ویزای جاب سیکر آلمان

جاب سیکر آلمان

ویزای جاب سیکر آلمان مجوزی است برای جستجوی کار که به درخواست اتباع خارجی برای پیدا کردن کار در این کشور صادر می شود. اعتبار ویزای جاب سیکر آلمان ۶ تا ۹ ماه است. به طور کلی همه کشورها ویزای جاب سیکر صادر نمی کنند و در بین کشورهای صادرکننده این ویزا، بهترین کشور، آلمان است. هدف از نگارش این مطلب این است که به کمک وکیل مهاجرت به آلمان مسائلی همچون شرایط صدور ویزای جاب سیکر آلمان، اعتبار این ویزا، هزینه صدور ویزای جاب سیکر آلمان و… است.

ویزای جاب سیکر آلمان چه شرایطی دارد؟

ویزای جاب سیکر آلمان به شما اجازه می دهد تا به عنوان یکی از اتباع خارجی در این کشور دنبال کار بگردید. اگر موفق به این امر شوید ویزای جاب سیکر برای شما به ویزای بلند مدت کاری تبدیل می شود. بدیهی است که این کشور به راحتی این فرصت را در اختیار هر فردی قرار نمی دهد و برای اخذ ویزای جاب سیکر آلمان باید شرایط زیر را رعایت نمایید:

 • سن بیش از ۱۸ سال
 • داشتن حداقل مدرک لیسانس
 • داشتن صلاحیت های کافی مدنظر سفارت این کشور
 • ۵ سال سابقه کار مرتبط
 • تمکن مالی کافی برای پرداخت هزینه های زندگی در این کشور
بیشتر بدانید:  اخذ ویزای تضمینی آلمان

شرایط ویزای جاب سیکر آلمان
شرایط ویزای جاب سیکر آلمان

مراحل اخذ  Job Seeker آلمان

ویزای جاب سیکر آلمان قسمتی از مهاجرت کاری به این کشور به شمار می آید که مزیت های بسیاری دارد اما پیش از هر اقدامی می بایست یک تصویر کلی از مراحل اخذ این ویزا در ذهن داشته باشید.

 1. اولین مرحله مشاوره با وکیل مهاجرت به آلمان است. وکیل مهاجرت در زمینه اخذ ویزای جاب سیکر آلمان چه نقشی ایفا می کند؟ وکیل فردی است که در این زمینه اطلاعاتی کاملا تخصصی و جزئی دارد و در مقایسه با وبسایت ها و برخی افراد سودجو اطلاعات کاملتر و شفاف تری در اختیارتان قرار می دهد. شما به کمک وکیل می توانید مراحل اخذ ویزای جاب سیکر آلمان را بشناسید.
 2. پس از این باید مدارک را مطابق چک لیست سفارت تکمیل و برای ترجمه ارسال کنید.
 3. از سفارت آلمان وقت بگیرید و برای بیومتریک و همچنین تحویل مدارک در زمان تعیین شده به سفارت مراجعه کنید.
 4. از آنجایی که ویزای جاب سیکر آلمان به نحوی است که منبع درآمدی برای شما ایجاد نمی کند باید به سفارت ثابت کنید که توان مالی کافی برای پرداخت هزینه زندگی در این کشور در مدت ۶ ماهه  را دارید.

هزینه صدور ویزای جاب سیکر آلمان

وکیل مهاجرت به آلمان در این خصوص بیان می دارد: (مهاجرت به آلمان به هر نحو و روشی که باشد چند دسته هزینه ثابت دارد. برای مثال هزینه مشاوره با وکیل مهاجرت به آلمان که نقش تاثیرگذاری در به نتیجه رسیدن تلاش هایتان دارد یکی از این هزینه های ثابت است. در این بین هزینه های ترجمه مدارک، هزینه تکمیل فرم درخواست ویزا و صدور آن و… نیز از این دسته اند. در نظر داشته باشید که در مدت اعتبار ویزای جاب سیکر آلمان در این کشور اجازه فعالیت اقتصادی ندارید و باید قبل از سفر به این کشور هزینه های زندگی را با خود به این کشور ببرید و تماما از نظر مالی ساپورت شوید. لازم به ذکر است هزینه صدور ویزای جاب سیکر آلمان در سفارت ۷۵ یورو است.)

تبدیل ویزای جاب سیکر به ویزای بلند مدت آلمان

پیش تر اشاره کردیم که ویزای جاب سیکر آلمان پس از اتمام اعتبار و در صورتیکه دارنده شغل پیدا کند به ویزای بلند مدت کاری تبدیل می شود. دو راه برای این امر وجود دارد:

ویزای کاری آلمان

ویزای جاب سیکر آلمان درصورتیکه منجر به اشتغال شما در این کشور شود، قابلیت تبدیل به ویزای بلند مدت کاری را دارد. ویزای بلند مدت کاری آلمان زمانی به شما تعلق می گیرد که از طرف کارفرمایان رسمی این کشور پیشنهاد کار دریافت کنید و قرارداد نیز منعقد کنید.

