مهاجرت تحصیلی به استرالیا

مهاجرت تحصیلی استرالیا

مهاجرت تحصیلی به استرالیا در سال جدید یک فرصت عالی و خوب برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز می‌باشد. برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا طبیعی است باید اطلاعاتی در این زمینه به دست آورید تا بتوانید گام‌های درستی در مسیر دریافت ویزای تحصیلی بردارید. در این مقاله به همراه وکیل متخصص در مهاجرت تحصیلی به استرالیا به بررسی مزایای مهاجرت تحصیلی به استرالیا، انواع ویزاهای تحصیلی که جهت مهاجرت تحصیلی به استرالیا صادر می گردد و همچنین شرایط تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در این کشور خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

فهرست این مطلب: نمایش

مهاجرت تحصیلی به استرالیا چگونه است؟

تعداد زیادی از دانشجویان خارجی به علت طبیعت زیبا،سیستم آموزشی با کیفیت و رفاه بالا، علاقه به مهاجرت تحصیلی به استرالیا دارند. نمی‌خواهیم شما را ناامید کنیم اما قبل از هر چیز باید یک حقیقت را درباره مهاجرت تحصیلی به استرالیا به شما گوشزد کنیم؛ حقیقت آن است که مهاجرت تحصیلی به استرالیا نه تنها ساده و آسان نیست بلکه فرآیندی سخت و پیچیده است. چرا که استرالیا هرساله،به تعداد مشخصی از علاقمندان  برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا، پذیرش می‌دهد،از طرفی از دانشگاههای استرالیا در صورت داشتن شرایطمی توان پذیرش اخذ نمود، و شما می توانید یکی از آنان جوانانی باشید که اجازه مهاجرت تحصیلی به استرالیا را کسب می کنند.

مقاطع تحصیلی در استرالیا شامل مهد کودک، پیش دبستان، دبستان، دبیرستان، کالج و دانشگاه است. مدت زمان تحصیل در استرالیا ۱۳ سال می‌باشد و تا سن ۱۶ سالگی تحصیل در استرالیا ادامه دارد. طبق دسته‌بندی‌های انجام شده مدارسی که در استرالیا فعال هستند به دو بخش دولتی، غیردولتی تقسیم می‌شوند. مدارس در استرالیا دانش آموزان را برای افزایش مهارت‌های ارتباطی، انضباط شخصی و به طور کلی زندگی آینده آماده می‌کنند. دانش آموزانی که خواهان مهاجرت تحصیلی به استرالیا هستند پس از اتمام دوره دبیرستان، گواهینامه رسمی دریافت می‌کنند که توسط همه دانشگاه‌های استرالیا، موسسات آموزش عالی و فنی حرفه‌ای و همچنین بسیاری از موسسات بین المللی مورد قبول قرار می‌گیرد.

هم اکنون کشور استرالیا سومین مقصد انگلیسی زبان محبوب برای دانشجوهای خارجی پس آمریکا و بریتانیا است. استرالیا دانشگاه های دولتی و خصوصی متعددی  دارد. هر ایالت تعداد زیادی دانشگاه و مراکز آموزشی را در خود جای داده است که برخی از این دانشگاه‌ها جز دانشگاه‌های شناخته شده هستند و از رتبه بالایی در سطح جهانی برخوردار می‌باشند. تقریبا تمام دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی استرالیا دانشجویان خارجی را پذیرش می‌کنند.

تحصیل در استرالیا مستلزم پرداخت شهریه است. به خصوص تحصیل در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه‌های معتبر استرالیا، متحمل هزینه‌هایی است که البته با وجود رفاه و شرایط خوب زندگی و تحصیل، پرداخت این هزینه‌ها بعضا قابل دفاع می‌باشد. به منظور دریافت ویزای دانشجویی برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا، توان مالی، سابقه درسی و کاری، وضعیت تاهل، رشته تحصیلی، شغل و … مورد بررسی قرار می‌گیرد.

