مقایسه شرایط زندگی در کانادا و آمریکا

مقایسه شرایط زندگی در کانادا و آمریکا

مقایسه شرایط زندگی در کانادا و آمریکا در یک نگاه به ما نشان می‌دهد که هزینه‌ها در ایالات متحده آمریکا بالاتر از کانادا است اما در مقابل، درآمد نیز معمولا در آمریکا بیشتر است. خوب است بدانید که شاخص‌هایی مثل امید به زندگی، شاخص ادراک فساد و… در کشور آمریکا کمتر از کاناداست.

زندگی در آمریکا بهتر است یا کانادا؟

مقایسه شرایط زندگی در کانادا و آمریکا باید با توجه به عوامل مختلفی مثل هزینه زندگی، درآمد، امنیت، آب و هوا، سیستم سلامت و… صورت بپذیرد. ما در این مقاله نمی‌گوییم که کانادا برای زندگی بهتر است یا آمریکا، زیرا افراد با شرایط مختلف باید انتخاب‌های متفاوت و متناسب با وضعیت خود داشته باشند؛ لذا در ادامه این دو کشور را از جهات مختلف بررسی و مقایسه می‌کنیم تا بتوانید انتخابی ایده‌آل داشته باشید. همچنین می‌توانید برای اطمینان بیشتر از وکیل مهاجرت، مشاوره بگیرید.

مقایسه اقتصاد کانادا و آمریکا

برای مقایسه شرایط زندگی در کانادا و آمریکا، از وضعیت اقتصاد این دو کشور شروع می‌کنیم. اقتصاد در هردو کشور آمریکا و کانادا از وضعیت مناسبی برخوردار است اما بدیهی است که تفاوت‌هایی نیز وجود داشته باشد؛ در ادامه برخی شاخص‌های اقتصادی این دو کشور را با هم مقایسه می‌کنیم:

 • نرخ بیکاری در آمریکا نزدیک به ۴ درصد است و این در حالی‌ست که در کانادا، نرخ بیکاری تقریبا ۵.۵ درصد اعلام شده است.
 • تولید ناخالص داخلی در کانادا تقریبا ۵۰ هزار دلار و در آمریکا حدودا ۷۰ هزار دلار است.
 • هردو کشور کانادا و آمریکا از نظر ثبات قیمت‌ها در وضعیت خوبی قرار دارند.
 • نرخ تورم در کشور کانادا و آمریکا تقریبا مشابه است؛ این نرخ در کانادا ۲ درصد بوده و در آمریکا نیز نزدیک به ۲ درصد است.
 • مالیات بر درآمد در آمریکا با توجه به میزان درآمد افراد و توسط دولت تعیین می‌شود (متفاوت است) اما در کانادا، قانون و نرخ ثابتی در این باره وجود دارد؛ البته گاها برخی ایالات کانادا از قوانین متفاوتی پیروی می‌کنند.
بیشتر بدانید:  اخذ ویزای آمریکا تضمینی با وکیل

مقایسه هزینه زندگی در کانادا و آمریکا

برای مقایسه شرایط زندگی در کانادا و آمریکا باید به هزینه‌ها نیز توجه داشته باشیم. همانطور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم، به صورت کلی هزینه‌ها در آمریکا بیشتر هستند اما این موضوع، قطعی نیست و به عواملی مثل سبک زندگی افراد، شهر محل سکونت و… بستگی دارد. اگر قصد مهاجرت به کانادا یا آمریکا و اقامت در شهری ارزان را دارید، می‌توانید مقاله ارزانترین شهرهای آمریکا و مقاله ارزانترین شهرهای کانادا را مطالعه فرمایید. لطفا به موارد زیر نیز توجه داشته باشید:

 • هزینه زندگی یک نفر در کانادا تقریبا ۱۸۰۰ دلار و در آمریکا حدودا ۲ هزار دلار است.
 • اجاره ملک در کانادا برای یک نفر با پرداخت هزینه تقریبی ۱۰۰۰ دلاری امکان‌پذیر است و این مبلغ در آمریکا حدودا ۱۵۰۰ دلار است.
 • هزینه حمل و نقل در این دو کشور تقریبا مشابه است.
 • هزینه خورد و خوراک نیز در این دو کشور تقریبا مشابه است اما در برخی موارد آمریکا از این نظر پر هزینه‌تر است.

مقایسه آب و هوای کانادا و آمریکا

یکی دیگر از فاکتورهای مهم مقایسه شرایط زندگی در کانادا و آمریکا، آب و هواست! آب و هوا بر سبک زندگی و خلق و خوی افراد تاثیر می‌گذارد، لذا باید جایی را برای زندگی انتخاب کنید که آب و هوای آن با عادات شما هم‌خوانی داشته باشد.

