ویزای کاری استرالیا

ویزای کاری استرالیا

ویزای کار استرالیا مناسب آن دسته از افرادی است که دارای سوابق شغلی و تحصیلی مطلوبی بوده و مهارت‌های کاری ایشان در زمره مشاغل مورد نیاز استرالیا قرار می‌گیرد. ویزای کاری استرالیا خود دارای انواع مختلفی است. برای اخذ ویزای استرالیا در نوع کاری بایستی شرایطی چون تمکن مالی مناسب، گواهی عدم سوء پیشینه و… را دارا باشید.

انواع ویزای کاری استرالیا

ویزای کاری استرالیا به جهت مهاجرت نیروهای کار ماهر و افراد متخصص در انواع مشاغل به این کشور است که صادر می‌شود. همانطور که گفتیم، این ویزا خود انواع مختلفی را شامل می‌شود تا دسته‌بندی متقاضیان مهاجرت کاری به استرالیا به بهترین نحو صورت پذیرد. انواع ویزای کاری استرالیا را در ادامه ذکر کرده‌ایم.

ویزای کاری ۱۸۹ استرالیا

اخذ ویزای کاری استرالیا در نوع ۱۸۹ یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به این کشور شناخته می‌شود. دارندگان این ویزا می‌توانند از همان ابتدا، PR یا اقامت دائم استرالیا را داشته باشند. این ویزا بر اساس تخصص متقاضیان ارائه شده و افراد برای دریافت آن باید بتوانند بدون وجود اسپانسر، ۶۵ امتیاز خالص دریافت نمایند.

ویزای کاری ۱۹۰ استرالیا

ویزای کاری استرالیا در نوع ۱۹۰ نیز اقامت دائم استرالیا را برای افراد به همراه دارد. این ویزا به طور کلی شرایطی مشابه ویزای ۱۸۰ دارد اما در امتیازبندی، ایالت مربوطه در استرالیا ۵ امتیاز به متقاضی داده و در عوض از او می‌خواهد که ۲ سال از مدت اقامت خود را در همان ایالت به کار بپردازد.

ویزای کاری ۴۹۱ استرالیا

ویزای کاری ۴۹۱ استرالیا از نوع موقت است اما بسیاری از افراد توانسته‌اند آن را به کمک وکیل مهاجرت به استرالیا به نوع دائم تبدیل کنند. برای اخذ این ویزا می‌توانید از ۱۵ امتیاز حمایتی استفاده کنید اما در مقابل باید حدود ۵ سال را در مناطق تعیین شده (مثل شهر ملبورن و سیدنی) کار و زندگی کنید.

ویزای کاری ۴۷۶ استرالیا

سابکلاس ۴۷۶ ویزای کاری استرالیا مناسب افرادی است که از دانشگاه‌های تعیین شده فارغ‌التحصیل شده‌اند. خوشبختانه نام دو دانشگاه تهران و امیرکبیر (رشته‌های مهندسی) نیز در این لیست به چشم می‌خورد. معمولا این ویزا مجوز اقامت کاری ۱۸ ماهه را برای متقاضیان به همراه دارد.

بیشتر بدانید:  اقامت دائم استرالیا

انواع ویزای کاری استرالیا
انواع ویزای کاری استرالیا

جدول امتیازبندی ویزای کاری استرالیا

همانطور که پیش‌تر روشن شد، برای اخذ ویزای کاری استرالیا باید امتیاز لازم را به دست آورید؛ معمولا با کسب مجموع امتیاز ۶۵ این ویزا برای متقاضی واجد شرایط صادر می‌شود. امتیازبندی مربوطه بر اساس موارد ذیل تعیین شده است:

معیار امتیاز
سن ۱۸ تا ۲۴ سال ۲۵
سن ۲۵ تا ۳۲ سال ۳۰
سن ۳۳ تا ۳۹ سال ۲۵
سن ۴۰ تا ۴۴ سال ۱۵
آیلتس ۶ یا معادل آن ۰
آیلتس ۷ یا معادل آن ۱۰
آیلتس ۸ یا معادل آن ۲۰
مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد پژوهش محور یا دکتری موسسات استرالیا ۱۰
مدارک معادل دکتری استرالیا ۲۰
مدارک معادل کارشناسی استرالیا ۱۵
مدارک معادل فوق دیپلم استرالیا یا مدارک ارزیابی شده مربوط به تخصص ۱۰
تحصیل در مناطق کم جمعیت ۵
اسپانسر ایالتی ۵ امتیاز ویزای ۱۹۰ و ۱۵ امتیاز ویزای ۴۹۱
سابقه کاری مرتبط بیش از ۳ سال (خارج از استرالیا) ۵ الی ۱۵
سابقه کاری مرتبط بیش از ۱ سال (داخل استرالیا) ۵ الی ۲۰
تسلط به یک زبان خاص ۵
امتیاز مجرد بودن ۱۰
امتیاز تاهل ۵ الی ۱۰

شرایط اخذ ویزای کار استرالیا

برای اخذ بدون دردسر ویزای کاری استرالیا باید شرایط و مدارک لازم را دارا باشید تا مشکلاتی مثل ریجکت شدن ویزا پیش نیاید. در این بخش از مقاله به بررسی شرایط مهم اخذ ویزای مورد بحث می‌پردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر با وکیل اخذ ویزای استرالیا در ارتباط باشید.