بیشتر بدانید:  انواع ویزای استرالیا

تحصیل در استرالیا
تحصیل در استرالیا

مهاجرت تحصیلی به استرالیا چه مزایایی دارد؟

اگر در زمینه مهاجرت تحصیلی به استرالیا موفق به دریافت ویزا شدید، می‌توانید سه ماه  قبل از شروع دوره تحصیلی خود، وارد استرالیا شده و ۷ روز پس از ورود فرصت دارید که آدرس محل زندگی خود را به موسسه آموزشی تان، اعلام کنید. شما با تحصیل در استرالیا می‌توانید ویزای کاری این کشور را دریافت کنید. با وجود اینکه هزینه زندگی در استرالیا بالا است اما فارغ التحصیلان برخی رشته‌ها سالیانه می‌تواند درآمد خیلی خوبی در این کشور به دست آورند. از مزایای تحصیل در استرالیا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی جهان را داراست.
  • شما در سیستم آموزشی استرالیا علاوه بر تحصیل، مهارت نیز به دست خواهید آورد.
  • استرالیا کشوری امن برای دانشجویان خارجی است.
  • شما اجازه خواهید داشت هم زمان با تحصیل، تا بیست ساعت در هفته کار کنید.
  • ویزای تحصیلی استرالیا به دو صورت کوتاه مدت یا بلند مدت صادر می‌شود.
  • زبان این کشور انگلیسی است و این یک مزیت بزرگ است.
  • داشتن فرصت‌های شغلی خوب بعد از اتمام تحصیل
  • مهاجرت تحصیلی به استرالیا بدون داشتن محدودیت سنی
  • امکان همراهی خانواده با دانشجو در طی دوران تحصیل

مهاجرت تحصیلی به استرالیا از طریق ویزای دانش آموزی چگونه می‌باشد؟

ویزاهای تحصیلی به اندازه‌ی طول مدت تحصیل دارای اعتبار هستند. در مهاجرت تحصیلی به استرالیا از طریق ویزای دانش آموزی، مدت ویزا نهایتا پنج سال و به اندازه‌ی طول مدت بیمه‌ی تحصیلی می‌باشد. اگر برای مقطع هشتم یا نهم اقدام به مهاجرت تحصیلی به استرالیا کنید، مدرسه به شما پیشنهاد آفری مبنی بر تحصیل  پایان سال دوازدهم و شرکت در دوره های آموزش زبان و همچنین تعیین سطح جهت ورود به  کالج و دانشگاه را می دهد. دانش آموزانی که سال نهم را به اتمام رسانیده‌اند می‌توانند وارد کالج‌های معتبر استرالیا شوند. در صورتی که قصد اقدام برای کلاس دوازدهم را داشته باشید، آفر شما دوره لیسانس در دانشگاه را نیز شامل می‌شود.

شرایط مهاجرت تحصیلی به استرالیا از طریق ویزای دانش آموزی

برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا از طریق اخذ ویزای دانش آموزی باید شرایط خصوصی و عمومی را دارا باشید که ما در اینجا به شرایط کلی و عمومی اشاره می‌کنیم:

الف. داشتن ۶ سال یا بیشتر

شش سالگی سن شروع تحصیل برای کودکان در استرالیا است. اما برای آنکه شانس موفقیت خود را در مهاجرت تحصیلی به استرالیا از طریق ویزای دانش آموزی بالا ببرید بهتر است از سن هفت سالگی اقدام کنید.

ب. یادگیری زبان انگلیسی

شما برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای دانش آموزی نیازی به ارائه مدرک زبان ندارید. گاهی مدارس، قبل از آنکه شما به استرالیا سفر کنید از طریق آزمون سطح زبان شما را می‌سنجند و بر اساس نتایج آن آزمون برای شما دوره‌های زبان تشکیل می‌دهند. به طور کلی دوره‌ی آموزش زبان انگلیسی به طور خودکار قبل از شروع دوره‌ی اصلی برای شما برگزار خواهد شد.

پ. داشتن شرایط مالی مناسب

شما باید برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا، بودجه‌ی کافی برای شهریه‌ی مدرسه و هزینه‌های زندگی داشته باشید. شما باید بتوانید آفیسر سفارت استرالیا را مجاب کنید که توانایی پرداخت هزینه‌های تحصیل و زندگی خود را در استرالیا دارید. مدارکی که اثبات کننده تمکن مالی شما است بسیار در فرآیند موفقیت شما برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا مهم می‌باشد. این مدارک شامل حساب بانکی، گواهی تمکن، اموال غیرمنقول شما می باشد که جهت اطلاعات دقیق از مدارک تمکن مالی می توانید با  مشاوران گروه وکلای لاهه تماس حاصل فرمایید.

