ویزای ازدواج استرالیا

ویزای ازدواج استرالیا

ویزای ازدواج استرالیا یکی از انواع ویزای استرالیا است و برای اشخاصی صادر می‌شود که همسر یا نامزدشان مقیم دائم یا شهروند استرالیا بوده و شرایط لازم جهت اخذ این ویزا را دارا هستند. افراد با دریافت این ویزا می‌توانند پس از مهاجرت به استرالیا مشغول به کار شده و حتی پس از مدتی اقامت دائم این کشور را به دست آورند.

انواع ویزای ازدواج استرالیا

ویزای ازدواج استرالیا را می‌توان به ۴ نوع تقسیم کرد. این انواع، دارای سابکلاس ۳۰۹، ۱۰۰، ۸۲۰ و ۸۰۱ هستند که در ادامه آن‌ها را به تفکیک بررسی می‌کنیم؛ لطفا با وکیل مهاجرت به استرالیا همراه باشید و در صورت وجود هرگونه ابهام یا سوال، از طریق بخش ارسال دیدگاه یا تماس تلفنی با ما در ارتباط باشید.

ویزای ازدواج استرالیا سابکلاس ۳۰۹

ویزای ازدواج استرالیا در نوع ۳۰۹ مناسب اشخاصی است که همسرشان شهروند یا مقیم دائم استرالیا بوده یا شهروند نیوزلند و مقیم کشور استرالیا است. افراد با اخذ این ویزا می‌توانند اقامت موقت استرالیا را کسب کرده و با گذشت ۲ سال از زندگی مشترک (با تبدیل ویزا به نوع ۱۰۰) و احراز شرایط لازم، اقامت دائم استرالیا را به دست آورند.

متقاضیان اخذ ویزای ۳۰۹ استرالیا باید از سوی همسر مقیم استرالیا حمایت شده، ازدواج قانونی داشته، دارای سن بیش از ۱۸ سال بوده و علاوه بر داشتن سلامت جسمانی و روانی، گواهی عدم سوء پیشینه را نیز دارا باشند.

ویزای ازدواج استرالیا سابکلاس ۱۰۰

ویزای ازدواج استرالیا سابکلاس ۱۰۰ در واقع تکمیلی بر ویزای ۳۰۹ است؛ این ویزا از نوع اقامت دائم بوده و با توجه شرایط و مدارک ارائه شده توسط زوجین، با گذشت حدود ۲ سال از زندگی مشترک افراد در استرالیا صادر می‌شود.

ویزای ازدواج استرالیا سابکلاس ۸۲۰

ویزای ازدواج استرالیا (سابکلاس ۸۲۰) مشابه ویزای نوع اول است اما تفاوت آن با ویزای ۳۰۹ در آن است که برای اخذ این ویزا باید از روش دیگری وارد خاک استرالیا شده باشید. برای مثال، متقاضی با مهاجرت تحصیلی به استرالیا، وارد خاک این کشور شده و سپس ویزای ۸۲۰ را دریافت می‌نماید تا با گذشت حدود ۲ سال از زندگی مشترک با همسرش بتواند حق اقامت دائم استرالیا را داشته باشد.

ویزای ازدواج استرالیا سابکلاس ۸۰۱

ویزای ازدواج استرالیا در نوع ۸۰۱، مکمل ویزای ۸۲۰ است زیرا، افراد پس از دریافت ویزای نوع قبل و با گذشت حدود ۲ سال از زندگی مشترکشان در استرالیا می‌توانند ویزای ۸۰۱ را دریافت نموده و مجوز اقامت دائم استرالیا را به دست آورند.

بیشتر بدانید:  اخذ ویزای استرالیا به صورت تضمینی

مزایای اخذ ویزای ازدواج استرالیا

اخذ ویزای ازدواج استرالیا مزایایی برای افراد به همراه دارد که در ادامه آن‌ها را ذکر می‌کنیم؛ برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این ویزا با وکیل اخذ ویزای استرالیا همراه باشید.

مزایای اخذ ویزای ازدواج استرالیا
امکان اخذ مجوز اقامت دائم استرالیا
کار در استرالیا حتی به صورت تمام وقت
امکان اخذ شهروندی استرالیا
اسپانسرشدن برای اقدام درجه ۱
استفاده از بیمه خدمات درمانی استرالیا

مدارک لازم برای اخذ ویزای ازدواج استرالیا

همانطور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم، برای اخذ ویزای ازدواج استرالیا باید مدارک لازم را به صورت کامل آماده و ارائه کنید. برای اطلاع از لیست مدارک مورد نیاز، در ادامه همراه ما باشید.

