برنامه مهاجرتی استان آلبرتا کانادا

برنامه مهاجرتی استان آلبرتا کانادا

برنامه مهاجرتی استان آلبرتا کانادا که در حال حاضر با نام AAIP شناخته می‌شود، کمک می‌کند که متقاضیان مهاجرت و اخذ اقامت دائم کانادا بتوانند با تکیه بر سوابق تحصیلی و شغلی خود و بر اساس نیاز آلبرتا برای مهاجرت به این کشور و اقامت در استان مذکور اقدام کنند.

برنامه مهاجرتی استان آلبرتا کانادا چیست؟

برنامه مهاجرتی استان آلبرتا کانادا مانند بسیاری دیگر از استان‌های این کشور به صورت مستقل و بر اساس نیازهای این استان در نظر گرفته شده است؛ این برنامه که با نام Alberta Immigrant Nominee Program شناخته می‌شود، با رویکردی اقتصادی به جذب مهاجرین متخصص در زمینه‌های شغلی مورد نیاز یا افراد خواهان راه‌اندازی کسب و کار می‌پردازد. گاها متقاضیان خرید فرانچایز در کانادا نیز می‌توانند از طریق این برنامه استانی برای مهاجرت اقدام کنند.

توجه داشته باشید که بررسی درخواست‌های متقاضیان شرکت در برنامه مهاجرتی استان آلبرتا معمولا برعهده کارشناسان مربوطه در اداره مهاجران، پناهجویان و شهروندان کانادا است اما دولت فدرال هم بر تصمیم نهایی نظارت خواهد داشت.

معرفی زیرمجموعه‌های برنامه مهاجرتی استان آلبرتا

برنامه مهاجرتی استان آلبرتا کانادا یا همان برنامه مهاجرتی مزیت آلبرتا خود به بخش‌های مختلف تقسیم می‌شود. این برنامه به صورت کلی در دو دسته برنامه مختص نیروی کار و برنامه مختص کارآفرینان فرصت‌هایی را ارائه می‌دهد اما این دو نیز خود به بخش‌های مختلفی تقسیم می‌شوند که در ادامه آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

برنامه مهاجرتی آلبرتا مختص نیروی کار

برنامه مهاجرتی استان آلبرتا کانادا مختص نیروی کار را در ادامه توضیح می‌دهیم؛ لطفا به توضیحات وکیل مهاجرت به کانادا توجه داشته باشید.

  • برنامه فرصت آلبرتا یکی از زیرمجموعه‌های برنامه مختص نیروی کار است که برای افراد مشغول به کار در این استان در نظر گرفته شده است. هزینه اپلیکیشن این برنامه حدود ۵۰۰ دلار کانادا تعیین شده است. دارا بودن مجوز کار معتبر، حداقل سطح زبان CLB4 و حداقل ۱۲ ماه سابقه کار (در ۱۸ ماه گذشته) برای شرکت در این برنامه الزامی است.
  • برنامه اسکیل ورکر سیستم اکسپرس اینتری کانادا نیز در صورتی برای متقاضیان کار در آلبرتا مناسب است که حداقل امتیاز ۳۰۰ CRS را به دست آورند. برای شرکت در این برنامه لازم است در استخر اکسپرس اینتری بوده و شغلی داشته باشید که در راستای توسعه آلبرتا به کار گرفته شود. هزینه اپلیکیشن این مورد نیز حدود ۵۰۰ دلار کانادا است.
  • یکی دیگر از برنامه‌ها، مسیر سریع فناوری آلبرتا است که زیرمجموعه اکسپرس اینتری بوده و مختص افراد مشغول به کار در صنعت فناوری آلبرتا یا دارندگان جاب آفر عناوین شغلی مربوط به این حوزه است. برای شرکت در این برنامه هم باید در استخر سیستم اکسپرس اینتری بوده و حداقل امتیاز ۳۰۰ CRS را دارا باشید.
  • برنامه نوسازی روستایی آلبرتا نیز یکی دیگر از این زیرمجموعه‌ها است که برای پذیرش در آن باید جاب آفری برای کار در جوامع روستایی آلبرتا دریافت نمایید. همچنین برای شرکت در این برنامه باید سابقه کاری ۱۲ ماهه (از ۱۸ ماه اخیر) داشته و حداقل تحصیلات و الزامات زبان را دارا باشید.
بیشتر بدانید:  رفع ریجکتی ویزای کانادا

برنامه مهاجرتی آلبرتا مختص کارآفرینان

برای سرمایه‌گذاری در کانادا از طریق برنامه‌های مختص کارآفرینان استان آلبرتا باید از طریق یکی از برنامه‌های زیر که جزو برنامه مهاجرتی استان آلبرتا کانادا هستند، اقدام کنید.

