ویزای ترانزیت امارات

ویزای ترانزیت امارات

ویزای ترانزیت امارات یکی از انواع ویزای امارات است که معمولا زمانی صادر می‌شود که متقاضی برای رسیدن به کشور مقصد، ناچار است توقف کوتاهی در این کشور داشته باشد زیرا پرواز مستقیم برای سفر یا مهاجرت او از کشور مبدا به کشور مقصد وجود ندارد. توجه داشته باشید که اگر این توقف کمتر از ۸ ساعت باشد، فرد نیازی به اخذ ویزای ترانزیت دبی نخواهد داشت.

انواع ویزای ترانزیت امارات

ویزای ترانزیت امارات با توجه به زمان لازم برای اقامت فرد در این کشور به دو نوع تقسیم می‌شود. این دو ویزا به صورت ۴۸ یا ۹۶ ساعته به متقاضی ارائه می‌شوند و اگر نیازی به دریافت آن نداشته باشید (اقامت کمتر از ۸ ساعت در دبی مورد نظر باشد)، بایستی مدت توقف را در فرودگاه بمانید.

  • ویزای ترانزیت ۴۸ ساعته امارات: با اخذ این ویزا می‌توانید تا ۴۸ ساعت در امارات به گردش پرداخته و در این کشور اقامت داشت باشید. توجه نمایید که ویزای مورد بحث قابلیت تمدید ندارد.
  • ویزای ترانزیت ۹۶ ساعته امارات: این ویزا مناسب افرادی است که بیش از دو روز و حداکثر تا ۴ روز باید در امارات توقف داشته باشند. ویزای ۹۶ ساعته نیز قابلیت تمدید نداشته و امکان اقامت افراد در امارات را تا حداکثر ۴ روز فراهم می‌کند.

اعتبار ویزای ترانزیت امارات چقدر است؟

ویزای ترانزیت امارات دارای اعتبار ۱۴ روزه است اما این اعتبار ارتباطی با مدت مجاز اقامت افراد در امارات ندارد. در واقع دارندگان این ویزا باید بدانند که از زمان صدور تا دو هفته ویزایشان معتبر است اما با توجه به نوع آن، همان اجازه اقامت ۴۸ یا ۹۶ ساعته برایشان در نظر گرفته می‌شود.

مدارک لازم برای اخذ ویزای ترانزیت امارات

درست است که ویزای ترانزیت امارات برای یک اقامت چند روزه است اما دریافت آن مستلزم ارائه برخی مدارک است که در ادامه آن‌ها را نام برده‌ایم.

  • پاسپورت دارای اعتبار ۳ ماهه برای ویزای ترانزیت امارات (۴۸ ساعته)
  • پاسپورت دارای اعتبار ۶ ماهه برای ویزای ترانزیت امارات (۹۶ ساعته)
  • فرم تکمیل شده درخواست ویزای ترانزیت امارات
  • مدارک هویتی
  • عکس پرسنلی
  • بلیط پرواز به امارات
  • بلیط پرواز به کشور مقصد

چه کسانی نیاز به اخذ ویزای ترانزیت امارات ندارند؟

برخی گروه‌ها و افراد از اخذ ویزای ترانزیت امارات معاف هستند که در ادامه آن‌ها را نام برده‌ایم. توجه داشته باشید که علاوه بر موارد گفته شده، توابع کشورهایی چون آرژانتین، صربستان، اوروگوئه،شیلی و… نیز نیازی به اخذ ویزای ترانزیت امارات ندارند.

افراد معاف از اخذ ویزای ترانزیت امارات
دارندگان ویزای شینگن
خدمه پرواز
دارندگان پاسپورت دیپلماتیک
خانواده شهروندان اتحادیه اروپا

افرادی که ویزای ترانزیت امارات را دریافت کردند، اگر بیشتر از مدت تعیین شده در این کشور بمانند باید جریمه پرداخت کنند، همچنین ممکن است این افراد دیگر نتوانند ویزای امارات را دریافت نمایند.

چه زمانی برای دریافت ویزای ترانزیت امارات اقدام کنیم؟

ویزای ترانزیت امارات ۴۸ ساعته را می‌توانید در همان فرودگاه اخذ نمایید اما برای دریافت ویزای ۹۶ ساعته می‌بایست از قبل اقدام کنید. توجه داشته باشید که حتما باید ۶ یا ۷ روز قبل از زمان مورد نظر برای اخذ ویزای مزبور آن را درخواست نمایید. می‌توانید انجام این کار را به وکیل مهاجرت به امارات بسپارید.

هزینه دریافت ویزای ترانزیت امارات

یکی از سوالات پرتکرار متقاضیان اخذ ویزای ترانزیت امارات درباره هزینه صدور این ویزا است. همانطور که پیش‌تر گفتیم، دریافت ویزای ترانزیت ۴۸ ساعته امارات هزینه‌ای ندارد اما برای اخذ نوع دوم (ویزای ۹۶ ساعته) باید بین ۲۰۰ الی ۲۵۰ درهم پرداخت کنید. توجه داشته باشید که هزینه اخذ ویزای ترانزیت اکسپرس (۹۶ ساعته) در حدود ۳۰۰ درهم است.

جالب است بدانید که افراد تبعه برخی کشورها نمی‌توانند ویزای ترانزیت امارات را دریافت کنند. این کشورها شامل سومالی، افغانستان، عراق، نیجر و کشور یمن هستند.

بیشتر بدانید:  شرایط اقامت دائم امارات

شرایط ویزای ترانزیت امارات
شرایط ویزای ترانزیت امارات

وکیل اخذ ویزای ترانزیت امارات

اخذ ویزای ترانزیت امارات برای ایرانیانی که قصد سفر یا مهاجرت به کشورهایی را دارند که با پرواز مستقیم نمی‌توان به آن‌ها رسید، ضروری است. برای دریافت این ویزا می‌توانید با وکیل اخذ ویزا در ارتباط باشید تا از بروز مشکلاتی چون ریجکتی ویزا جلوگیری کنید.

وکلای گروه لاهه به کرات اموری چون اخذ انواع ویزای امارات را برای متقاضیان به انجام رسانده‌اند. برای دریافت ویزای ترانزیت امارات، رفع ریجکتی، رزرو وقت فوری سفارت و… می‌توانید روی ایشان حساب کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

ویزای ترانزیت امارات مجوزی است که برای افراد با هدف مهاجرت یا سفر به یک کشور سوم تعلق می‌گیرد که برای رسیدن به آن بیش از ۸ ساعت در امارات توقف خواهند داشت.

ویزای ترانزیت امارات در دو نوع ۴۸ ساعته و ۹۶ ساعته برای متقاضیان صادر می‌شود.

خیر، برای توقف کمتر از ۸ ساعت نیازی به اخذ ویزای ترانزیت امارات نیست اما در این صورت قادر به خروج از فرودگاه و گردش در شهر نخواهید بود.

دریافت ویزای ترانزیت ۴۸ ساعته امارات مشمول پرداخت هزینه نبوده و رایگان است.

خیر، خدمه پرواز یکی از گروه‌های معاف از اخذ ویزای ترانزیت امارات هستند.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۲ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
اقامت دائم کانادا
نوشتهٔ بعدی
هزینه زندگی در آلمان

دیگر مطالب این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره با لاهه در واتساپ
Call Now Button