مهاجرت سرمایه گذاری به ترکیه

مهاجرت سرمایه گذاری به ترکیه

مهاجرت سرمایه گذاری به ترکیه چقدر هزینه دارد؟ بهترین راه سرمایه گذاری در ترکیه کدام است؟ با مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری می توان اقامت این کشور را بدست آورد؟ کشور ترکیه در سال های اخیر سیاست هایی را در دستور کار خود قرار داده است که سرمایه گذاران خارجی را در جهت رشد و پیشرفت اقتصاد خود جذب و ترغیب نماید. این کشور در حال حاضر بستر بسیار مناسبی برای ترقی است. راه های مختلفی برای سرمایه گذاری در ترکیه وجود دارد که برخی از آن ها منجر به اقامت و تابعیت این کشور می شوند. در ادامه بهترین روش های مهاجرت سرمایه گذاری به  ترکیه را معرفی و بررسی می کنیم.

مهاجرت سرمایه گذاری به ترکیه چه شرایطی دارد؟

مهاجرت سرمایه گذاری یکی از رایج ترین راه های مهاجرت به ترکیه است که طرفداران زیادی نیز دارد. حداقل مبلغ و سرمایه برای سرمایه گذاری در ترکیه در سال های گذشته ۱ میلیون دلار بود اما در حال حاضر این کشور حداقل سرمایه را تا ۲۵۰ هزار دلار کاهش داده است که این امر، مهاجرت سرمایه گذاری به ترکیه را آسان تر می کند. اینکه با مهاجرت سرمایه گذاری به ترکیه می توان تابعیت این کشور را بدست آورد یا خیر در ادامه توسط وکلای مهاجرتی لاهه مورد بررسی قرار می گیرد.

مهاجرت سرمایه گذاری به ترکیه با خرید ملک

خرید ملک یکی از شایع ترین راه های مهاجرت به ترکیه است. با خرید ملکی به مبلغ حداقل ۲۵۰ هزار دلار آمریکا می توانید به تابعیت ترکیه برسید. با مبالغی کمتر از این عدد نیز می توانید در ترکیه ملک بخرید که به همان موازات مدت اقامت شما به ۳ سال آن هم بدون اجازه کار و تحصیل تبدیل می شود. با مهاجرت سرمایه گذاری به ترکیه از طریق خرید ملک می توانید برای خانواده خود نیز اقامت و تابعیت این کشور را اخذ کنید. یکی از شروط اصلی اینکه بتوانید از طریق خرید ملک تابعیت ترکیه را اخذ کنید این است که ملک را تا ۳ سال نفروشید.

خرید سهام

یکی از راه های مهاجرت سرمایه گذاری به ترکیه خرید سهام دولتی است. این سهام باید به تایید وزارت صنایع ترکیه برسد و برای گرفتن تابعیت ترکیه از این طریق نباید سهام خود را تا ۳ سال بفروشید. حداقل مبلغ برای خرید سهام نیز ۵۰۰ هزار دلار آمریکا است.

سرمایه گذاری در ترکیه با سپرده بانکی

با سپرده های سرمایه گذاری بانکی ترکیه با مدت زمان ۳ ساله و به مبلغ حداقل ۵۰۰ هزار دلار آمریکا می توانید تابعیت این کشور را اخذ کنید. در این روش نیز می توانید به همراه خانواده برای مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری اقدام کنید و لازم نیست که اعضا خانواده نیز در بانک سرمایه گذاری کرده باشند.

مهاجرت سرمایه گذاری به ترکیه با کارآفرینی

یکی از الزامات کارآفرینی در ترکیه این است که شما به عنوان یک کارفرما حداقل ۵۰ شهروند ترک را به کار دعوت کنید. این روش به این دلیل اهمیت دارد که موجب کاهش نرخ بیکاری ترکیه می شود. با ۱۰ هزار لیر نیز می توانید کسب و کار خود را راه اندازی کرده و برای دریافت اقامت و تابعیت اقدام کنید. به یاد داشته باشید که ارائه بیزینس پلن و به تایید وزارت کار ترکیه رساندن آن اجتناب ناپذیر بنظر می رسد.