ت. ارائه تائیدیه ثبت نام یا COE

سی او ای همان تائیدیه‌ای است که شما با ارائه آن می‌توانید ثابت کنید که توسط یک مرکز آموزشی معتبر در استرالیا پذیرفته شده اید.

مهاجرت تحصیلی به استرالیا
مهاجرت تحصیلی به استرالیا

مهاجرت تحصیلی به استرالیا از طریق دریافت ویزای دانشجویی چگونه می‌باشد؟

مهاجرت تحصیلی به استرالیا از طریق دریافت ویزای دانشجویی چگونه می‌باشد؟ این سوال بسیاری از متقاضیان مهاجرت به استرالیا می باشد. مهاجرت تحصیلی به استرالیا از طریق ویزای دانشجویی چندان آسان نیست اما با این حال شما هم می‌توانید یکی از هزاران نفر دانشجوی بین المللی در این کشور باشید. فقط کافیست تلاش کنید و مسیر مهاجرت تحصیلی به استرالیا را درست طی کنید. استرالیا به دلیل داشتن دانشگاه‌های عالی و معتبر و همچنین داشتن شرایط مناسب کار پس از تحصیل برای دانشجویان، بسیار مورد توجه متقاضیان مهاجرت تحصیلی قرار گرفته است.

برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا و تحصیل در دانشگاه‌های استرالیا یکی از بهترین روش ها گذراندن فاندیشن (معادل پیش دانشگاهی) در کالج‌های استرالیا بوده  و پس از آن می توانید به راحتی وارد دانشگاه شوید. شما برای اقدام برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا باید مدرک دیپلم و ریز نمرات خود را جهت اپلای در دانشگاه ارائه دهید. برای تحصیل در دانشگاه‌های استرالیا باید مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره شش را داشته باشید. حداقل برای ورود به دانشگاه در مقطع کارشناسی بهتر است معدل شما بالای پانزده باشد. اگر معدل شما کمتر از پانزده باشد باید در دوره‌های فاندیشن شرکت کنید. برای شرکت در دوره فاندیشن نیازی به ارائه مدرک زبان نخواهید داشت.

هزینه مهاجرت تحصیلی به استرالیا بسته به دانشگاه و رشته ای که متقاضی  آن هستید متفاوت است اما به طور کلی می‌توان گفت که هزینه تحصیل در دانشگاه‌های استرالیا به طور تقریبی در حدود بیست تا سی هزار دلار می‌باشد. تمامی مراحلی که شما باید برای ارزیابی و صدور ویزای تحصیلی طی کنید در ایران انجام می‌شود و معمولا بین یک تا سه ماه به طول می‌انجامد.

شرایط مهاجرت تحصیلی به استرالیا از طریق ویزای دانشجویی

برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا و تحصیل در دانشگاه‌های این کشور باید شرایطی که توسط استرالیا خواسته شده را دارا باشید. البته به این موضوع توجه داشته باشید که صرف داشتن این شرایط موجب نخواهد شد که شما قطعا و حتما در پروسه مهاجرت تحصیلی به استرالیا موفق باشید. شما در هر شرایطی باید درصدی‌ عدم موفقیت را در نظر بگیرید. به طور کلی، شرایطی که برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا باید دارا باشید به شرح زیر می‌باشد:

الف. شرایط سنی فرد متقاضی

سنی برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا یک فاکتور مهم و اساسی محسوب می‌شود با این حال شاید شما بتوانید در هر سنی از دانشگاه‌های استرالیا پذیرش بگیرید شرایط زیرا نمی‌توان با قطعیت گفت که سن مشخص برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا از طریق ویزای دانشجویی چیست اما نباید فراموش کنید که برای تحصیل در هر دانشگاه باید از لحاظ منطقی سن شما مناسب باشد. شما نباید توقع داشته باشید که در چهل سالگی موفق به پذیرش برای مقطع لیسانس شوید.

