رشته هنر در آلمان

رشته هنر در آلمان

رشته هنر در آلمان با وجود کشورهای مثل ایتالیا که مهد هنر و تمدن هستند کمتر مورد توجه قرار گرفت اما اگر علاقه مند به این رشته باشید در کشور آلمان می توانید رایگان تحصیل کنید. کشور آلمان در میان کشورهای اروپایی به سیستم آموزشی خود معروف بوده و به همین دلیل طرفداران زیادی دارد. در زندگی پر فراز و نشیب این روزها در این دنیای نا آرام، هنر مرهمی است برای فراموشی تمام دغدغه ها. هنر همان بخشی از زندگی است که برایش فرقی ندارد مخاطبش کیست؛ باسواد است یا بی سواد؛ پولدار یا فقیر؛ هر فردی را با روشی متفاوت مسحور می کند. علاقه مندان به هنر در تلاشند تا این رشته را به صورت جزئی مورد بررسی قرار دهند تا از رمز و راز آن با خبر شوند. وکیل مهاجرت تحصیلی در این مطلب تمام زوایای تحصیل رشته هنر در آلمان در سال ۲۰۲۳ را برایتان مورد بررسی قرار داده است. با ما همراه باشید.

تحصیل رشته هنر در آلمان

رشته هنر در آلمان به دلیل برنامه های آموزشی این کشور برای دانشجویان متقاضیان زیادی دارد.  دانشجویان در این کشور سیستم آموزشی را تجربه می کنند که اصول پایه و اصلی آن تاکید بر زندگی بهتر و پرورش هرچه بهتر بعد انسانی بشریت است. در کنار این علوم و دانش، کشور آلمان به دلیل مهاجر پذیر بودن محل زندگی مردمانی با فرهنگ های گوناگون از جای جای کره زمین است. دانشگاه ها در تلاشند تا بتوانند ضمن احترام به تمام فرهنگ ها، ارتباط واحدی را میان دانشجویان بوجود آورند؛ این یکی از مزیت هایی است که از سیستم آموزشی آلمان می توان نام برد. از زمان جنگ جهانی اول در آلمان هنر با تغییر و تحولی روبرو شد و هنرمندانی تازه کار خود را به دنیای هنر معرفی کردند. ماکس بکمان نقاش، مجسمه ساز و نویسنده آلمانی که با نقاشی “شب” ، فون اشتوک نقاش و معمار با نقاشی گناه، هرمان تساپف گرافیست آلمانی از هرمندان این کشور هستند که هر کدام با اثار خود جهانیان را شگفت زده کردند. برای تحصیل رشته هنر در آلمان باید تمام تلاش خود را به کار برید. در این کشور آینده ای درخشان در انتظار شماست.

تحصیل رشته هنر در آلمان چه شرایطی دارد؟!

وکیل مهاجرت به آلمان بیان میدارد: اگر بخواهید در یکی از دانشگاه های معتبر دنیا مدرک بگیرید آلمان گزینه خوبی به شمار می رود. متقاضیان رشته هنر در این کشور باید در آزمون های ورودی دانشگاه ها پذیرفته شوند و همچنین ارائه نمونه کارهای عملی الزامی است. هر دانشگاه با توجه به قوانین خود شرط سنی مشخصی برای مقاطع مختلف تعیین کرده است. در سایت دانشگاه ها می توانید رشته های مرتبط با هنر را بررسی کنید و بدانید که به زبان آلمانی ارائه می شوند یا انگلیسی.

مقطع کارشناسی هنر در آلمان در بازه ۳ تا ۴ ساله ارائه می شود. دانشجویان در این مقطع دروس پایه و مبنا اعم از تاریخ هنر، پیشینه موسیقی و.. فرا می گیرند و در کلاس های رقص، موسیقی، نقاشی، مجسمه سازی و… شرکت می کنند. نمره زبان مورد نظر این مقطع برای آیلتس ۶ و برای زبان آلمانی سطح B2 می باشد.

مقطع کارشناسی ارشد هنر در این کشور متمرکز بر جزئیات رشته ای است که فرد به عنوان گرایش و علاقه مندی خود انتخاب کرده است. دانشجویان می توانند در رشته های معماری، نقاشی، مجسمه سازی، موسیقی، طراحی لباس، بازیگری و … مدرک بگیرند. برای این مقطع باید معدل کارشناسی شما بالای ۱۷ بوده و همچنین توصیه نامه و انگیزه نامه قوی ارائه دهید. مقطع دکتری این رشته به مراتب سخت تر از دیگر مقاطع است. در این مقطع شما باید برای خود استاد راهنما و سوپروایزر انتخاب کنید و از این طریق با دانشگاه در انتخاب باشید. رزومه شما در رشته تان بسیار حائز اهمیت است.

شرایط تحصیل هنر در آلمان
شرایط تحصیل هنر در آلمان

تحصیل رایگان در آلمان

کشور آلمان یکی از کشورهایی است که سیاست جالبی را برای جذب دانشجوهای نخبه به این کشور به کار گرفته است. شما در کشور آلمان می توانید در دانشگاه های دولتی آن هم به زبان آلمانی رایگان تحصیل کنید و از خدمات دانشگاه همچون خوابگاه و غذاهای سلف استفاده کنید. البته در کنار تحصیل به زبان آلمانی رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی نیز ارائه می شوند که در این حالت باید شهریه بپردازید و خبری از تحصیل رایگان نخواهد بود. در کنار این موضوع شما می توانید از بورسیه های تحصیلی آلمان مثل بورسیه تحصیلی پسا دکتری انیشتین که مختص دانشجویان رشته هنر دانشگاه برلین است استفاده کنید.

