وکیل قراردادهای بین المللی

وکیل قرارداد بین المللی

وکیل قرارداد بین المللی کیست و چه نقشی دارد؟ ویژگی های یک وکیل قراردادهای بین المللی چیست؟ مزایای بهره مندی از وکیل بین المللی چیست و چه خدماتی ارائه  می دهد؟ در این مقاله سعی داریم کلیاتی درخصوص نقش وکیل در تنظیم و انعقاد قراردادهای بین المللی بیان داریم.

وکیل قرارداد بین المللی کیست؟

وکیل قراردادهای بین المللی به وکیل متخصص در تنظیم قرارداد های بین المللی گفته می شود. این وکیل تبحر و مهارت خاصی در موضوعاتی نظیر دانش تنظیم حقوق قراردادی، قواعد تجاری بین المللی، امور حقوقی شرکت ها و دعاوی بین المللی دارد.

افرادی که در سطح بین المللی مشغول فعالیت هستند می دانند حضور یک وکیل متبحر و متخصص در جلسات مذاکره و حین انعقاد قرارداد از اهمیت ویژه ای برخوردار است. وجود وکیل بین المللی علاوه براینکه جدیت در کار را نشان می دهد بار روانی مثبتی نیز برای طرف مقابل ایجاد می نماید.

وکیل قراردادهای بین المللی در جلسات مذاکره حضور دارد و ضمن محافظت از منافع  طرفین با قدرت کلام خود طرف مقابل را متقاعد و برای انعقاد قرارداد ترغیب می کند.

مسئله مهمی که در این قراردادها حائز اهمیت است این است که در صورت بروز اختلاف، ارجاع به داوری بین المللی هزینه سنگینی دارد لذا با تنظیم اصولی قرارداد توسط وکیل متخصص در این امر تاحدود زیادی میتوان از بروز اختلافات ناشی از آن جلوگیری کرد.

تنظیم قراردادهای بین المللی از حساسیت بالایی برخوردار است و تنها یک تحریر ساده نیست چراکه مراودات موکلین شما برطبق آن انجام میشود و در صورتی که دقت کافی در آن نشود ضررهای جبران ناپذیری به بارمی آورد. گروه وکلای لاهه حساسیت این امر را درک کرده اند و به همین علت تنظیم قرارداد با مشورت و همکاری جمعی از وکلا انجام می گردد.

وکیل قرارداد های بین المللی
وکیل قرارداد های بین المللی

ویژگی های وکیل قرارداد بین المللی

وکیل قرارداد های بین المللی باید از ویژگی های خاصی برخوردار باشد تا بتواند در تنظیم قراردادهای بین المللی بهترین موقعیت و شرایط را برای موکل خود ایجاد کند. زمانی که قصد انتخاب وکیل برای قراردادهای بین المللی خود را دارید، دقت کنید خصوصیات زیر را دارا باشد.

تسلط به زبان انگلیسی وکیل قرارداد بین المللی

وکیل متخصص در تنظیم قرارداد های بین المللی باید تسلط کامل به دستور  زبان انگلیسی داشته باشد و در نگارش و تکلم متبحر باشد چرا که اکثر قراردادهای بین المللی به زبان انگلیسی و غیر از فارسی است و وکیل در هنگام تنظیم قرارداد، گفت و گو و صحبت با طرفین قرار داد باید توانایی ارتباط کلامی و همچنین نگارش متن قرارداد تخصص و تسلط کافی داشته باشد.

تجربه وکیل متخصص تنظیم قرارداد در مذاکرات بین المللی

وکیل قرارداد های بین المللی با آَشنایی نسبت به آداب و رسوم معاشرت تجاری و نحوه مذاکرات در سطح بین المللی می تواند به راحتی طرفین  را به تنظیم قرارداد در شرایطی ایده آل هدایت کند و هر دو را به تنظیم قرارداد و رسیدن به اهدافشان سوق دهد.

آشنایی با منافع موکل و موضوع قرارداد

وکیل قراردادهای بین المللی ابتدا از  تمامی منافع موکل خود آگاهی کامل پیدا می کند تا در زمانی که با طرف مقابل قرارداد مذاکره می کند از متضرر شدن موکل خود جلوگیری کند تا منافع موکل را تامین کند. وکیل قراردادهای بین المللی هرچه به موضوع معامله و منافع و اهداف شما بیشتر آگاه باشد، می تواند قراردادی را تنظیم کند که به بیشتر منافع و خواسته های شما را تامین نماید.