ب. دریافت بورسیه برای مقطع دکترا در دانشگاه‌های استرالیا

سفارت استرالیا برای افرادی که موفق به دریافت بورسیه از دانشگاه‌های این کشور شده اند، ویزا دانشجویی صادر می‌کند. البته شما می‌توانید بدون داشتن بورسیه نیز برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا اقدام کنید اما در چینین موقعیتی احتمال پذیرش شما بسیار کمتر خواهد بود. در صورتی که شما بتوانید از دانشگاه‌های این کشور پذیرش بگیرید احتمال موفقیت را در پروسه مهاجرت تحصیلی به استرالیا بسیار بالا می‌برید.

ج. توانایی مالی برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا

همانطور که قبلا اشاره شد، شما باید بتوانید به آفیسر سفارت استرالیا ثابت کنید که توانایی پرداخت هزینه‌های تحصیل و زندگی در این کشور را دارید. مدارک تمکن  مالی و توانایی پرداخت هزینه ها از مهمترین مدارکی هستند که باید به سفارت استرالیا ارائه دهید و باید در این زمینه دقت لازم را داشته باشید. برای اینکه متوجه شوید دقیقا چه مدارکی باید ارایه دهید تا احتمال موفقیت خود را برای دریافت ویزای تحصیلی افزایش دهید بهتر است با متخصصین و وکیل مهاجرتی مشورت کنید.

پ. ارائه مدرک زبان

برای قبول درخواست مهاجرت تحصیلی به استرالیا باید مدرک زبان ارائه دهید. تحصیل در دانشگاه‌های استرالیا بر خلاف تحصیل در مدارس استرالیا، نیاز به ارائه مدرک زبان دارد و بهتر است قبل از اقدام به مهاجرت نسبت به اخذ مدرک اقدام نمایید.

بیشتر بدانید:  تحصیلی پزشکی در استرالیا ۲۰۲۲

مهاجرت تحصیلی به استرالیا و مقاطع تحصیلی دانشگاهی

تحصیل در مقطع کارشناسی در استرالیا

برای تحصیل در این مقطع باید مدرک دیپلم خود را دریافت کرده باشید. گاهی همه موسسات مدرک دیپلم  ایران را نمی پذیرند اما خوشبختانه راه جایگزینی هم وجود دارد، یعنی گذراندن دوره فاندیشن که تقریباً معادل پیش دانشگاهی است .

برای اپلای در این مقطع شما نیازمند داشتن مدرک زبان انگلیسی هستید که معمولاً آیلتس ۵.۵ است.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا

این مقطع در کشور استرالیا باید مدرک کارشناسی خود را گرفته باشید و در رشته مرتبط با رشته تحصیلی خود در کارشناسی به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بپردازید اکثر رشته ها در کارشناسی ارشد نیازمند آیلتس ۶.۵ هستند.

تحصیل در مقطع دکتری در استرالیا

برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا باید بورسیه داشته باشید. از نکات کلیدی که جهت دریافت بورسیه تحصیلی به استرالیا میتوان به موارد ذیل اشاره نمود:

باید زمان پذیرش اپلیکیشن ها را مد نظر داشته باشید از آنجایی که بسیاری از دانشگاه‌ها فقط یک بار در سال شانس پذیرش اپلیکیشن را به متقاضیان خود می‌دهند و دانشجویان و متقاضیان می بایست در ارائه مدارک و تایید کردن آن در زمان بندی صحیح اقدام نمایند.

نکته دیگر این است که برای پذیرش در مقاطع دکتری نیاز به مقاله دارید و آخرین نکته حائز اهمیت :برای تحصیل در این مقطع نیازمند نمره آیلتس کامل هستید که اکثراً برای درخواست بورسیه نمره آیلتس ۶.۵ کافیست.

استرالیا ۴۳ دانشگاه را در خود جای داده که در این بین ۳۷ دانشگاه از نظر رتبه ی Times higher education در بین هزار دانشگاه برتر جهان قرار دارند. دانشگاه‌ها در استرالیا ترکیبی از برتری‌های علمی و آموزشی و فرصت های تحقیقاتی پیشگامان هستند و چنان در استرالیا پخش شده اند که حداقل یک پردیس اصلی دانشگاه در قلمرو هر ایالت وجود داشته باشد. که نقشه پردیس های دانشگاهی استرالیا نشان‌دهنده وجود آنها در تمام مکان های اصلی استرالیا است.