 • مدارک هویتی زوجین
 • تاریخچه رابطه
 • تصمیمات اتخاذ شده درباره مسائل مالی رابطه
 • مدارک دال بر به رسمیت شناخته شدن ازدواج افراد نزد اطرافیان
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • نتیجه آزمایشات و معاینات پزشکی
 • مدارک مرتبط با تمکن مالی
 • ترجمه مدارک

مراحل اخذ ویزای ازدواج استرالیا

مراحل اخذ ویزای ازدواج استرالیا به نوع آن بستگی دارد، به همین دلیل شما در ابتدا باید شرایط خود را به خوبی سنجیده و سپس با انتخاب ویزای مورد نظر، پیگیر اطلاع از مراحل دریافت ویزا شوید. توجه داشته باشید که فراهم آوردن مدارک و شرایط لازم بسیار حائز اهمیت بوده و بهتر است پیش از انجام مراحل مربوطه به این موضوع اهتمام ورزید. توصیه می‌کنیم که برای کسب اطلاعات بیشتر، آشنایی با مراحل و بررسی امکان یا عدم امکان دریافت این ویزا برای خود، با وکیل مهاجرت به استرالیا در ارتباط باشید.

زمان صدور ویزای ازدواج استرالیا

برای انجام برنامه‌ریزی‌های لازم باید بدانید که صدور ویزای ازدواج استرالیا چقدر طول می‌کشد اما طبیعتا اطلاع دارید که باتوجه به وجود انواع ویزای ازدواج این کشور و شرایط مختلف افراد، نمی‌توان زمان دقیقی را ذکر کرد. به طور کلی می‌توانیم بگوییم که صدور این ویزا بین ۱۲ تا ۲۴ ماه به طول می‌انجامد. توجه داشته باشید که بسیاری از افراد توانسته‌اند این ویزا را طی مدت زمان کمتری دریافت کنند و برخی هم زمان بیشتری را منتظر بودند؛ بنابراین زمان صدور ویزای مورد بحث به عوامل مختلفی وابسته است اما برای دریافت تضمینی و سریع آن می‌توانید از وکیل اخذ ویزای استرالیا کمک بگیرید.

ریجکتی ویزای ازدواج استرالیا

برخی افراد، نگران ریجکتی ویزای ازدواج استرالیا هستند؛ اگر علل رایج ریجکتی این ویزا را دانسته و از تجربه دیگران استفاده کنید، با این مشکل مواجه نشده و می‌توانید ویزای خود را بدون دردسر دریافت کنید؛ در ادامه علل رایج ریجکتی ویزای مزبور را ذکر می‌کنیم، توجه داشته باشید که در صورت بروز این اتفاق نیز می‌توانید با وکلای گروه لاهه در ارتباط باشید تا رفع ریجکتی ویزا صورت پذیرد.

 • صادق نبودن با آفیسر
 • ارائه مدارک ناهماهنگ یا جعلی
 • عدم توانایی اثبات واقعی بودن رابطه
 • ازدواج صوری
 • عدم دارا بودن توانایی مالی کافی
 • داشتن سابقه کیفری
 • و…
بیشتر بدانید:  اعتراض به ریجکتی ویزای استرالیا و رفع آن

شرایط ویزای ازدواج استرالیا
شرایط ویزای ازدواج استرالیا

وکیل اخذ ویزای ازدواج استرالیا

یکی از راه‌های اخذ اقامت دائم استرالیا، دریافت ویزای ازدواج استرالیا است که به اشخاصی تعلق می‌گیرد که همسر ایشان، شهروند یا مقیم دائم این کشور بوده و همچنین بتوانند شرایط و مدارک لازم را فراهم آورند. از آن‎‌جایی که این پروسه گاهی بسیار زمانبر و دشوار است، بهتر است از همان ابتدا و به هنگام درخواست ویزا، با وکیل اخذ ویزای استرالیا در ارتباط باشید تا این مجوز را به شکل اصولی و در زمان مورد نظر خود دریافت نمایید.

وکلای بین‌المللی گروه لاهه می‌توانند در مسیر اخذ ویزای ازدواج استرالیا همراه شما باشند تا هرچه زودتر، به همسر خود در استرالیا پیوسته و بتوانید از مزایایی چون امکان کار در این کشور، اخذ اقامت دائم و… نیز بهره‌مند شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج، با مجموعه لاهه تماس حاصل نموده یا در واتس اپ برایمان پیغام بگذارید.

سوالات متداول

ویزای ازدواج استرالیا مجوزی است که به جهت مهاجرت به این کشور، به افرادی تعلق می‌گیرد که همسرشان مقیم دائم یا شهروند استرالیا هستند.

این ویزا در ساب کلاس‌های ۳۰۹، ۱۰۰، ۸۲۰ و ۸۰۱ صادر می‌شود؛ برای آشنایی با آن‌ها می‌توانید مقاله حاضر را مطالعه کنید.

معمولا این ویزا مزایایی چون حق کار در استرالیا، بهره‌مندی از بیمه خدمات درمانی، امکان اخذ اقامت دائم و… را به همراه دارد.

صدور انواع این ویزا در زمان‌های مختلفی صورت می‌پذیرد و به طور کلی می‌توان ۱۲ تا ۲۴ ماه را برای این منظور در نظر گرفت.

ریجکتی ویزای ازدواج استرالیا معمولا به دلایلی چون ارائه مدارک جعلی، نداشتن توانایی مالی کافی، صادق نبودن در مصاحبه و… رخ می‌دهد.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۱ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
اخذ ویزای امارات با وکیل
نوشتهٔ بعدی
چگونه پاسپورت آمریکا بگیریم؟

دیگر مطالب این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button