افتتاح حساب بانکی در ایتالیا

افتتاح حساب بانکی در ایتالیا

افتتاح حساب بانکی در ایتالیا مستلزم ارائه مدارکی چون پاسپورت معتبر، آدرس دقیق محل اقامت، قبض آب، برق و… مرتبط با محل اقامت در ایتالیا، مدارک هویتی و… است. برای باز کردن حساب در ایتالیا باید ابتدا بررسی کنید که آیا بانک مورد نظر به مهاجرین خدمات می‌دهد یا خیر.

نحوه افتتاح حساب بانکی در ایتالیا

جهت افتتاح حساب بانکی در ایتالیا لازم است با مراحل انجام این امر آشنا بوده و شرایط و مدارک لازم را نیز به شکل کامل آماده کنید. در ادامه شما را برای انجام این فرآیند راهنمایی کرده‌ایم اما اگر نیاز به کسب اطلاعات بیشتر یا سپردن انجام این کار به شخصی باتجربه را دارید، می‌توانید با وکیل مهاجرت به ایتالیا در ارتباط باشید.

 1. پس از اخذ ویزای ایتالیا و مهاجرت به این کشور، بانک مورد نظر را انتخاب کنید. برای این منظور به خدمات آن بانک توجه داشته و مواردی چون امکان یا عدم امکان ارائه خدمات به افراد مهاجر را در نظر بگیرید.
 2. شرایط و مدارک لازم را آماده کنید تا در هنگام درخواست با مشکل مواجه نشوید.
 3. در ادامه فرم درخواست افتتاح حساب بانکی در ایتالیا را تکمیل نموده و به همراه مدارک، به بانک مربوطه تحویل دهید.
 4. در مرحله بعدی باید هویت شما توسط کارمندان بانک تایید شود.
 5. پس از طی کردن مراحل قبل می‌توانید کارت بانکی صادر شده را دریافت نمایید.

شرایط و مدارک لازم برای افتتاح حساب در ایتالیا

یکی از مهم‌ترین مراحل در پروسه افتتاح حساب بانکی در ایتالیا، احراز شرایط لازم و فراهم آوردن مدارک تعیین شده است. اگر نتوانید این موارد را آماده سازید، قادر به افتتاح حساب نخواهید بود. در ادامه به توضیح بیشتر در این باره پرداخته‌ایم؛ برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با وکیل اخذ ویزای ایتالیا تماس بگیرید.

 • ارائه مدارک شناسایی معتبر
 • اثبات اقامت قانونی در ایتالیا
 • ارائه شماره مالیاتی (codice fiscale)
 • دارا بودن حداقل سن لازم
 • پرداخت هزینه افتتاح حساب بانکی در ایتالیا
 • اجاره‌نامه یا سند خانه
 • قبض آب، برق و… (در صورت نیاز)
 • گزارش درآمد (در صورت نیاز)
 • آدرس
 • ترجمه مدارک

امکان افتتاح حساب بانکی در ایتالیا به روش آنلاین نیز در اکثر بانک‌های این کشور فراهم آمده است؛ برای این منظور باید به سایت بانک مورد نظر مراجعه کرده و مدارک لازم را بارگذاری نمایید.

بیشتر بدانید:  شرایط اقامت دائم ایتالیا

انواع حساب بانکی در کشور ایتالیا

افتتاح حساب بانکی در ایتالیا نیز به‌گونه‌ای است که افراد با توجه به شرایط و هدف خود می‌توانند یکی از انواع حساب‌ها را انتخاب نموده و برای نام‌نویسی در آن اقدام کنند. در ادامه می‌توانید با انواع حساب بانکی ایتالیا آشنا شوید.

 • حساب جاری (conto corrente) پرمتقاضی‌ترین حساب بانکی ایتالیا بوده و برای انجام پرداخت‌ها، دریافت حقوق و امور مشابه مناسب است.
 • حساب پس‌‌انداز (conto di risparmio) مختص پس‌انداز و دریافت بهره است.
 • حساب کسب و کار (conto corrente aziendale) برای استفاده تجار مناسب بوده و صاحبان کسب و کار نیز می‌توانند با داشتن این نوع حساب، درآمد و مخارج را مدیریت کنند.
 • حساب پرداخت الکترونیکی (conto pagamenti digitali) برای آن دسته از افراد که دائما با خریدهای اینترنتی سر و کار دارند، مناسب است.
 • حساب بلند مدت (deposito a termine) برای پس‌اندازهای طولانی مدت بوده و سود بیشتری را نسبت به حساب conto di risparmio به همراه دارد.
 • حساب پیشرفته (conto multimode) برای انجام تراکنش‌های اینترنتی بدون پرداخت هزینه و موارد مشابه کاربرد دارد.