دلایلی رد شدن درخواست مهاجرت تحصیلی به استرالیا

همانطور که گفتیم با وجود تمامی تلاش‌های شما برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا، ممکن شما در این زمینه موفق نشوید و درخواست شما از طرف سفارت رد شود. در اینجا به تعدادی از مواردی که می‌تواند موجب رد شدن درخواست شما شود اشاره می‌کنیم:

الف. عدم ارایه مدرک زبان و نداشتن نمره زبان مناسب

برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا از طریق دریافت ویزای دانشجویی نیاز به ارایه مدرک زبان دارید. آزمون‌های زبان هر دو سال برگزار می‌شوند و اعتبار این مدرک دوساله می‌باشد. زمانی که برای ویزای دانشجویی اقدام می‌کنید باید به اعتبار مدرک زبان خود توجه داشته باشید. همچنین نمره زبان شما نباید از نمره خواسته شده کمتر باشد. در هر دو صورت درخواست شما توسط سفارت استرالیا ریجکت می‌شود.

ب. ارائه مدارک ناقص یا داشتن اشتباه در فرم‎ها

شما باید از درستی مدارکی که قرار است آن‌ها را برای درخواست مهاجرت تحصیلی به استرالیا ارائه دهید، اطمینان داشته باشید. اگر در پرونده و مدارک شما نقص و اشتباه دیده شود شاید نتوانید برای یکبار دیگر برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا اقدام کنید. اگر هم توانستید مجددا در این زمینه اقدام کنید به علت اینکه یکبار، درخواست شما رد شده است، احتمال موفقیت شما بسیار کاهش پیدا می‌کند.

پ. نداشتن شرایط جی تی‌ای GTE (Genuine Temporary Entrant)

شما برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا باید ثابت کنید که فقط به دلیل ادامه تحصیل وارد استرالیا می‌شوید. در واقع GTE همان شرایطی است که شما به کمک آن‌ها می‌توانید ثابت کنید که صرفا برای تحصیل در استرالیا قصد سفر به این کشور را دارید.

ج. نداشتن شرایط مالی مناسب و عدم ارائه تمکن مالی

ارائه مدارک مالی که ثابت کند شما از تمکن مالی برخوردار هستید یکی از مهم‌ترین مراحل پذیرش درخواست مهاجرت تحصیلی به استرالیا است.

بیشتر بدانید:  تحصیل معماری در استرالیا ۲۰۲۲

آیا مهاجرت تحصیلی به استرالیا بدون ارائه مدرک زبان ممکن است؟

اگر بخواهیم به طور مفید و مختصر به این سوال پاسخ بدهیم، جواب ما خیر است زیرا مهاجرت تحصیلی به استرالیا، بدون ارائه مدرک زبان برای ایرانیان مقدور نیست. البته استرالیا شرایط ادامه تحصیل بدون ارائه مدرک زبان را برای برخی از کشورهی که زبان انگلیسی در آن‌ها رایج است را فراهم کرده است اما این مزیت شامل حال ایرانیان عزیز نمی‌باشد و ایرانیان برای تحصیل در استرالیا و اخذ ویرای دانشجویی نیاز به ارائه مدرک زبان دارند. ناامید شدید؟ نگران نباشید چون استرالیا به دانشجویان ایرانی این اجازه را می‌دهد که قبل از ورود به دانشگاه در دوره‌های زبان شرکت کرده و زبان انگلیسی خود را تقویت کنند.

عموم دانشگاه‌های استرالیا مدرک زبان آیلتس با نمره شش و برای رشته‌های حقوق، پزشکی و پیراپزشکی نمره هفت را قبول می‌کنند. شاید برای شما این سوال به وجود آید که در صورتی که نمره زبان شما کمتر از شش و هفت باشد بار هم می‌توانید برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا اقدام کنید یا خیر؟ بله، می‌توانید. در صورتی که نمره زبان شما پایین‌تر از حد خواسته شده باشد، مراکز آموزشی استرالیا، دوره‌های زبان را با هزینه خودتان برگزار می‌کنند تا زبان شما به حد مطلوب برسد.

