درباره آزمون FSP بیشتر بدانید

آزمون FSP چیست

آزمون FSP در آلمان برای سنجش توانایی دانش آموزان به منظور ورود به دانشگاه ها برگزار می شود در اصل می توان گفت آزمون FSP تشابه نسبتا زیادی با کنکور کارشناسی در ایران دارد. اگر مدرک دیپلم شما به عنوان یک متقاضی تحصیل در آلمان با سیستم آموزشی این کشور مطابقت نداشته باشد باید ابتدا یک سال را در کالج های آلمان به عنوان پیش دانشگاهی بگذرانید و سپس در آزمون FSP شرکت کنید تا توانایی شما برای ورود به دانشگاه های آلمان سنجیده شود. شرکت در آزمون FSP لازمه مهاجرت تحصیلی به آلمان در مقطع کارشناسی است که در ادامه به صورت کامل و موشکافانه این آزمون را بررسی می کنیم.

آزمون FSP چه شرایطی دارد؟!

آزمون FSP آلمان آزمونی است برای ورود به دانشگاه های این کشور که دانش آموزان بین المللی نیز باید در آن شرکت کنند. دانش آموزان بین المللی یا به عبارتی دانش آموزان خارج از اتحادیه اروپا پس از گذراندن دو ترم در کالج می توانند برای ورود به دانشگاه های آلمان در این آزمون شرکت کنند. کالج ها متناسب با رشته تحصیلی مورد نظر شما دوره های متفاوتی را ارائه می دهند. دوره G برای رشته های علوم انسانی و مطالعات آلمان است اما دوره W برای رشته هایی همچون اقتصاد، مدیریت و علوم اجتماعی است. کالج ها دروس ریاضی و مهندسی را در دوره های به نام T ارائه می دهند. رشته های پزشکی و پیراپزشکی در دوره های M و رشته زبان و زبان شناسی در دوره های S ارائه می شوند.

منابع آزمون FSP

دانش آموزان در دوره G یا همان رشته علوم انسانی باید برای آزمون FSP منابع مورد نظر در دروس زبان آلمانی، تاریخ و جغرافیا و ادبیات بخوانند اما در دوره T یا همان رشته ریاضی و مهندسی دروس زبان آلمانی، ریاضی، فیزیک و شیمی و علوم کامپیوتر جز اصلی ترین منابع برای آزمون FSP خواهند بود. منابع کنکور پزشکی و پیراپزشکی در آلمان دروس زیست شناسی، شیمی، فیزیک و زبان آلمانی است. برای شرکت در کنکور دوره W دروس زبان آلمانی و انگلیسی، اقتصاد و مطالعات مدنظر است. شرکت در کنکور زبان آلمان مستلزم خواندن زبان آلمانی و زبان خارجی دومی است که مدنظر شما است در این کنکور از دروس تاریخ و جغرافیا نیز سوال مطرح می شود.

هزینه شرکت در آزمون FSP

ثبت نام در آزمون FSP آلمان همچون کنکور سراسری در ایران مستلزم پرداخت مبلغی برای پوشش هزینه های برگزاری آزمون است و لازم است تا در پایان فرآیند این ثبت نام این مبلغ را بپردازید. جمع هزینه شرکت در آزمون FSP نزدیک به ۱۵۰ یورو است.

مراحل ثبت نام در آزمون FSP

۱) در مرحله اول باید مدارک مورد نیاز را جمع آوری کنید.
۲) دومین مرحله برای شرکت در آزمون FSP ارسال مدارک به uni-assist است. این وبسایت و نهاد واسطه دانشجویان بین المللی و دانشگاه هاست.
۳) در صورت تایید مدارک نتیجه از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

شرایط شرکت در آزمون FSP

۱) حداقل ۱۸ سال سن
۲) ارائه مدرک دیپلم
۳) ارسال مدارک و پرداخت هزینه
۴) گذراندن کالج (برای متقاضیان بین المللی)
۵) ارائه مدارک شناسایی اعم از پاسپورت
۶) ارائه مدرک زبان آلمانی

زمان برگزاری آزمون FSP

وکیل مهاجرت به آلمان در این باره اذعان می دارد: (آزمون FSP دوبار در سال یکی برای ترم تابستان و دیگری برای ترم زمستان برگزار می شود. این آزمون در بیشتر موارد و معمولا در اوایل آوریل و اکتبر برگزار می شود. نمره بنده آزمون از ۱ تا ۵ است که هر چه نمره دانش آموز به ۱ نزدیک باشد یعنی نمره بهتری کسب کرده است در نتیجه در دانشگاه های بیشتری امکان اخذ پذیرش تحصیلی دارد.)

وکیل مهاجرت به آلمان

شرکت در آزمون FSP مستلزم داشتن ویزای تحصیلی آلمان است که امروزه اخذ آن نیازمند در نظر گرفتن شرایط نسبتا پیچیده ای است به همین خاطر پیشنهاد می شود ثبت نام، اخذ ویزای تحصیلی و در نهایت ثبت نام در دانشگاه های آلمان را به یک وکیل مهاجرت تحصیلی مجرب بسپارید. برای این امر می توانید به گروه وکلای بین المللی لاهه اعتماد کنید تا مسیر مهاجرت تحصیلی شما را هموار سازند.

سوالات متداول

بله متقاضیان برای شرکت در آزمون FSP باید نسبت به اخذ ویزای تحصیلی آلمان اقدام کنند.

 

شرکت در آزمون FSP نزدیک به ۱۵۰ یورو هزینه دارد.

 

بله منابع آزمون FSP  برای گرایش های مختلف همچون ریاضی و مهندسی، علوم انسانی، زبان و پزشکی و پیراپزشکی متفاوت است.

آزمون FSP دو بار در سال یک بار ابتدای تابستان و بار دیگر ابتدای زمستان برگزار می شود.

بازه نمره آزمون FSP از ۱ تا ۵ است که هر شخصی که نمره اش نزدیک به ۱ باشد در دانشگاه های بهتر و بیشتری می تواند پذیرش بگیرد.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۳ میانگین امتیاز: ۳.۷]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
کاریابی در اسپانیا چگونه است؟
نوشتهٔ بعدی
عوارض خروج از کشور

دیگر مطالب این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button