تنوع آب و هوایی در ایالات متحده آمریکا بیشتر از کانادا به چشم می‌خورد؛ بسیاری از نقاط آمریکا، نیمه‌گرمسیری در نظر گرفته می‌شوند و این در حالی است که کانادا عموما دارای آب و هوای نسبتا سرد است؛ البته باید توجه داشته باشید که هردوی این کشورها پهناور بوده و شهرهای مختلف آن‌ها، دارای آب و هوای متفاوتی هستند.

بد نیست بدانید که بهترین شهر کشور کانادا از نظر آب و هوا شهر ویکتوریا واقع در استان بریتیش کلمبیا بوده و بهترین شهر ایالات متحده آمریکا از نظر آب و هوا نیز، آستین تگزاس است.

مقایسه سبک زندگی در آمریکا و کانادا

برای مقایسه شرایط زندگی در کانادا و آمریکا باید یک بررسی کلی درباره سبک زندگی در این کشورها نیز داشته باشیم. به طور کلی می‌توان گفت که کانادا مهاجرپذیرتر بوده و از تنوع فرهنگی قابل توجهی برخوردار است؛ جرم و جنایت در این کشور کمتر از آمریکاست و تعصبات دینی، قومیتی و… در ایالات متحده آمریکا بسیار بیشتر از کانادا است.

در کانادا مردم به انگلیسی، فرانسوی و برخی زبان‌های دیگر صحبت می‌کنند اما در آمریکا زبان انگلیسی رواج دارد. هردوی این کشورها دارای جاذبه‌های گردشگری فراوانی هستند و سرگرمی نیز در این دو کشور از وضعیت مطلوبی برخوردار است. درباره سیستم حمل و نقل نیز می‌توان گفت که هم کانادا و هم آمریکا در این زمینه پیشرفته هستند.

یکی از مهم‌ترین فاکتورهای مقایسه شرایط زندگی در کانادا و آمریکا، سیستم سلامت است. لازم است بدانید که در کانادا، امکان بهره‌مندی از بیمه سلامت عمومی با هزینه مقرون به صرفه وجود دارد اما در آمریکا، بیمه همگانی وجود نداشته و علاوه بر آن، سیستم مراقبت بهداشتی در این کشور پیچیده و معمولا پرهزینه است.

تفاوت‌های کلیدی زندگی در کانادا و آمریکا

حال که به مقایسه شرایط زندگی در کانادا و آمریکا از جهات مختلف پرداختیم، کمی هم به بررسی تفاوت‌های کلیدی در این دو کشور می‌پردازیم؛ لطفا با وکیل بین‌المللی گروه لاهه همراه باشید.

 • کانادا نسبت به آمریکا بزرگتر است. این تفاوت تقریبا به صورت ۱.۵ برابری است.
 • کانادا یکی از کشورهای پاک جهان است اما آمریکا رتبه خوبی از این نظر ندارد.
 • معمولا آمریکایی‌ها برخلاف کانادایی‌ها، فردگرا هستند.
 • کانادا بسیار مهاجرپذیر است اما آمریکا، ازدیاد مهاجران را تهدید می‌داند.
 • و…
بیشتر بدانید:  اخذ ویزای کانادا تضمینی با وکیل

مقایسه زندگی در کانادا و آمریکا
مقایسه زندگی در کانادا و آمریکا

مشاوره با وکیل مهاجرت

در مقاله فوق به مقایسه شرایط زندگی در کانادا و آمریکا پرداختیم اما اگر هنوز نتوانستید درباره مهاجرت به آمریکا یا کانادا تصمیم بگیرید، توصیه ما این است که با وکیل مهاجرت در گروه لاهه مشاوره داشته باشید. وکلای بین‌المللی گروه لاهه با قوانین مهاجرتی، فرهنگ، وضعیت سرمایه‌گذاری و… در کشورهای کانادا و آمریکا کاملا آشنا هستند و می‌توانند برای انجام امور مهاجرتی مختلف (اخذ ویزا، رفع ریجکتی ویزا، دریافت پاسپورت و…) همراهتان باشند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید با مجموعه لاهه تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول

پاسخ این پرسش به شرایط متقاضی و انتظارات او بستگی دارد؛ در این مقاله به مقایسه کانادا و آمریکا از جهات مختلف پرداختیم تا در این باره به نتیجه برسید.

هزینه زندگی معمولا در آمریکا بالاتر است اما در مقابل، درآمد نیز در این کشور بیشتر است.

نرخ بیکاری در ایالات متحده آمریکا نزدیک به ۴ درصد است و این در حالی‌ست که در کشور کانادا، این نرخ تقریبا ۵.۵ درصد اعلام شده است.

در کشور کانادا، امکان بهره‌مندی از بیمه سلامت عمومی با هزینه مناسب وجود دارد اما در آمریکا، بیمه همگانی وجود نداشته و علاوه بر آن، سیستم مراقبت بهداشتی در این کشور پیچیده و عموما پرهزینه است.

نرخ تورم در این دو کشور تقریبا مشابه بوده و حدود ۲ درصد است.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۱ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
وکیل ویزای توریستی
نوشتهٔ بعدی
ویزای ورزشی

دیگر مطالب این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button