آشنایی با قوانین بین المللی و قوانین کشور مورد معامله

وکیل متخصص در قراردادهای بین المللی با آشنایی کامل نسبت به قوانین بین المللی و همین طور قوانین حاکم بر موضوع قرارداد از نحوه دادرسی در دادگاه های کشور مورد معامله و همچنین نهادهای داوری و اقامه دعوا در سطح بین المللی، می تواند در شرایط لازم بهترین اقدام را انجام دهد. اهمیت این موضوع از آنجاست که در عالم حقوق رویه قراردادی طرفین و مکاتبات دارای اهمیت بسیار است.

بررسی تمامی ابعاد قانونی و حقوقی قرارداد

وکیل قراردادهای بین المللی، هنگام تهیه و تنظیم قرارداد، آن را در تمام ابعاد حقوقی و قانونی مورد بررسی قرار می دهد تا جای هیچ گونه ابهامی در قرار نباشد چرا که هرگونه اشتباه و سهل انگاری ممکن است صدمات و ضرر های جبران ناپذیری به وجود آورد.

همچنین وکیل با تجربه در این زمینه با وجود مهارت های فوق می تواند شما را به اهدافتان برساند لذا توصیه می کنیم حتما از تخصص وکیل منتخب خود اطمینان حاصل کنید.

خدمات وکیل در عقد، تنظیم و نگارش و دعاوی ناشی از قراردادهای بین المللی
خدمات وکیل در عقد، تنظیم و نگارش و دعاوی ناشی از قراردادهای بین المللی

خدمات وکیل قراردادهای بین المللی

تمامی مباحث مربوط به قراردادهای بین المللی از زمان مراجعه به وکیل شامل ارائه ی مشاوره، شرکت درجلسات مذاکره، تنظیم قرارداد و… میتواند از وظایف وکیل بین الملل باشد. در این عنوان بخشی از خدماتی که یک وکیل متخصص در زمینه قراردادهای بین المللی می تواند ارائه کند و رعایت آن ها در قراردادهای بین المللی بسیار ضروریست را بیان می کنیم.

مشاوره با وکیل برای تنظیم قرارداد بین المللی

وکیل قراردادهای بین المللی اولین خدمتی که ارائه می کند مشاوره است. قبل از تهیه پیش نویس و یا قبل از امضاء کردن قرارداد، وکیل متخصص تنظیم قرارداد بین المللی می تواند به شما مشاوره کاملی ارائه کند تا بتوانید در تنظیم قرارداد به منافع خود برسید و همچنین از ضرر و زیان جلوگیری کنید.

تهیه پیش نویس قرارداد بین المللی توسط وکیل

یکی از خدماتی که وکیل قرارداد بین المللی ارائه می دهد  تهیه پیش نویس قرارداد است که لازمه این امر تسلط بر سیستم حقوقی حاکم  برقرارداد است . لذا بهتراست همان وکیلی که در جریان مذاکرات بوده تهیه پیش نویس قرارداد را برعهده گیرد زیرا او از همه جوانب و روابط طرفین آگاه شده و آشنایی بیشتری با اهداف مدنظر طرفین و بویژه می کند و از این طریق می تواند خواسته های شما را به زبان حقوقی در قرارداد گنجانده و در متقاعد کردن طرف معامله تا حدودی ایفای نقش کند.

مذاکره طرفین بصورت مکاتبات رسمی بوسیله وکیل

وکیل قرارداد بین المللی می تواند علاوه بر حضور در جلسات مذاکره طرفین بصورت مکاتبات رسمی نیز در مورد موضوع قرارداد از جمله نوع کالا و خدمات، مدت اجرای تعهد، مبلغ، شرایط پرداخت، غیره با طرف مقابل داشته باشد. یک سری اصول باید توسط وکیل قرارداد بین المللی در جلسات مذاکره رعایت شود از جمله حسن نیت و رعایت صداقت درارائه اطلاعات ،پیش بینی حل و فصل اختلافات بصورت مشترک یا توسط شخص ثالث بی  طرف یا تشکیل هیاتی صرفاً برای حل اختلافات، رعایت انصاف و عدالت و حفظ منافع هر دو طرف و ایجاد حس رغبت برای انعقاد قرارداد بین الملی.

تنظیم یادداشت تفاهم نامه

نمایندگان و وکلای طرفین دراین مرحله قالب کلی توافقات را می نویسند، هرچند برای طرفین الزامی ایجاد نمی کند ولی در مراحل بعدی میتواند یک دلیل برای طرفین محسوب میشود لذا باید نهایت دقت در تنظیم آن بکار گرفته شود.

تنظیم یادداشت توافق

باتوجه به جلسات مذاکرات یکسری از جزئیات راجع به معامله به ثبت می رسد که البته دراین مرحله برای طرفین الزام آورنیست ولی طرفین با قبول آنها امکان ایجاد تعهداتی را در آینده برای خود ایجاد میکنند.

