
 • دانشکده مدیریت، اقتصاد و علوم اجتماعی
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده ریاضیات

دانشگاه کلن آلمان به طور رسمی با ۲۰ دانشگاه در سراسر دنیا همکاری دارد. این همکاری در راستای گسترش و بهبود فعالیت ها‌‌ و عملکرد علمی دانشجویان است.

بیشتر بدانید:  تحصیل رایگان در آلمان

شرایط تحصیل در دانشگاه کلن آلمان
شرایط تحصیل در دانشگاه کلن آلمان

مراحل تحصیل در دانشگاه کلن آلمان

وکیل مهاجرت به آلمان در این خصوص بیان می دارد:

 1. دانشگاه کلن آلمان یکی از دانشگاه های دولتی این کشور است که اغلب دوره های خود را به زبان آلمانی ارائه می دهد به‌ همین خاطر بهتر است در ابتدا زبان آلمانی را تمرین و تقویت نمایید و مدرک زبان معتبری برای این مهارت خود کسب کنید.
 2. در مرحله بعدی به وبسایت دانشگاه سر بزنید رشته یا رشته های مورد علاقه تان را پیدا کنید و متناسب اعلام دانشگاه مدارک و ددلاین را یادداشت نمایید.
 3. قبل از فرا رسیدن ددلاین اخذ پذیرش مدارکتان را آماده و ترجمه نمایید.
 4. ممکن است پس از بارگذاری مدارک، دانشگاه از شما دعوت به مصاحبه نماید.
 5. در نهایت در ایمیل یا در پروفایل کاربریتان در سایت نتیجه درخواست شما اعلام خواهد شد.
 6. بعد از اخذ پذیرش از دانشگاه کلن آلمان باید برای گرفتن ویزای تحصیلی به سفارت این کشور درخواست دهید.

تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه کلن

مهاجرت تحصیلی به آلمان آن هم به زبان انگلیسی چالش و دغدغه این روزهای افرادی است که قصد مهاجرت به این کشور را دارند و زبان آلمانی بلد نیستند. باید بدانید که دانشگاه های دولتی آلمان که به زبان رسمی این کشور دوره ارائه می دهند رایگان هستند یعنی شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی درصورت تحصیل در دانشگاه کلن آلمان آن هم به زبان آلمانی نیازی به پرداخت شهریه ندارید. علاوه بر این تعداد کورس های انگلیسی زبان دانشگاه های این کشور علی الخصوص دانشگاه کلن آلمان بسیار کم است.

امکانات دانشگاه Cologne

یکی از موارد و عوامل مهمی که این دانشگاه را در بین ۳۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار داده است علاوه بر سطح آموزشی این کشور امکانات دانشگاه کلن آلمان است. در این دانشگاه خوابگاه و کتابخانه با ظرفیت حضور تمام دانشجویان دیده می شود. به علاوه شما با ثبت نام در دانشگاه کلن آلمان از یک بیمه درمانی با ۸۰ یورو هزینه در ماه بهره مند می شوید که تمام خدمات درمانی را پوشش می دهد.

تحصیل رایگان در دانشگاه کلن آلمان

پرداخت هزینه های مهاجرت تحصیلی به آلمان به اضافه هزینه های زندگی اعم از خوراک و پوشاک برای دانشجویان و خانواده های عزیز کمی دشوار است به همین دلیل دانشجویان اغلب دنبال راهی برای کاهش هزینه هایشان می باشند برای مثال استفاده از بورسیه های تحصیلی آلمان یکی از این روش هاست. دانشگاه کلن آلمان بورسیه های تحصیلی متنوعی را برای دانشجویان تعبیر کرده است که متناسب با هر رشته و دانشکده و مقطع متفاوت است. دانشجویان از طریق استفاده از این بورسیه های که برخی از آن ها دولتی و برخی خصوصی هستند می توانند از هزینه های تحصیل بکاهند. دو فاکتور مهم و اولیه برای اخذ بورسیه نمره آیلتس بالای ۶.۵ و معدل بالا است.

رشته های تحصیلی محبوب این دانشگاه

در کنار دانشکده های پیشرفته و محبوبی که دانشگاه کلن آلمان دارد رشته های بسیار جذاب و محبوبی را نیز سالیانه ارائه می دهد. بیشتر دانشجویان با لیسانس رشته های مختلف می توانند گرایش های مورد علاقه خود را در این بین پیدا کنند. برخی از این رشته های عبارتند از:

 • مدیریت کسب و کار
 • علوم اجتماعی
 • بیوشیمی
 • زبان شناسی
 • جمعیت شناسی
 • علوم اعصاب
 • مدیریت بین الملل
 • حقوق و تجارت بین الملل
 • فیزیک
 • علوم زیستی
 • علوم محیط زیست

شهریه دانشگاه کلن آلمان

پیش تر اشاره کردیم که تحصیل به زبان آلمانی در دانشگاه کلن رایگان است اما دانشجویانی که در کورس های انگلیسی زبان این دانشگاه تحصیلی می کنند موظف به پرداخت شهریه هستند. شهریه دانشگاه کلن آلملن بر‌اساس مقطع تحصیلی، رشته و یا حتی امکان یا عدم امکان از بورسیه تحصیلی مشخص می شود. این رقم در برخی رشته ها در طول سال بنا بر تعداد واحد اخذ شده نیز متغیر است. در نتیجه بهترین روش برای اطلاع از شهریه دانشگاه کلن آلمان مشاوره با وکیل مهاجرت تحصیلی یا مراجعه به وبسایت این دانشگاه است.

بیشتر بدانید:  اعتراض به ریجکتی ویزای آلمان

تحصیل در دانشگاه کلن آلمان
تحصیل در دانشگاه کلن آلمان

مشاوره با وکیل مهاجرت به آلمان

مهاجرت تحصیلی علی الخصوص مهاجرت تحصیلی به آلمان شرایط یکسانی ندارد و هر دانشگاه و رشته قوانین متفاوتی را پیش گرفته اند. به همین خاطر علاوه بر مطالعه کامل وبسایت می توانید از دانشجویانی که سابقا در این دانشگاه تحصیل کرده اند و یا افرادی که تجربه دارند اطلاعات کسب کنید. مشاور مهاجرت تحصیلی یا وکیل مهاجرت تحصیلی همان فردی است که با موفقیت در پرونده های مهاجرتی تجارب ارزشمندی در زمینه مهاجرت تحصیلی به آلمان و تحصیل در دانشگاه کلن بدست آورده است. شما می توانید برای ثبت نام در دانشگاه های این کشور و همچنین اخذ ویزا با مشاورین ما در تماس باشید.

سوالات متداول

طول دوره مقاطع تحصیلی این دانشگاه با سایر دانشگاه های آلمان برابر و ۴ ساله است.

بله این دانشگاه از بدو تاسیس در رشته پزشکی دانشجو می پذیرفت.

بله درصورتیکه به زبان انگلیسی تحصیل کنید و یا از بورسیه های تحصیلی این دانشگاه استفاده نمایید نیازی به پرداخت شهریه نیست.

بله این دانشگاه چند خوابگاه خصوصی و چند خوابگاه خصوصی دارد که ظرفیت جای دادن به تمام دانشجویان بین المللی را دارد.

بله برخی رشته های تحصیلی در این دانشگاه به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۳ میانگین امتیاز: ۳.۷]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج
نوشتهٔ بعدی
ویزای اسپانسرشیپ کانادا

دیگر مطالب این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button