مشاوره حقوقی بین المللی

مشاوره حقوقی بین المللی

مشاوره حقوقی بین المللی در چه زمینه هایی کاربرد دارد؟ چرا از مشاوره حقوقی بین المللی استفاده کنیم؟ برای مشاوره حقوقی بین المللی به چه افرادی باید مراجعه کنیم؟  عبارت “مشاوره حقوقی بین المللی” این روزها با توجه به فعالیت افراد در خارج از مرزهای ایران و ایفای نقش در عرصه های بین المللی، بسیار زیاد در موتورهای جستجو دیده می شود. برای مشاوره حقوقی بین المللی در نظر گرفتن برخی ملاحظات الزامی است که در ادامه درخصوص آن صحبت خواهیم کرد. مشاوره حقوقی بین المللی  خوب شما  را در مسیر درست برای رسیدن به اهداف و منافعتان هدایت می کند و فعالیت های حقوقی بین المللی شما را در چهارچوب قانون قرار می دهد. توجه به نکات و قواعد انتخاب یک مشاور و وکیل بین المللی متخصص لازمه استفاده صحیح از مشاوره حقوقی بین المللی است.

مشاوره حقوقی بین المللی و کاربرد آن

مشاوره حقوقی بین المللی چه کاربردی دارد؟ برای پرداختن به جزئیات این مطلب ابتدائا باید به این سوال پاسخ دهیم. همانطور که پیش تر گفتیم گسترش روابط بین المللی و فعالیت های فرامرزی افراد در سال های اخیر موجب شده است تا با چالش های جدید بین المللی و حقوقی در روابطشان مواجه شوند. در زمینه های زیر می توانید از مشاوره حقوقی بین المللی استفاده کنید:

۱) دعاوی ایرانیان خارج از کشور: ممکن است ایرانیان در خصوص املاکشان در خارج از کشور یا مسائل مربوط به احوال شخصیه شان همچون انحصار وراثت ایرانیان خارج از کشور یا ازدواج و طلاق  دچار مشکل شوند. در این زمینه می توانند از مشاوره حقوقی بین المللی استفاده کنند تا از قوانین حاکم بر آن موضوع اطلاع یابند.

۲) استرداد مجرمین از طریق اینترپل: متاسفانه بسیار با شرایطی روبرو بوده ایم که متهمین و محکومین  برای فرار از اعمال قانون به خارج از کشور فرار کنند. در این حالت استرداد مجرمین با  وجود کنسوانسیون ها و تعهدات میان کشورها با پلیس اینترپل است. شما می توانید برای استرداد مجرمین و پیگیری از طریق پلیس اینترپل باید مشاوره حقوقی بین المللی با  وکیل اینترپل را در دستور کار خود قرار ددهید.

۳) پیگیری پرونده ها در محاکم بین المللی: برخی از دعاوی بین المللی  می بایست در محاکم بین المللی پیگیری شوند و به دلیل عدم اطلاع افراد عادی و گاها برخی از وکلا از قوانین نیاز به مشاوره حقوقی بین المللی احساس می شود.

۴) تنظیم قراردادهای بین المللی: برای پیشبرد اهداف تجارت فراتر از مرزهای یک کشور انعقاد قراردادهای بین المللی همچون قرارداد فرانشیز، کلید در دست و… الزامی است افراد توافقات خود را در چهارچوب قانون قرار دهند. قراردادهای بین المللی موجب می شود تا طرفین حقوق یکدیگر را به رسمیت بشناسند.

۵) حقوق بین الملل ورزشی: حقوق ورزشی نسبتا حیطه و گرایش جدیدی است که حیطه وظایف قانونی ورزشکاران، باشگاه ها، مربیان، داوران و تمام دست اندر کاران را مشخص می نماید. ترانسفر بازیکن و همچنین مهاجرت ورزشی از دیگر مباحثی است که در زمینه حقوق بین الملل ورزشی مطرح می شوند.

۶) شکایت در دادسرای بین الملل: دادسرای بین الملل صلاحیت رسیدگی به تمام دعاوی با عناصر بین المللی را دارد. شکایت در دادسرای بین الملل و رسیدگی به پرونده هایی که عناصر بین المللی دارند نیازمند این است تا طرفین به قوانین این حوزه اشراف داشته باشند به همین خاطر پیشنهاد می شود تا از مشاوره حقوقی بین المللی استفاده کنید.

۷) مهاجرت: مهاجرت مهمترین و حساس ترین تصمیمی است که هر فردی در زندگی می گیرد که می تواند مسیر زندگی وی را کاملا تغییر دهد. قبل از اقدام برای مهاجرت به هر کشور و از هر طریقی مشورت با وکلای مهاجرتی متخصص بسیار تاثیرگذار است.

