تحصیل در کالج های استرالیا

 1. خانه
 2. chevron_left
 3. وبلاگ مهاجرت
 4. chevron_left
 5. تحصیل در کالج های استرالیا
تحصیل در کالج های استرالیا
وبلاگ مهاجرت

تحصیل در کالج های استرالیا متقاضیان را برای ورود هرچه سریع تر به بازار کار آماده می کند. کالج ها گواهینامه های گذراندن دوره های مختلف تحصیلی و عملی را برای متقاضیان صادر می کنند. این سرتیفیکیت ها برای تمام نهادها و سازمان های عمومی و خصوصی معتبر می باشد. شرایط ثبت نام در کالج های استرالیا چیست؟ تحصیل در کالج های استرالیا محدودیت سن دارد؟ شهریه این کالج ها چقدر است؟ چه تفاوتی بین کالج و دانشگاه در استرالیا وجود دارد؟ با توجه به ازدیاد تقاضا برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا تصمیم گرفتیم با کمک وکیل مهاجرت تحصیلی کالج های استرالیا را مورد بررسی قرار دهیم.

تحصیل در کالج های استرالیا چه شرایطی دارد؟

تحصیل در کالج های استرالیا بیشتر در سنین ۱۶ تا ۱۸ سالگی و برای آمادگی ورود به دانشگاه یا فراگیری برخی فنون برای ورود به بازار کار انجام می شود. به عبارت بهتر دانش آموزان می توانند دبیرستان یا دوره ی فاندیشن و A-level را در کالج های استرالیا بگذرانند. به طور کلی برای تحصیل در کالج های استرالیا اشراف نسبی بر زبان انگلیسی، ارائه ریز نمرات مقاطع قبلی و سایر رزومه های تحصیلی مرتبط الزامی بنظر می رسد. سیستم فعالیت کالج های استرالیا به نحوی است که یا به افراد گواهی و سرتیفیکیت داده می شود و یا دانش آموزان دیپلم پیشرفته دریافت می کنند. این موضوع با توجه به دوره انتخابی شما تعیین می شود. ددلاین پذیرش در کالج های استرالیا هم متغیر است و برای اطلاع از آن ها بهترین راه مراجعه به وبسایت رسمی کالج ها است.

ثبت نام در کالج های استرالیا بدون مدرک زبان

مهاجرت به استرالیا از طریق ثبت نام در کالج های این کشور بدون مدرک زبان شدنی است؟ برای تحصیل در هر کشوری تسلط به زبان مادری آن کشور یا زبان انگلیسی الزامی است. دروس در کالج های استرالیا به زبان انگلیسی تدریس می شوند به همین خاطر یکی از شروط شرکت در این دوره ها ارائه مدرک زبان انگلیسی است. شما می توانید مدارک بین المللی مثل تافل، آیلتس، PTE و… را جهت تحصیل در کالج های استرالیا ارائه دهید.

تحصیل رایگان در این کالج ها

بورسیه های تحصیلی کشورهای خارجی بیشتر در تحصیلات دانشگاهی و تکمیلی در اختیار متقاضیان قرار می گیرند اما کشور استرالیا برای یکسان سازی شرایط تحصیل برای همه افراد بورسیه هایی را در نظر گرفته است. اعطا این بورسیه ها در اختیار کالج ها هستند و تماما با توجه به سابقه و رزومه متقاضیان و دانش آموزان به آن ها تعلق می گیرند. در نتیجه بهتر است برای تحصیل در کالج های استرالیا و پرداخت هزینه ها حساب زیادی روی بورسیه های تحصیلی باز نکنید.

  اعتراض به ریجکتی ویزای استرالیا و رفع آن

نحوه تحصیل در کالج های استرالیا
نحوه تحصیل در کالج های استرالیا

در کالج های استرالیا چه دوره هایی تدریس می شود؟

کالج های استرالیا سالیانه دوره های متنوعی را در زمینه های مختلف ارائه می دهند. طول این دوره ها و دروسی که دانش آموز باید فرا گیرد با یکدیگر متفاوت است. تحصیل در کالج های استرالیا از طریق ثبت نام در دوره های این موسسات همچون دوره های حسابداری، علوم و فنون یا فنی و حرفه ای، دوره های تکمیلی دبیرستان، دوره های مهندسی، دوره های فراگیری زبان های زنده دنیا، دوره آمادگی ورود به دانشگاه و … ممکن است. سرتیفیکیت هایی که به دانش آموزان اعطا می شود متناسب با دوره، تعداد دروس و واحد و طول دوره متفاوت است. در دوره هایی مثل دوره های تکمیلی دبیرستان هم دیپلم صادر می شود. طول دوره های اخذ دیپلم و دیپلم پیشرفته از ۱۸ تا ۳۶ ماه است.

ویزای تحصیلی استرالیا

وکیل مهاجرت به استرالیا در این خصوص بیان می دارد: برای تحصیل در کالج های استرالیا باید ویزای تحصیلی این کشور را دریافت نمایید. طی کردن مراحل مشخص و همچنین ارائه مدارک معینی برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا الزامی است. لازمه اخذ ویزا برای تحصیل در کالج های استرالیا|، پذیرش گرفتن از این موسسات است. البته باید بدانید که پذیرش از کالج های استرالیا صدور ویزا را برای شما تضمین نمی کند اما بدون آن هم نمی توانید درخواستی به سفارت بدهید.