بهترین بانک‌های ایتالیایی برای مهاجران

در این بخش از مقاله به معرفی بهترین بانک‌های ایتالیا برای ارائه خدمات به مهاجران می‌پردازیم تا اگر قصد دارید پس از مهاجرت کاری به ایتالیا، مهاجرت تحصیلی و…، به افتتاح حساب بانکی در ایتالیا بپردازید، در این باره اطلاعات کافی داشته باشید.

 • Unicredit یکی از بزرگ‌ترین و مشهورترین بانک‌های این کشور بوده و افرادی که با اخذ ویزای ایتالیا به این کشور مهاجرت کردند، تجربه استفاده خوبی از خدمات این بانک داشته‌اند. ترجمه چندزبانه یکی از ویژگی‌های خوب این بانک است.
 • Banca intesa sanpaolo نیز یکی از بانک‌های معروف ایتالیایی است که به مهاجران نیز خدمات ارائه می‌دهد. این بانک نیز مانند Unicredit برنامه ترجمه چندزبانه دارد.
 • Fineco bank یکی دیگر از بانک‌های ایتالیایی مناسب برای مهاجرین است که هزینه‌های کمی از افراد دریافت می‌کند.
 • Poste italiane یک بانک دولتی معروف در ایتالیا است که به عنوان سازمان پستی نیز شناخته می‌شود؛ این بانک نیز به مهاجرین خدمات ارائه داده و رضایت آنان را جلب کرده است.

هزینه افتتاح حساب بانکی در ایتالیا به نوع حساب، بانک مورد نظر، خدمات مربوطه و… بستگی دارد اما معمولا این مبلغ بین ۵۰ تا ۱۰۰ یورو است.

دریافت IBAN از بانک ایتالیایی

با افتتاح حساب بانکی در ایتالیا می‌توانید شماره IBAN (International Bank Account Number count Number Bank وانید شمارهد لغ بین ۵۰ تا ۱۰۰ یورو است که ر وه فاده خوبی از خدمات این بانک داشته‌اند. ی بهوار) دریافت نمایید؛ این کد به جهت تشخیص حساب در سطح بین‌الملل ارائه شده و دریافت آن یک مزیت بزرگ برای ایرانیان به شمار می‌رود. برای انجام تراکنش‌های مربوطه در سطح بین‌الملل می‌توانید از IBAN استفاده کنید زیرا، کد عددی آن مواردی چون کد بانک، کد شعبه مربوطه و شماره حساب شما را در بر دارد.

بیشتر بدانید:  رزرو وقت سفارت ایتالیا

شرایط افتتاح حساب بانکی در ایتالیا
شرایط افتتاح حساب بانکی در ایتالیا

مشاوره با وکیل مهاجرت به ایتالیا

افتتاح حساب بانکی در ایتالیا امر ساده‌ای است اما در صورتی که با مراحل انجام آن آشنا بوده و واجد شرایط باشید؛ برای اطلاع از چگونگی انجام این کار یا سپردن آن به شخصی باتجربه می‌توانید با وکیل مهاجرت به ایتالیا همراه باشید.

همچنین برای انجام اموری چون اخذ انواع ویزای ایتالیا، رفع ریجکتی ویزا، دریافت اقامت دائم ایتالیا و… نیز می‌توانید از وکیل مهاجرت به ایتالیا کمک بگیرید. چنانچه تمایل دارید تا اطلاعات بیشتری در این باره به دست آورید، از طریق واتس اپ یا شماره درج شده با کارشناسان مجموعه لاهه در ارتباط باشید.

سوالات متداول

برای افتتاح حساب بانکی در ایتالیا باید پس از مهاجرت، مدارکی چون اجاره‌نامه یا سند خانه، پاسپورت معتبر، کارت اقامت و… را به بانک تحویل دهید تا واجد شرایط بودن شما تایید شود.

برای این منظور باید دارای سن قانونی بوده و اقامت شما در این کشور مجاز باشد؛ موارد بیشتر در متن این مقاله ذکر شده است.

بانک‌های ایتالیا انواع حساب پس‌انداز، کسب و کار، جاری، بلند مدت و… را به مشتریان ارائه می‌دهند.

هزینه افتتاح حساب بانکی در ایتالیا بسته به عوامل مختلف، متفاوت است اما معمولا ۵۰ تا ۱۰۰ یورو تعیین می‌شود.

بانک‌هایی مثل Unicredit، Poste italiane، Banca intesa sanpaolo و… از بهترین بانک‌های ایتالیایی برای مهاجران هستند.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۲ میانگین امتیاز: ۳]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
شغل هتلداری در کانادا
نوشتهٔ بعدی
شغل مهندسی صنایع در انگلستان

دیگر مطالب این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button