سایر روش های مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری

برخی از روش های فرعی مهاجرت سرمایه گذاری به ترکیه را نیز می توان به شرح زیر نام برد و معرفی کرد:

۱) خرید بیزینس: یکی از راه های مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری خرید بیزینس است. در این روش شما کسب و کار آماده دیگری را می خرید. باید بدانید که توجه به سوابق اقتصادی بیزینس مورد نظر از نظر بازدهی اهمیت بسیار زیادی دارد. مزیتی که خرید بیزینس نسبت به سایر روش های سرمایه گذاری در ترکیه دارد این است که تمام مراحل قانونی و اولیه همچون ثبت و تاسیس شرکت و یا بیزینس طی شده است و کسب و کار درحال سود دهی یا آماده بازدهی است.

۲) خرید اوراق قرضه دولتی: می توان گفت نا شناخته ترین راه برای مهاجرت سرمایه گذاری به ترکیه خرید اوراق قرضه دولتی به مبلغ حداقل ۵۰۰ هزار دلار آمریکا است که در نهایت نیز درصورت نفروختن برای ۳ سال منجر به اخذ تابعیت و اقامت دائم می شود.

بیشتر بدانید:  مشاوره با وکیل مهاجرت

شرایط سرمایه گذاری در ترکیه
شرایط سرمایه گذاری در ترکیه

امنیت سرمایه گذاری در ترکیه

به بیان وکیل مهاجرت به ترکیه امنیت سرمایه گذاری شما در این کشور توسط شاخص های اقتصادی و اجتماعی این کشور تامین می شود. شاخص تولید ناخالص داخلی و نرخ بیکاری دو عامل بسیار مهم تاثیرگذار برای انتخاب راه سرمایه گذاری در ترکیه است. این کشور تلاش کرده است تا با بهبود این دو شاخص پایه های اقتصاد خود را مستحکم تر سازد. در این بین میزان دریافت مالیات بر درآمد اشخاص حقیقی و حقوقی نیز تاثیر بسیاری دارد خبر خوشحال کننده این است که کنسوانسیون هایی میان ایران و ترکیه منعقد شده است که با توجه به آن افراد تنها در یکی از کشورهای ایران و ترکیه تحت شرایطی مالیات بپردازند. می توان گفت ترکیه شرایط ایده آلی را برای مهاجرت سرمایه گذاری فراهم آورده است.

بهترین راه مهاجرت سرمایه گذاری به ترکیه

همانطور که در تبلیغات فضای مجازی و شبکه های ماهواره ای مشاهده کرده اید خرید ملک در ترکیه محبوبیت زیادی دارد. این راه بستر بسیار ایده آلی برای رشد و ترقی سرمایه شما نیز محسوب می شود. البته باید بگوییم که در ابتدا بهترین راه مهاجرت سرمایه گذاری به ترکیه مطابق شرایط شما مشخص می شود اما به نظر وکلا و مشاورین مهاجرتی گروه وکلای لاهه، خرید ملک مسیری کم ریسک و با بازدهی بالا به شمار می رود. در هر مسیری که قدم می گذارید با دقت و هوشمندانه و با در نظر گرفتن نقاط ضعف و قوت انتخاب خود، سرمایه گذاری کنید.

حداقل سرمایه برای مهاجرت به ترکیه

مهاجرت سرمایه گذاری به ترکیه با مبالغ کم نیز ممکن است. حداقل مبلغی که باید برای مهاجرت سرمایه گذاری به ترکیه در نظر بگیریم چقدر است؟ پاسخ این سوال در دستان شما است. شما با هدف و توان مالی که دارید می توانید راه مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری را انتخاب کنید. اما در این بین باید بدانید که تنها مهاجرت هایی منجر به اخذ تابعیت و اقامت ترکیه می شوند که حداقل ۲۵۰ هزار تا ۵۰۰ هزار دلار آمریکا سرمایه برای این امر محاسبه شود. هرچه سرمایه شما در مهاجرت به ترکیه از این مبالغ کمتر باشد، مدت اقامت شما نیز کوتاه تر خواهد بود.