 • شرایط جسمانی و روانی مناسب
 • دارا بودن سن حداقل ۱۸ و حداکثر ۴۵ سال
 • دارا بودن تخصص یا سابقه شغلی قابل توجه
 • نداشتن سوء سابقه
 • داشتن توانایی مالی کافی
 • امکان ارائه مدارک به صورت کامل

مزایای اخذ ویزای کاری استرالیا

اخذ ویزای کاری و مهاجرت به استرالیا از طریق شغل مزایایی دارد که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم. لطفا با وکیل مهاجرت به استرالیا همراه باشید.

 • اخذ اقامت قانونی استرالیا
 • اعطای مجوز کار برای متقاضی و اعضای خانواده‌اش
 • امکان استفاده رایگان از خدمات درمان و بهداشت استرالیا
 • امکان اخذ اقامت دائم و شهروندی استرالیا
 • اسپانسر شدن برای دیگران

هزینه اخذ ویزای کاری استرالیا در حدود ۴۰۰ دلار استرالیا است اما اگر قرار بر همراهی همسر و فرزندان باشد، به ازای هر نفر باید حدود ۲ هزار دلار پرداخت گردد. توجه داشته باشید که این مبلغ برای فرزندان زیر ۱۸ سال حدود ۱۰۰۰ دلار است.

صدور ویزای کاری استرالیا چقدر طول می‌کشد؟

زمان صدور ویزای کاری استرالیا به عوامل متعددی وابسته است و برای تخمین زدن آن باید پرونده شما مورد بررسی وکیل اخذ ویزای استرالیا قرار بگیرد. به طور کلی می‌توان گفت که امتیاز بالاتر شما، مدت صدور ویزا را کاهش می‌دهد. معمولا متقاضیان واجد شرایط می‌توانند این ویزا را طی ۶ ماه الی ۲ سال دریافت نمایند. جالب است بدانید که گاها صدور این ویزا طی چند هفته نیز صورت می‌پذیرد.

مشاغل مورد نیاز استرالیا

طبیعتا اخذ ویزای کاری استرالیا برای کار در مشاغل مورد نیاز این کشور آسان‌تر خواهد بود، به همین جهت در ادامه مشاغل مورد نیاز این کشور را بررسی می‌کنیم. توجه داشته باشید که با گذر زمان، نیازها تغییر می‌کند بنابراین بهتر است که برای اطلاع از مشاغل مورد نیاز این کشور، اطلاعیه‌های اداره مهاجرت را چک کرده یا از وکیل مهاجرت به استرالیا کمک بگیرید.

حوزه‌های شغلی مورد نیاز استرالیا

حوزه آموزش بهداشت و سلامت حقوق مشاوره
مشاغل مهندسی مشاغل فنی ادبیات و هنر مدیریت
بیشتر بدانید:  اعتراض به ریجکتی ویزای استرالیا و رفع آن

شرایط اخذ ویزای کاری استرالیا
شرایط اخذ ویزای کاری استرالیا

وکیل اخذ ویزای کاری استرالیا

اخذ ویزای کاری استرالیا مستلزم احراز شرایط لازم به صورت کامل و آماده‌سازی مدارک مورد نیاز است. همچنین برای این منظور باید اطلاعات کاملی درباره وضعیت کار در این کشور و مهاجرت کاری به استرالیا داشته باشید. اگر قصد اخذ ویزای کاری استرالیا را دارید، پیشنهاد می‌کنیم که با وکلای بین‌المللی گروه لاهه مشورت نمایید. وکلای ما آماده همکاری با شما برای اخذ انواع ویزای استرالیا، اعتراض به ریجکتی ویزای استرالیا، اخذ جاب آفر، مهاجرت به این کشور و… هستند. جهت کسب اطلاعات بیشتر با مجموعه لاهه تماس بگیرید.

سوالات متداول

ویزای کاری استرالیا مجوزی است که به افراد اقامت قانونی استرالیا را داده تا در این کشور به کار و کسب درآمد از طرق مختلف بپردازند.

این ویزا در انواع مختلفی چون ۱۸۹، ۱۹۰ و… صادر می‌شود؛ اطلاعات بیشتر در متن مقاله ارائه شده است.

هزینه اخذ این ویزا حدود ۴۰۰ دلار است اما افراد همراه (فرزند و همسر) باید حدود ۲ هزار دلار (به ازای هر نفر) پرداخت کنند.

معمولا صدور این ویزا طی ۶ ماه تا ۲ سال صورت می‌پذیرد اما در برخی موارد امکان صدور چند هفته‌ای آن نیست وجود دارد.

افرادی که مدرکی معادل مدرک دکتری در استرالیا را داشته باشند از ۲۰ امتیاز برای اخذ ویزای کاری استرالیا برخوردار خواهند شد.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۲ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
ریجکتی ویزای توریستی آمریکا
نوشتهٔ بعدی
هزینه ثبت شرکت در امارات

دیگر مطالب این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button