بیشتر بدانید:  تحصیل رایگان در آلمان

دانشگاه ها و دانشکده های رشته هنر در آلمان

 • دانشگاه هنر برمن به عنوان برترین دانشگاه برای رشته طراحی
 • دانشگاه هنر مونستر معروف در رشته موسیقی
 • دانشگاه آلانوس مختص رشته های نمایشی و تئاتر
 • دانشگاه برلین
 • دانشگاه اشتوتگارت

زندگی پس از فارغ التحصیلی

اگر بخواهیم رشته هنر را از نظر بازار کار در مورد بررسی قرار دهیم مشخصا میزان درآمد و مشاغل را نمی توانیم مشخص کنیم زیرا بازار کار این رشته به شدت به روحیات فرد و همچنین علاقه مندی های وی بستگی دارد اما پس از بررسی زندگی کاری چندین هنرمند درآمد آنان را ماهیانه ۲ تا ۵ هزار یورو تخمین زده اند که این مبلغ با توجه به شخصیت و اهداف شما متفاوت خواهد بود. شما پس از فارغ التحصیلی می توانید در نمایندگی های برندهای معروف به طراحی و دوخت لباس و پارچه، در کنسرت ها به نواختن ساز، تدریس نقاشی در دانشگاه ها و موسسات، افتتاح گالری نقاشی، مجسمه سازی و.. بپردازید. بیشتر دانشجویان بین المللی در تلاشند تا پس از اتمام تحصیل نیز در آلمان بمانند و به همین جهت دولت آلمان ۲۴ ماه فرصت به شما می دهد تا در این کشور دنبال کار بگردید و ویزا تحصیلی خود را به کاری تبدیل کنید. وکیل مهاجرت به آلمان اذعان می دارد:( زمانی که ۳ سال از مدت اعتبار ویزا کاری شما بگذرد؛ شما و خانواده تان می توانید اقامت دائم آلمان را اخذ کنید و پس از مدتی برای اقامت دائم این کشور درخواست دهید.)

مدارک لازم برای تحصیل هنر در آلمان

فرد متقاضی باید دو گروه مدرک به دانشگاه برای پذیرش تحصیلی و به سفارت برای اخذ ویزا تحصیلی ارائه دهد.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی

 1. آخرین مدرک مقطع تحصیلی به همراه ریز نمرات
 2. مدارک شناسایی
 3. مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی
 4. سوابق تحصیلی و کاری مرتبط
 5. کار عملی

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا

 1. مدارک شناسایی معتبر اعم از شناسنامه و پاسپورت معتبر
 2. مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی
 3. مدارک مالی اعم از تمکن مالی و گردش ۳ ماهه حساب بانکی
 4. ووچر هتل و رزرو بلیط هواپیما
 5. گواهی عدم سوپیشینه کیفری
بیشتر بدانید:  اخذ ویزای تضمینی آلمان

تحصیل رشته هنر در آلمان
تحصیل رشته هنر در آلمان

خدمات ما در زمینه مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی به آلمان مسیر زندگی شما را به سمت و سویی متفاوت خواهد برد. تحصیل رشته هنر در آلمان فرصتی است که هر فرد علاقه مند به این رشته را به خود جذب می کند. قبل از اینکه قدمی برای مهاجرت تحصیلی بردارید باید تمام جوانب و زوایای تاریک تصمیم خود را بررسی کنید تا مبادا دچار مشکل شوید. در این پروسه ممکن است زمانی فرا برسد که از ادامه مسیر باز بمانید و ندانید با ادامه راه باید چه کنید. بهترین کاری که می توانید قبل از اقدام برای مهاجرت انجام دهید کمک گرفتن از وکیل مهاجرت تحصیلی است. گروه وکلا لاهه متشکل از برترین وکلا مهاجرتی و با در دست داشتن به روز ترین اطلاعات درباره قوانین کشورها، آماده همکاری با شما هستند. شما می توانید با خاطری آسوده از ابتدا تا انتهای مهاجرت خود را به وکلا مهاجرتی لاهه بسپارید.

سوالات متداول

بله دانشجویانی که در آلمان تحصیل می کنند می توانند هفته ای ۲۰ ساعت به کار دانشجویی مرتبط یا حتی غیر مرتبط با رشته خود مشغول شوند.

در آلمان زمانی می توانید رایگان تحصیل کنید که به زبان آلمانی آن هم در دانشگاه های دولتی این کشور به تحصیل بپردازید.

بله ممکن است هر دانشگاه برای رشته های مرتبط با هنر آزمون ورودی برگزار کند.

بعد از فارغ التحصیلی دولت آلمان ۲۴ ماه فرصت کار پیدا کردن به شما می دهد. اگر در این مدت به کاری مشغول شوید اقامت شما به کاری تبدیل می شود.

نمره آیلتس بستگی به هر دانشگاه و مقطع تحصیلی دارد اما به طور کلی این نمره از ۶ تا ۵/۷ متغیر است.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۲ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
رشته حقوق در انگلستان
نوشتهٔ بعدی
شرایط خرید ملک در انگلستان

دیگر مطالب این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button