بیشتر بدانید:  بهترین وکیل بین المللی

وکیل برای مشاوره حقوقی بین المللی در تهران
وکیل برای مشاوره حقوقی بین المللی در تهران

مزایای مشاوره حقوقی بین المللی

 مشاوره حقوقی بین المللی مزایای بسیاری دارد و استفاده و دریافت آن از طریق وکیل بین المللی متخصص و با تجربه شما را از نقاط روشن و تاریک موضوع مطروحه آگاه می کند. مشاوره حقوقی بین المللی روند حقوقی و بین المللی پرونده شما را سرعت می بخشد و همچنین شما را از راه حل مناسب برای کیس مورد نظر مطلع می کند. عدم اتلاف وقت در طرح شکایت و پیگیری موضوع مورد نظر یکی دیگر از مزایای مشاوره حقوقی بین المللی می باشد. همانطور که پیش تر گفتیم در تنظیم قراردادهای بین المللی، امور در صلاحیت اینترپل، دعاوی بین المللی و… می توان از مشاوره حقوقی بین المللی استفاده کرد.

مشاوره حقوقی بین المللی با وکیل متخصص

اولین و مهمترین نکته ای که برای مشاوره حقوقی بین المللی باید رعایت کنید این است که با وکیلی مشورت کنید که در حیطه حقوق بین الملل متخصص بوده و بر قوانین آن اشراف کامل داشته باشد. اخیرا تعداد افراد غیر متخصصی که مشاوره های رایگان حقوقی را تبلیغ می کنند بسیار زیاد شده است به همین خاطر باید این نکته را یادآور شویم که میزان خسارتی که ممکن است از مشاوره های رایگان به شما وارد شود جبران ناپذیر باشد. اکثر افرادی که با تبلیغات مشاوره های رایگان افراد را به سمت خود میکشانند هیچ دانش و اطلاعات حقوقی ندارند. پس از مشاوره حقوقی بین المللی رایگان بپرهیزید. توجه داشته باشید که موضوعات مطروحه در عرصه های بین المللی گستردگی زیادی دارند و به همین خاطر وکلا نمی توانند در تمام زمینه ها بر همه قوانین اشراف داشته باشند در نتیجه به وکیل متخصص همان حوزه مورد نظرتان مراجعه کنید.

نکاتی که باید در مشاوره حقوقی بین المللی رعایت کنیم

طرح مسئله و موضوع مورد نظر به صورت شفاف

برای تاثیرگذارتر شدن مشاوره ای که دریافت می کنید باید صورت مسئله را شفاف و با جزئیات کامل برای وکیلتان توضیح دهید. درغیر اینصورت وکیل هم نمیتواند اطلاعات کافی و جامع برای حل مسئله را ارائه دهد.

همراه داشتن مدارک موثر

اگر درخصوص مسئله تان اسناد و مدارکی دارید باید به وکیل نشان دهید تا دقیق ترین و بهترین راه حل را دریافت کنید. هر مدرکی هرچند جزئی و کوچک می تواند روند پرونده را به کلی تغییر دهد. پس تمام مدارک هرچند بی اهمیت را به وکیل خود نشان دهید.

یادداشت کردن نکات ذکر شده در جلسه

بهتر است نکاتی که در جلسات مشاوره حقوقی بین المللی ذکر می شود را یادداشت کنید تا در پایان جلسه ابهامات خود را مطرح کنید و نکات ذکر شده را پس از اتمام جلسه فراموش نکنید.

بیشتر بدانید:  آدرس و تلفن وکیل بین المللی در تهران

وکیل برای مشاوره حقوقی بین المللی
وکیل برای مشاوره حقوقی بین المللی

وکیل برای مشاوره حقوقی بین المللی در تهران

با مشاوره با وکیل بین المللی خوب نیمی از مسیر موفقیت و نتیجه گرفتن در موضوع مطروحه را طی می کنید. بهتر است در این زمینه با توجه به حساسیت مسائل بین المللی  دقت بیشتری برای انتخاب وکیل خرج کنید. گروه وکلای لاهه با ارائه مشاوره حقوقی بین المللی به شرکت های ایرانی و خارجی، فعالان و بازی گردانان تجارت بین المللی، ذی نفعان بازارهای اقتصادی، مهاجران و… در تلاشند تا مسیر شما به سمت تظلم خواهی و رسیدن به حقوقتان را هموار کنند. شما می توانید به صورت حضوری و غیرحضوری با ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول

بله شما می توانید برای دریافت مشاوره های غیرحضوری با گروه وکلای لاهه با شماره ۰۲۱۸۸۷۱۱۱۳۰ تماس بگرید.

بله شما می توانید برای ترانسفر بازیکن به سر تا سر جهان با مشاورین متخصص ورزشی مشورت نمایید.

هزینه مشاوره حقوقی بین المللی متناسب با موضوع مطرح شده توسط شما و همچنین توافقات شما با وکیل و مشاور مورد نظر تعیین می شود.

بله شما می توانید درخصوص احوال شخصیه و حقوق فردی خود نیز از مشاوره های حقوقی و بین المللی استفاده کنید.

بله می توان در زمینه پیگیری پرونده ها و موضوعات مطروحه در مراجع و دادسراهای بین المللی با وکیل مشورت کرد.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۱ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
کلاهبرداری نیجریه ای چیست؟
نوشتهٔ بعدی
چگونه وکیل بین المللی شویم؟

دیگر مطالب این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button