سرمایه گذاری در ترکیه چه معایبی دارد؟

 • امکان گرفتار شدن در دام کلاهبرداران
 • شاخص کنترل فساد در این کشور میانگین منفی دارد و شرایط فساد و بی عدالتی در این کشور مناسب نیست.
 • بالا بودن ارزش یورو و دلار در مقابل لیر (ارزش سرمایه گذاری با یورو و دلار بیشتر از لیر است و قابلیت پیشرفت بیشتری نیز دارد.)
 • نرخ مصادره اموال نسبتا بالا
 • رکود اقتصادی در برخی شاخه ها

دو شرط مهم برای مهاجرت سرمایه گذاری به ترکیه

در خلال متن به این نکته اشاره کردیم که با صرف سرمایه گذاری تابعیت ترکیه به دست نمی آید و طی کردن مراحل و داشتن شرایطی الزامی است. اولین شرط این است که با مشورت وکیل مهاجرت به ترکیه از میزان سرمایه لازم برای کسب تابعیت این کشور در راه های متفاوت سرمایه گذاری مطلع شوید. دومین شرط این است که سرمایه شما در حیطه انتخابی باید حداقل ۳ سال کار کند و حق برداشت و تغییر سرمایه را نخواهید داشت.

مزایای مهاجرت به ترکیه در این روش

 • دریافت تابعیت و اقامت دائم این کشور در کوتاه ترین زمان ممکن
 • صدور پاسپورت معتبر برای سرمایه گذار و خانواده وی
 • امکان تمدید پاسپورت بدون مانع
 • امکان حفظ تابعیت ایرانی
 • بستر ایده آل برای رشد اقتصادی
 • امکانات درمانی و تحصیلی بی نظیر
 • روابط دیپلماتیک خوب با سایر کشورها

مهمترین مراحل مهاجرت به ترکیه با سرمایه گذاری

اولین مرحله مهاجرت سرمایه گذاری به ترکیه مشورت با وکیل مهاجرت برای شناختن راه است.

مرحله دوم سرمایه گذاری در ترکیه انتخاب مسیر سرمایه گذاری است. برای این روش نیز لازم است تا با افراد معتمد مانند وکیل مهاجرت به ترکیه مشورت کنید و از منابع مطمئن تحقیق کنید.

مرحله بعدی مهاجرت به ترکیه در این روش این است که مدارک لازم و همچنین منابع مالی مورد نیاز را آماده کنید و درصورت لزوم در کشور ترکیه حضور یابید.

مرحله آخر این است که بتوانید سرمایه گذاری خود را به صورت موفق پشت سر بگذارید و برای خود و خانواده تان مجوز اقامت دریافت کنید تا زمانیکه تابعیت و اقامت دائم شما قطعی شود.

بیشتر بدانید:  مهاجرت کاری به ترکیه ۲۰۲۲

وکیل برای سرمایه گذاری در ترکیه
وکیل برای سرمایه گذاری در ترکیه

مشاوره با گروه وکلای بین المللی لاهه

مهاجرت سرمایه گذاری به ترکیه زمانی موفق خواهد بود که شما بتوانید تابعیت این کشور را بدست آورید و از سرمایه گذاری خود سود بدست آورید. لازمه این امر کسب اطلاعات کافی و مشورت با افراد متخصصی است که در گذشته بارها این مسیر را طی کرده اند. گروه وکلای لاهه توانسته اند در این مسیر گام های ارزشمند و محکمی بردارند. وکلای مهاجرتی گروه وکلای لاهه با سابقه درخشان و موفق در پرونده های خرید ملک در ترکیه، مهاجرت به این کشور از طریق سرمایه گذاری، راه اندازی کسب و کار، ثبت شرکت و … آماده همکاری با شما عزیزان هستند.

سوالات متداول

با پاسپورت ایران می توانید بدون نیاز به ویزا به این کشور سفر کنید و در ادارات مهاجرت این کشور مجوز اقامت دریافت کنید.

درصورت مهاجرت سرمایه گذاری به ترکیه به سرمایه گذار و خانواده وی درصورت واجد شرایط بودن تابعیت این کشور اعطا می شود.

از نظر وکلای مهاجرتی، بهترین و مطمئن ترین روش برای سرمایه گذاری در این کشور خرید ملک می باشد.

حداقل مبلغی که برای سرمایه گذاری در ترکیه و بدست آوردن تابعیت این کشور نیاز است مبلغ ۲۵۰ هزار دلار آمریکا است که در برخی روش ها تا ۵۰۰ هزار دلار نیز می رسد.

علاوه بر مبلغی که برای سرمایه گذاری در این کشور نیاز دارید، هزینه سفر، محل اقامت، زندگی، تحصیل و… را باید در نظر داشته باشید که با توجه به سبک زندگی هر فردی متفاوت است.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۲ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
تحصیل پزشکی در خارج از کشور
نوشتهٔ بعدی
ثبت شرکت در کانادا

دیگر مطالب این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button