یکی از مهمترین مدارک و شرایط برای ویزای تحصیلی استرالیا ارائه تمکن مالی آن هم به میزانی است که به سفارت ثابت کنید که شما برای تحصیل در این کشور و پرداخت هزینه های زندگی و شهریه توان مالی دارید. علاوه بر این ارائه مدارک ذیل الزامی است:

 • مدارک هویتی
 • مدرک زبان انگلیسی
 • گواهی پذیرش از کالج
 • بیمه سلامت
 • رزومه تحصیلی مثل ریزنمرات
 • انگیزه نامه
 • گواهی پرداخت هزینه های صدور ویزا

تحصیل در کالج های استرالیا محدودیت سنی دارد؟

شروع سن تحصیل در کالج های استرالیا در بیشتر دوره ها ۱۶ سال و نهایتا ۱۷ سال است. اما حداکثری برای این مقاطع تعریف نشده است و گپ های تحصیلی یک تا دو سال هم برای شما نمره منفی در روند اخذ پذیرش از کالج های استرالیا محسوب نمی شود. در نتیجه هرچه سن شما بیشتر شود ممکن است شانستان برای تحصیل در کالج های استرالیا کم می شود. از طرف دیگر سفارت استرالیا هم حین بررسی مدارک توجه زیادی به سن شما می کند و ممکن نیست به افراد با سن بالا برای تحصیل در کالج های استرالیا ویزا صادر کند.

هزینه مهاجرت تحصیلی به استرالیا از این طریق

مهاجرت پروسه پر هزینه ای است. پیشنهاد می شود برای مهاجرت به وکیل مهاجرت مراجعه کنید. طبعا برای این امر حق المشاوره و حق الوکاله ای که مطابق توافق شما مشخص می شود باید در نظر بگیرید. علاوه بر این پیش بینی و برآورد کامل از هزینه های زندگی سالانه و شهریه تحصیل شما هم امری است الزامی. در این بین باید هزینه هایی همچون هزینه آزمون زبان، درخواست ویزا و… نیز محاسبه می شود. بهترین راه برای اطلاع از شهریه این موسسات مراجعه به وکیل مهاجرت به استرالیا یا وبسایت رسمی آن ها است.

کالج با دانشگاه چه فرقی دارد؟!

در کالج دوره هایی ارائه می شود که متقاضیان در نهایت موفق به دریافت گواهی پایان دوره می شوند اما در دانشگاه، دانشجویان دروس مشخصی را می گذرانند و در نهایت مدرک تحصیلی رسمی برایشان صادر می شود. برخلاف تصور عموم که فکر می کنند کالج نام دیگر دانشگاه است باید بگوییم که کالج در اصل محلی است که افراد را برای ورود به بازار کار بدون رفتن به دانشگاه یا ورود به دانشگاه برای شروع تحصیلات آکادمیک آماده می کند.

معرفی کالج های استرالیا

در این بخش چند کالج استرالیا را معرفی می کنیم:

 • کالج موناش که در میان ۱۰۰ کالج برتر دنیا قرار دارد.
 • کالج مریتایم که نزدیک به ۵۰ سال قبل تاسیس شده است و یکی از اعضا بنیانگذار انجمن بین المللی دانشگاه های دریایی است.
 • کالج تیلورز یکی از کالج های استرالیا است که تمام فعالیت های خود را در راستای برقراری ارتباط با دانشگاه های سایر کشورها قرار داده است و تلاش می کند تا دانشجویان را در علوم پایه پرورش دهد.
 • کالج ملی استرالیا که وابسته به دانشگاه ملی استرالیا فعالیت می کند و برترین دانشگاه در این قاره محسوب می شود. فعالیت این کالج به چندین دهه قبل برمی گردد و به عنوان یکی از بزرگترین مراکز تحقیقاتی استرالیا نیز شناخته می شود.
  بورسیه تحصیلی استرالیا در سال ۲۰۲۳

شرایط تحصیل در کالج های استرالیا
شرایط تحصیل در کالج های استرالیا

مشاوره با وکیل مهاجرت تحصیلی به استرالیا

تحصیل در کالج های استرالیا بر پایه آموزش حرفه ای و استفاده از سیستم نوین آموزشی شکل می گیرد همین امر نیز رقابت متقاضیان برای پذیرش گرفتن را سخت تر کرده است. کالج های این کشور نیز برای پذیرش متقاضیان از فیلترهای مختلفی استفاده می کنند تا دانشجو را از هر جهتی مورد ارزیابی قرار دهند. این مسائل نشان دهنده پیچیده بودن مسیر اخذ پذیرش می باشد به همین خاطر پیشنهاد ما این است که قبل از هر کاری ابتدا کالج های مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس برای مشاوره با کیل مهاجرت به استرالیا اقدام نمایید. گروه وکلای لاهه می توانند شما را در زمینه مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل و اخذ ویزای این کشور همراهی کنند.

سوالات متداول

شهریه تحصیل در این مراکز بسته به خدماتی که ارائه می دهند و دوره ای که انتخاب می کنید متفاوت است در نتیجه پیشنهاد می شود برای اطلاع از آن به وبسایت رسمی دانشگاه مراجعه نمایید.

انتخاب بهترین کالج در این کشور کار دشواری است اما کالج ملی استرالیا قدیمی ترین و بهترین کالج این کشور شناخته می شود.

پاسخ به این سوال به دوره ای که انتخاب می کنید بستگی دارد.

برخی از کالج ها برای دانشجویان استعداد درخشان خود بورسیه نیز در نظر گرفته اند.

بله لازمه تحصیل در هر کشوری تسلط به زبان رسمی و یا زبان انگلیسی است. تحصیل در کالج های استرالیا نیز از این قاعده مستثنی نیست.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۲ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
مهاجرت به فرانسه
نوشتهٔ بعدی
کارآفرینی در اسپانیا و شرایط مورد نیاز

دیگر مطالب این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مشاوره با لاهه در واتساپ
Call Now Button