تنظیم موافقتنامه

در این سند معمولاً توافقات طرفین که ملزم به رعایت آن هستند ذکر می شود. اگر موضوع قرارداد محدود باشد کلیه موارد را میتوان در موافقتنامه ذکر نمود.

تنظیم قرارداد اصلی

پس از گذر از مراحل بالا نوبت به تنظیم قرارداد اصلی می رسد باتوجه به اطلاعاتی که تا اینجا از طرف معامله، نوع معاملات، اهداف آن و … به دست آوردیم با اتکا بردانش حقوقی و اصول قراردادنویسی، توجه به چالش ها و موانع احتمالی وکیل قرارداد بین المللی اقدامات لازم برای تنظیم قرارداد را انجام می دهد.

وکیل در تنظیم قراردادهای بین المللی باید همه ی موارد  لازم را به تناسب موضوع و هدف قرارداد و باحفظ منافع طرفین درچارچوب قواعد و اصول حقوقی در قرارداد خود بگنجاند.

بیشتر بدانید:  آدرس و تلفن وکیل بین المللی در تهران

مزایای استفاده از وکیل قراردادهای بین المللی

همان طور که در مطالب فوق خواندید به بررسی ویژگی ها و خدمات وکیل قرارداهای بین المللی پرداختیم. با جمع بندی این دو عنوان می توان نتیجه گرفت که وکیل قرارداد های بین المللی مزایای بسیاری در تنظیم قرار داد ها دارد. امروزه قرارداد ها بخش لاینفک هر گونه معامله هستند و به نوعی به هم گره خورده اند.

نقش وکیل قراردادهای بین المللی تا حدود بسیار زیادی در تنظیم قراردادها پررنگ است. وکیل با تهیه پیش نویس و بررسی شرایط و ضوابط قرارداد، شرایطی را آماده می کند تا گرفتار مشائو و مشکلات حقوقی نشوید.

وکیل تنظیم قراردادهای بین المللی با تجربه و دانش خود و همچنین فن بیان و تسلط بر قراردادهای بین المللی در جهت تامین منافع موکل می کوشد و در جهت اهداف شما گام بر می دارد و از هر گونه ریسک و اشتباه جلوگیری می کند.

نقش وکیل در دعاوی ناشی از قراردادهای بین المللی

در بسیاری از معاملات تجارتی قراردادهای بین المللی بدون مشاوره با وکیل و توسط طرفین تنظیم می شود. در برخی موارد ممکن است بنا به دلایلی نظیر عدم پایبندی یکی یا هر کدام از طرفین در اجرای تعهدات قراردادی و … دچار مشکلات و مسائل حقوقی شوند که منجر به اقامه دعوی و یا ارجاع به داوری از سوی هر یک از طرفین شود. وکیل متخصص در این زمینه با بررسی مفاد قرارداد و شرایط ایجاد شده می تواند، بهترین راهکار را به منظور طرح دعوا و یا دفاع به منظور تامین منافع موکل خود و اخذ نتیجه ارائه می کند.

بیشتر بدانید:  بهترین وکیل بین المللی

وکیل برای تنظیم قراردادهای بین المللی
وکیل برای تنظیم قراردادهای بین المللی

وکیل برای تنظیم قرارداد بین المللی در تهران

گروه وکلای بین المللی لاهه با بهره گیری از وکلای متخصص و متبحر در زمینه های تجاری، بانکی، بازرگانی، حقوق حمل و نقل بین المللی، مهاجرت، حقوق ورزشی بین الملل، و قراردادهای نفت و گاز آماده است تا تجار داخلی و بین المللی را در موضوعات قراردادی همراهی کند.

جهت مشاوره با وکلای متخصص تنظیم قراردادهای بین المللی در تهران و سایر کشورها می توانید با گروه وکلای بین المللی لاهه تماس بگیرید.

سوالات متداول

بله شما می توانید در این موضوع از وکیل متخصص تنظیم قراردادهای بین المللی مشاوره بگیرید.

هزینه تنظیم قرارداد توسط وکیل بسته به نوع قرارداد متفاوت می باشد. لطفا با در گروه وکلای بین المللی لاهه تماس بگیرید.

بله شما می توانید با دفاتر گروه وکلای بین المللی لاهه در کشورهای اسپانیا، امارات، ترکیه، عمان، عراق و … برای مشاوره با وکیل تنظیم قرارداد بین المللی تماس بگیرید.

بله در این زمینه می توانید با وکیل متخصص تنظیم قراردادهای بین المللی مشورت کنید.

شما می توانید به صورت حضوری، تلفنی و آنلاین با وکیل مشورت کنید.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۱ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
کلاهبرداری از طریق رمز ارز
نوشتهٔ بعدی
وکیل اینترپل

دیگر مطالب این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button