بلوکارت آلمان

بلوکارت آلمان مجوزی است برای نیروی کار متخصص خارجی که ۵/۱ برابر حقوق پایه در این کشور حقوق بگیرد. با بلوکارت افراد می توانند ۴ سال در این کشور کار کنند و برای خانواده شان نیز ویزای همراه بگیرند. درصورتیکه واجد شرایط باشید پس از دریافت ویزای جاب سیکر آلمان و پیدا کردن کار می توانید درخواست بلوکارت آلمان نیز بدهید.

ویزای جاب سیکر آلمان و اقامت این کشور

هدف از درخواست برای ویزای جاب سیکر آلمان پیدا کردن شغل متناسب با سوابق تحصیلی و کاری و در نهایت اخذ اقامت این کشور برای فعالیت های اقتصادی بیشتر است. به همین منظور بد نیست نگاهی هم به دنیای پس از دریافت ویزای جاب سیکر آلمان بیاندازیم. دو راه برای بعد از انعقاد قراردادکاری با کارفرما پیشنهاد دادیم. یکی اخذ ویزای کاری آلمان و دیگری درخواست برای بلوکارت. اگر بعد از ویزای جاب سیکر آلمان ویزای کاری بگیرید بعد از ۵ سال می توانید برای اقامت دائم درخواست دهید اما اگر از طریق بلوکارت اقدام کنید تنها پس از ۳۳ ماه محدودیت درخواست اقامت دائم خواهید داشت.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کاری به آلمان

اخذ ویزای جاب سیکر آلمان مسیر نسبتا کوتاهی است که درصورت تکمیل بودن مدارکتان صدور آن زمان زیادی نخواهد برد. ویزای جاب سیکر آلمان به مدارک ذیل نیاز دارد:

 • مدارک هویتی همچون شناسنامه
 • انگیزه نامه ای که سفارت را برای اعطا این ویزا به شما قانع کند.
 • عکس متناسب با قوانین بیومتریک
 • مدارک تحصیلی
 • سوابق کاری و رزومه
 • گواهی تمکن مالی
 • گواهی گردش حساب
 • بیمه مسافرتی و درمانی

اعتراض به ریجکتی ویزای آلمان

سفارت در اعطا ویزا به شما مختار است و می تواند درصورت تشخیص برایتان ویزای جاب سیکر آلمان را صادر نکند. بدیهی است که مطابق قوانین کنسولگری این کشور، سفارت موظف است در یک نامه که نامه ریجکتی ویزا نام دارد، دلیل رد شدن درخواست شما را توضیح داده و به شما یک ماه فرصت اعتراض نیز بدهد. شما در این مهلت می توانید مدارک تازه ای را به نامه اعتراضی خود پیوست کنید. به طور کلی بهتر است در تنظیم لایحه اعتراض به ریجکتی ویزای آلمان با وکیل و مشاورین متخصصی که در این زمینه فعالیت داشته و تجربه دارند مشورت بگیرید.

بیشتر بدانید:  مهاجرت کاری به آلمان ۲۰۲۳

ویزای جاب سیکر آلمان
ویزای جاب سیکر آلمان

مشاوره با وکیل برای اخذ ویزای جاب سیکر آلمان

ویزای جاب سیکر آلمان در مدت زمان کوتاهی صادر می شود اما پیچیدگی های خاصی دارد. بدیهی است که هر شخصی نمی تواند برای چنین ویزای جذابی درخواست دهد و واجد شرایط نیز قرار گیرد به همین خاطر پیشنهاد کردیم که با وکیل مهاجرت به آلمان قبل از هر اقدامی مشورت کنید. مشاوره با وکیل به شما کمک می کند تا علاوه بر انتخاب مسیر کوتاه، ریسک ریجکت شدن را نیز کاهش دهید. اطلاعاتی که این فرد اختیارتان قرار می دهد حاصل سال ها تجربه و مطالعه در این زمینه است که ممکن است در هیچ یک از موسسه های مهاجرتی و وبسایت ها پیدا نکنید. بدین منظور و در همین راستا نیز می توانید با مشاورین و وکلای ما در تماس باشید.

سوالات متداول

صرف صدور و درخواست ویزا ۷۵ یورو هزینه دارد.

ویزای جستجوی کار این کشور ۶ تا ۹ ماه اعتبار دارد.

بله در صورتیکه واجد شرایط باشید این امکان وجود دارد.

بله یکی از شروط اصلی این ویزا داشتن تحصیلات حداقل کارشناسی است.

ویزای جاب سیکر آلمان همان ویزایی است که به شما اجازه می دهد در مدت مشخصی در این کشور زندگی کنید و دنبال کار بگردید.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۲ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
ویزای کاری امارات
نوشتهٔ بعدی
وکیل برای خرید ملک در فرانسه

دیگر مطالب این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button