دانشگاه فنی مونیخ را بیشتر بشناسید

دانشگاه فنی مونیخ آلمان

دانشگاه فنی مونیخ در شهر مونیخ آلمان واقع شده است. این دانشگاه در سال ۱۸۶۴ توسط لودویگ دوم با شعار “ دانشگاه کار آفرینی “ تاسیس شد. کشور آلمان یکی از کشورهای اروپایی است که سیستم آموزشی بی نظیری را برای دانش آموزان و دانشجویان فراهم کرده است. شما در کشور آلمان می توانید تحت شرایطی به صورت رایگان تحصیل کنید. دانشگاه فنی مونیخ در میان دانشگاه های برتر جهان و کشور آلمان قرار دارد که هر ساله دانشجویان بین المللی زیادی از این دانشگاه فارغ التحصیل شده و توانستند وارد بازار کار شوند. برای اطلاع از شرایط پذیرش در دانشگاه فنی مونیخ تا انتهای این مطلب با وکیل مهاجرت تحصیلی همراه باشید.

دانشگاه فنی مونیخ

دانشگاه فنی مونیخ با نام اختصاری TUM نیز شناخته می شود. این مرکز سه شعبه و دانشکده در شهرهای مونیخ، گارچینگ و اشتفان داشته که گارچینگ دانشجویان بیشتری را سالیانه پذیرش می کند. دانشگاه فنی مونیخ امسال مطابق سیستم رتبه بندی QS در جایگاه ۴۹ اُم جهان جای گرفته است. مرکز فنی مونیخ درکنار اینکه نقش یک دانشگاه برتر را در آلمان ایفا می کند، به‌عنوان یک مرکز فنی و صنعتی در این کشور نیز شناخته می شود. در اصل گام های اصلی صنعتی شدن کشور آلمان توسط این دانشگاه و با دانش متخصصین این مرکز برداشته شد. دانشگاه فنی مونیخ خوابگاه هایی را برای دانشجویان از طریق انعقاد قرارداد همکاری با مراکز خارجی فراهم آورده است. دانشگاه فنی مونیخ در رتبه بندی تایمز در سال ۲۰۲۱ رتبه ۴۱ جهان را به دست آورده است. در کنار رتبه بندی کلی دانشگاه، در علوم کامپیوتر و همچنین مهندسی مکانیک مرکز فنی مونیخ در میان ۳۰ دانشگاه جهان قرار دارد.

تحصیل در دانشگاه فنی مونیخ به زبان انگلیسی

زبان اصلی و غالب در دانشگاه فنی مونیخ آلمانی است زیرا این دانشگاه به عنوان یکی از دانشگاه های دولتی و عمومی شناخته می شود اما تعداد دوره ها به زبان انگلیسی در این دانشگاه کم نبوده و رشته های کاربردی و پر طرفداری به زبان انگلیسی در این دانشگاه در مقاطع مختلف ارائه می شود البته برخی رشته ها‌ و دوره های تحقیقاتی به دو زبان آلمانی و انگلیسی نیز تدریس می شوند. برای اطلاع از این دوره ها و نحوه پذیرش در آن کافی است تا به وبسایت دانشگاه مراجعه کنید.

دانشکده و رشته های این دانشگاه

همانطور که از نام این دانشگاه پیداست، رشته های فنی محور اصلی فعالیت این مرکز علمی در آلمان است. این دانشگاه پکیج کاملی از تمام رشته های مرتبط با علوم ریاضی را تدریس و ارائه می دهد. دانشکده های این دانشگاه عبارت است از:

۱. معماری
۲. مهندسی برق
۳. مهندسی کامپیوتر
۴. مهندسی مکانیک
۵. انفورماتیک
۶. مدیریت

رشته های این دانشگاه همچون رشته ها مرتبط با علوم ریاضی به شرح زیر است:

۱. علوم شیمی و زیست
۲. محیط زیست
۳. مهندسی کامپیوتر
۴. فیزیک
۵. ریاضیات

برخی رشته های دیگر که به صورت جزئی تدریس می شوند و یا تحت عنوان دوره های تحقیقاتی ارائه می شوند را هم می توانید از طریق وبسایت دانشگاه فنی مونیخ پیدا کنید.

ددلاین پذیرش دانشگاه فنی مونیخ

دانشگاه ها برای پذیرش دانشجو هر سال ممکن است بازه زمانی متغیری را اعلام کنند به همین جهت به طور دقیق نمی توان تاریخ ذکر کرد. در کنار رشته های این دانشگاه در وبسایت می توانید از تاریخ دقیق ددلاین مطلع شوید. این ددلاین برای امسال تا ۳ آپریل ۲۰۲۲ اعلام شده است.