دانشگاه‌های استرالیا که دوره‌های زبان را برای دانشجویان خود برگزار میکنند

 The University of South Australia
The University of Queensland
The University of New South Wales
Bond University
The University of Adelaide
Macquarie University
Swinburne University of Technology

لیست برترین دانشگاه های استرالیا

پایتخت استرالیا کانبرا :

۱. دانشگاه ملی استرالیا
۲. دانشگاه کانبرا

نیو ساوت ولز :

۱. دانشگاه کانوسیک استرالیا
۲. دانشگاه چارلز استورت
۳. دانشگاه مک نواری
۴. دانشگاه کراس جنوبی
۵. دانشگاه نیوانگلند
۶. دانشگاه نیو ساوت ولز
۷. دانشگاه نیو کاسل
۸. دانشگاه سیدنی
۹. دانشگاه فناوری سیدنی
۱۰. دانشگاه وسترن سیدنی
۱۱. Wollongong

قلمرو شمالی استرالیا :

۱. دانشگاه چارلز داروین

کوئینز لند :

۱. دانشگاه باند
۲. دانشگاه CQ
۳. دانشگاه فدراسیون استرالیا
۴. دانشگاه گریفت
۵. دانشگاه جیمز کوک
۶. دانشگاه فناوری کوئینز لند
۷. دانشگاه کوئینز لند
۸. دانشگاه جنوبی کوئینز لند
۹. دانشگاه ساحل آفتاب

تاسمانی :

۱. دانشگاه تاسمانی

ویکتوریا :

۱. دانشگاه دیکسین
۲. دانشگاه فدراسیون استرالیا
۳. دانشگاه لاتروب
۴. دانشگاه موناش
۵. دانشگاه RMIT
۶. دانشگاه صنعتی سوئینبرن
۷. دانشگاه الوهیت
۸. دانشگاه ملبورن
۹. دانشگاه ویکتوریا

استرالیای غربی :

۱. دانشگاه کترین
۲. دانشگاه EDITH
۳. دانشگاه مورداک
۴. دانشگاه نوتردام استرالیا
۵. دانشگاه استرالیای غربی

شرایط سنی تحصیل در استرالیا

از آن جایی که خود دانشگاه ها محدودیت سنی برای پذیرش تحصیلی در نظر نمی‌گیرند نمی‌توان در این مورد بازه سنی مشخصی تعیین کرد اما نکته حائز اهمیت این است که در هنگام بررسی پرونده هر فرد ریسک ویزای آن شخص نیز توسط آفیسر دانشگاه در نظر گرفته می شود اگر سن شما برای پذیرش در مقطع مورد نظر بیش از اندازه بالا باشد ممکن است دانشگاه مورد نظر شما از پذیرشتان خودداری کند و البته محدودیت سنی در مورد مقطع دکترا بسیار کمتر است اما باز هم شرایط فردی هر شخص در این زمینه بسیار تاثیرگذار است.

هزینه های پذیرش تحصیلی در استرالیا

هزینه تحصیل در استرالیا بسته به مقطع ، رشته و دانشگاه انتخابی شما متغیر است. اما به طور میانگین هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی بین ۲۵ تا ۳۰ هزار دلار استرالیا می باشد. و برای مقطع کارشناسی ارشد چیزی بین ۲۵ تا ۳۷ هزار دلار استرالیا است و بدیهی است که هرچه رنکینگ دانشگاه بالاتر باشد و یا رشته انتخابی شما از رشته‌هایی مانند علوم پزشکی باشد میزان شهریه نیز افزایش پیدا می‌کند و البته که در مقطع دکترا متقاضیان اصولا از طریق بورسیه اقدام می کنند.

اگر نیاز به برگزاری دوره های زبان قبل از شروع دوره اصلی باشد بهتر است که برای هر هفته حدود ۳۵۰ دلار کنار بگذارید و هزینه دیگری که باید در نظر گرفت هزینه بیمه تحصیلی است این بیمه به اندازه طول مدت تحصیل و چند ماه بیشتر در نظر گرفته می شود.