  • یکی از این برنامه‌ها، کارآفرینی مزرعه داری (farm stream) است که مناسب متقاضیان راه اندازی کسب و کار در حوزه کشاورزی استان مورد بحث است. برای واجد شرایط شدن در این برنامه لازم است مهارت مدیریت مزرعه، منابع مالی کافی و طرح تجاری داشته باشید.
  • یکی دیگر از برنامه‌ها، برنامه کارآفرینی فارغ‌التحصیلان آلبرتا است که با نام Graduate entrepreneur stream شناخته می‌شود. حداقل ۲ سال تحصیل در آلبرتا، مجوز کار پس از تحصیل و حداقل نمره CLB7 از شرایط مهم شرکت در این برنامه هستند.
  • برنامه کارآفرینی فارغ‌التحصیلان خارجی نیز این امکان را فراهم آورده است تا اگر فارع‌التحصیل خارج از کانادا اما واجد شرایط باشید، بتوانید مهاجرت از طریق کارآفرینی را به انجام برسانید. این برنامه با نام entrepreneur stream foreign graduate شناخته می‌شود. برای پذیرش در این برنامه باید شرایطی چون حداقل ۶ ماه سابقه کاری، طرح تجاری، CLB5 (حداقل)، تمکن مالی و… را دارا باشید.
  • یکی دیگر از برنامه‌های این دسته، برنامه کارآفرینان مناطق روستایی است که برای راه اندازی کسب و کار در جوامع روستایی آلبرتا در نظر گرفته شده است و با نام rural entrepren stream شناخته می‌شود. شرایط پذیرش در این طرح نیز شامل مواردی چون حداقل ۳ سال تجربه به عنوان مالک، CLB4، حداقل سرمایه ۲۰۰ هزار دلاری، نامه حمایت یک انجمن روستایی در آلبرتا و… می‌شود.

نحوه شرکت در برنامه استانی آلبرتا

برای شرکت در برنامه مهاجرتی استان آلبرتا کانادا باید در ابتدا، طرحی را که با شرایط و اهداف شما همخوانی دار انتخاب نموده و سپس:

  • اگر برای برنامه‌های منطبق با سیستم اکسپرس اینتری اقدام می‌کنید، به اطلاعیه استان (NOI) در سیستم پاسخ دهید. در صورت انتخاب از سوی استان لازم است اقدامات مربوطه را از طریق پورتال AAIP به انجام برسانید.
  • چنانچه برنامه مورد نظر شما با اکسپرس اینتری کانادا ارتباطی ندارد، لازم است مستقیما درخواستتان را در پورتال AAIP ثبت نمایید.
بیشتر بدانید:  اخذ ویزای کانادا تضمینی با وکیل

شرایط برنامه مهاجرتی استان آلبرتا کانادا
شرایط برنامه مهاجرتی استان آلبرتا کانادا

مشاوره با وکیل مهاجرتی کانادا

برنامه مهاجرتی استان آلبرتا کانادا فرصتی خوب برای متقاضیان اقامت دائم در این استان است که در مقاله فوق، راجع به آن به تفصیل سخن گفتیم. اگر خواهان شرکت درAlberta Immigrant Nominee Program هستید، می‌توانید علاوه بر مطالعه مقاله، مشاوره با وکیل مهاجرتی کانادا را نیز در برنامه خود قرار دهید.

وکلای بین‌المللی گروه لاهه با تمامی برنامه‌های استانی و فدرال برای مهاجرت به کانادا آشنایی دارند و می‌توانند انواع امور مهاجرتی از جمله اخذ ویزای کانادا، رفع ریجکتی ویزا، خرید ملک در کانادا و… را برای شما به انجام برسانند. در صورت تمایل به رزرو وقت مشاوره می‌توانید با کارشناسان مجموعه لاهه از طریق شماره‌های موجود در سایت یا واتس اپ در ارتباط باشید.

سوالات متداول

برنامه مهاجرتی این استان که با نام اختصاری AAIP شناخته می‌شود، به متقاضیان اقامت دائم در این استان کمک می‌کند تا از طریق شغل، تحصیلات و… برای مهاجرت به کانادا اقدام کنند.

به طور کلی این برنامه مختص نیروی کار و کارآفرینان است که جزئیات مربوط به آن در مقاله حاضر ارائه شده است.

با توجه به برنامه مورد نظر باید شرایطی چون تمکن مالی، مدرک زبان، سابقه کار و… داشته باشید که اطلاعات بیشتر درباره آن در متن مقاله موجود است.

خیر، اکسپرس اینتری کانادا سیستمی متفاوت است اما برخی زیرمجموعه‌های AAIP منطبق با اکسپرس اینتری هستند.

بله، وکلای گروه لاهه می‌توانند صفر تا صد امور مهاجرتی شما در برنامه مورد بحث را بر عهده بگیرند.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۲ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
وکیل ویزای کاری فرانسه
نوشتهٔ بعدی
با ویزای انگلیس به کدام کشورها می‌توان سفر کرد؟

دیگر مطالب این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button