افتخارات

این دانشگاه خواستگاه افراد مشهوری همچون هانس فیشر بوده است. شعار مدیران مونیخ این است که ما در استعدادها سرمایه گذاری می کنیم و به همین علت همواره در تلاش است تا از بهترین امکانات رفاهی و تحصیلی در جهت اهداف خود استفاده نماید. در کنار پیگیری امور تحصیلی و آموزش دانشجویان این دانشگاه بر امور معنوی و پرورش بعد انسانی و روحی زندگی افراد تاکید ویژه ای دارد. توسط کمک مالی و صنعتی بیش از ۱۰۰ شرکت نوپا توسط دانشجویان راه اندازی شد و همچنین دانشگاه فنی مونیخ در کشور سنگاپور دانشکده ای تحت عنوان دانشگاه آسیایی فنی مونیخ تاسیس نمود. فارغ التحصیلان دانشگاه فنی مونیخ در سال های اول شروع شغلشان بیشترین حقوق را درمیان دانشجویان فارغ التحصیل آلمان دارند که این نشان از جایگاه این دانشگاه در این کشور دارد. دانشگاه فنی مونیخ در محوطه خود یک بیمارستان و همچنین یک پارک المپیک جهت رفاه حال دانشجویان تاسیس کرده است تا به این طریق بتواند دانشجویان را از هر نیاز رفاهی بی نیاز سازد.

بیشتر بدانید:  رشته مهندسی در آلمان

تحصیل رایگان در دانشگاه فنی مونیخ

اغلب دانشجویان بین المللی به دلیل افزایش هزینه های زندگی در خارج از کشور و به تبع آن کاهش درآمد خانواده ها در ایران در تلاشند تا به صورت رایگان یا مقرون به صرفه تر در دانشگاه های بین المللی تحصیل کنند. تحصیل رایگان در آلمان بهترین فرصت برای شما است. شما با تحصیل به زبان آلمانی در دانشگاه های دولتی کشور آلمان نیازی به پرداخت شهریه نداشته و همچنین در دانشگاه ها می توانید با استفاده از سوابق تحصیلی از بورسیه های تحصیلی استفاده کنید.

دانشگاه فنی مونیخ و مزایای تحصیل در آن

۱.تحصیل در برترین دانشگاه فنی آلمان
۲. تحصیل رایگان در دانشگاه فنی مونیخ به زبان آلمانی
۳. گذراندن برخی دوره های تحقیقاتی و کارآموزی به صورت رایگان در این دانشگاه
۴. ورود به بازار کار
۵. استفاده از بهترین امکانات در طول تحصیل
۶. امکان اخذ ویزا همراه برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال

دانشگاه فنی مونیخ چه مدارکی را برای پذیرش نیاز دارد؟

 • ریز نمرات مقاطع قبلی
 • مدارک مقاطع قبلی به صورت ترجمه شده
 • مدرک زبان انگلیسی و یا آلمانی با سطح C1
 • توصیه نامه
 • انگیزه نامه

مدارک ویزای تحصیلی آلمان

برای مهاجرت تحصیلی به آلمان نیازمند اخذ ویزا از سفارت این کشور می باشید در روز مصاحبه باید مدارک زیر را تحویل دهید:

 • مدارک شناسایی اعم از شناسنامه و پاسپورت معتبر
 • مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی
 • گواهی تمکن مالی
 • گواهی گردش حساب ۳ ماهه
 • بیمه سلامت
 • انگیزه نامه
 • گواهی عدم سوپیشینه کیفری
 • بلیط رزرو هواپیما
بیشتر بدانید:  تحصیل رایگان در آلمان

دانشگاه فنی مونیخ
دانشگاه فنی مونیخ

خدمات ما در آلمان

مهاجرت تحصیلی به آلمان شروع یک مسیر رویایی و البته سخت به برای یک زندگی بهتر و با کیفیت تر است. برای ورود به کشور آلمان متقاضیان زیادی درخواست می دهند ‌و همین امر ممکن است باعث شود تا سفارت این کشور تعداد محدودی از متقاضیان را ویزا کند. مطمئن ترین راه برای اخذ ویزا تحصیلی این کشور مراجعه به افراد متخصص در این مسیر است. شما با مراجعه به مشاورین مهاجرتی می توانید در زمانی کوتاه تر و مسیری آسانتر در دانشگاه فنی مونیخ به تحصیل بپردازید. گروه وکلا بین المللی لاهه متشکل از مشاورین و وکلا مهاجرتی متخصص با اطلاع از قوانین کشور آلمان و همچنین شناسایی سختی و موانع مسیر در تلاشند تا بهترین راه را برای مهاجرت شما به این کشور ارائه دهند.

سوالات متداول

بله دانشجویان می توانند در برخی از دوره ها در مقاطع مختلف به زبان انگلیسی نیز تحصیل کنند.

بله دانشجویان دانشگاه فنی مونیخ می توانند برای همسر و فرزندان خود ویزا همراه اخذ کنند.

دانشگاه فنی مونیخ یکی از دانشگاه های دولتی آلمان است که در صورت تحصیل به زبان انگلیسی در این دانشگاه از پرداخت هزینه معاف می شوید.

به طور دقیق نمی توان دوره های به زبان انگلیسی را نام برد برای کسب اطلاعات بیشتر کافی است تا به وبسایت این دانشگاه مراجعه کنید.

شما برای تحصیل در دانشگاه فنی مونیخ به سطح زبان C1 در زبان آلمانی و انگلیسی نیاز دارید.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۱ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
قرارداد مهاجرت
نوشتهٔ بعدی
نکات مهم در تنظیم قرارداد مهاجرت

دیگر مطالب این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button