هزینه سالیانه زندگی در استرالیا

همانطور که انتخاب دانشگاه و رشته تحصیلی در هزینه‌های دانشگاهی تاثیرگذار بود انتخاب شهر هم در هزینه‌های سالانه زندگی تاثیر بسزایی دارد که این هزینه ها شامل اسکان، حمل و نقل ،خورد و خوراک و … است. که ممکن است برای شما حدود ۲۰ هزار دلار استرالیا باشد. برای همسرشما هزینه اضافی چیزی حدود ۷ هزار دلار و برای هر فرزند حدود ۳۰۰۰ دلار در نظر بگیرید.

در حین تحصیل اجازه ۲۰ ساعت کار در هفته به محصلان داده می‌شود که درآمد حاصل از آن می تواند پاسخگوی مخارج زندگی در این کشور باشد که البته می توانید در تعطیلات بین ترم و تعطیلات سال نو بیشتر به کار بپردازید

لازم به ذکر است هزینه های درج شده تقریبی بوده و جهت اطلاع از هزینه ها به طور دقیق با کارشناسان و مشاوران تخصصی مهاجرت تحصیلی به استرالیا تماس حاصل فرمایید.

مهاجرت تحصیلی به استرالیا و هزینه بالای آن برای ایرانیان

مهاجرت تحصیلی و استرالیا و هزینه آن از مهدکودک و مدرسه گرفته تا دانشگاه بسیار بالا می‌باشد. به گونه‌ای که می‌توان گفت یکی از معایب مهاجرت به استرالیا، هزینه بالا زندگی در این کشور است. مهد کودک‌ها در استرالیا به طور تقریبی روزانه بین ۶۰ تا ۱۶۰ دلار هزینه روی دست شما خواهند گذاشت. به همین دلیل، فرستادن کودک به مهد کودک برای خانواده‌های ایرانی در استرالیا مشکل می‌باشد. این فقط هزینه مهد کودک‌ها بود تصور کنید هزینه مدارس و دانشگاه‌ها بسیار بیشتر از این خواهد بود. شاید به همین دلیل است که استرالیا تاکید بسیاری بر این موضوع دارد که متقاضی باید تمکن مالی خود را اثبات کند.

بیشتر بدانید:  اعتراض به ریجکتی ویزای استرالیا و رفع آن

وکیل مهاجرت تحصیلی به استرالیا
وکیل مهاجرت تحصیلی به استرالیا

گروه بین المللی لاهه متخصص در امور مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی به استرالیا با توجه به شرایطی که دارد نیازمند مشاوره و استفاده از یک وکیل متخصص مهاجرتی استرالیا می باشد لکن خود شخص هم می تواند شخصا اقدام نماید، ولی هرگونه اشتباه و عدم آگاهی ضرر و زیان و اتلاف وقت را در پی خواهد داشت. گروه بین المللی لاهه با بهره مندی از تخصص و دانش به روز وکلای مهاجرتی خود، آماده خدمت‌رسانی به متقاضیان مهاجرت تحصیلی به استرالیا می‌باشد.

اگر شما قصد مهاجرت به استرالیا دارید، می‌توانید از وکلای مهاجرتی گروه حقوقی بین المللی لاهه کمک بگیرید. آن‌ها قدم به قدم شما را برای موفقیت در این مسیر همراهی خواهند کرد و با دانش و تخصص خود راه را برای شما متقاضیان محترم هموار می نمایند.

سوالات متداول

هزینه مهاجرت تحصیلی به استرالیا  بستگی به رشته ی تحصیلی، مقطع تحصیلی، دانشگاه مد نظر متقاضی و … دارد

مدارک شناسایی، مدارک سوابق تحصیلی، مدارک سوابق شغلی، تکمیل فرم ارزیابی سایت، فرم های مربوط به سفارت استرالیا، نامه پذیرش دانشگاه، انگیزه نامه و …

بورسیه در مقطع دکتری تقریبا تمام هزینه های زندگی و حتی زندگی را پوشش می دهد.

با توجه به اینکه بورسیه در مقطع دکتری می باشد بستگی به شرایط متقاضی و تاییدیه دانشگاه می باشد.

بله این امکان برای دانشجو و همراه (همسر) امکان پذیر است.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۵ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
مهاجرت به استرالیا
نوشتهٔ بعدی
ثبت شرکت و دریافت اقامت ۳ ساله امارات

دیگر مطالب این دسته بندی

۶ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button