انواع ویزای امارات

انواع ویزای امارات

انواع ویزای امارات برای اهداف مختلفی چون گردشگری، کار، تحصیل، سرمایه‌گذاری و… به متقاضیان واجد شرایط ارائه می‌شود. افراد برای دریافت این ویزاها باید شرایطی چون تمکن مالی کافی داشته و مدارکی چون پاسپورت معتبر خود را ارائه دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع ویزای امارات در ادامه با ما همراه باشید.

بررسی انواع ویزای امارات

اگر بخواهیم انواع ویزای امارات را به دو دسته کلی تقسیم کنیم، باید بگوییم که ویزاهای امارات به دو صورت کوتاه مدت و بلند مدت (بر اساس زمان اقامت) ارائه می‌شوند. این دو دسته، خود انواعی از ویزا با اهداف مختلف تجاری، گردشگری، تحصیلی و… را در بر می‌گیرند که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

ویزای توریستی امارات

یکی از انواع ویزای امارات، ویزای توریستی است که برای گردشگری و بازدید از این کشور صادر می‌شود. معمولا اعتبار ویزای توریستی امارات یک ماهه است اما با توجه به برخی شرایط، امکان ارائه آن با اعتبار بیشتر و گاها کمتر وجود دارد. این ویزا به صورت عادی و مولتی صادر می‌شود.

ویزای ترانزیت امارات

آن دسته از افراد که برای رسیدن به کشور مقصد باید از امارات بگذرند و نیاز به توقف کوتاه مدت در این کشور دارند، باید ویزای ترانزیت بگیرند. توجه داشته باشید که ویزای ترانزیت یکی از انواع ویزای امارات در نوع کوتاه مدت آن است که به صورت ۴۸ یا ۹۶ ساعته به متقاضیان ارائه می‌شود.

اگر افراد برای رسیدن به کشور مقصد قرار است توقف ۸ ساعته یا کمتر در امارات داشته باشند و قصد خروج از فرودگاه را ندارند، نیازی به دریافت ویزای ترانزیت امارات نخواهند داشت.

ویزای کار امارات

ویزای کار یکی دیگر از انواع ویزای امارات است که خود انواع مختلفی را شامل می‌شود. از آن‌جایی که امارات برای کسب درآمدهای بالا گزینه مناسبی بوده و گاها معافیت از مالیات را نیز به همراه دارد، افراد زیادی خواهان مهاجرت کاری به امارات هستند.

افراد با توجه به شرایط و هدفی که دارند، باید یکی از انواع ویزای فریلنسری، جست‌و‌جوی کار، ویزای کار موقت یا کار از راه دور را دریافت نمایند. ویزاهای کاری امارات معمولا قابلیت تمدید دارند.

ویزای تحصیلی امارات

یکی دیگر از انواع ویزای امارات، ویزای تحصیلی است که با اخذ پذیرش از دانشگاه‌های معتبر این کشور ارائه می‌شود. در واقع برای اخذ این ویزا نیاز به یک حامی وجود دارد. توجه داشته باشید که اعتبار ویزای تحصیلی امارات معمولا یک سال است اما با توجه به مدت زمان لازم برای تحصیل فرد، امکان تمدید آن وجود دارد.

ویزای همراه امارات

فردی که مجوز اقامت امارات را داشته باشد، می‌تواند برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود، ویزای همراه امارات دریافت کند. این ویزا بنا به تشخیص مسئولین مربوطه، به صورت یک ساله، دوساله و سه ساله صادر شده و همچنین قابلیت تمدید دارد. فرد اسپانسر باید توانایی اثبات تمکن مالی را برای این منظور داشته باشد.

ویزای بازنشستگی امارات

یکی دیگر از انواع ویزای امارات، ویزای بازنشستگی است که افراد پس از بازنشستگی و با حداقل سن ۵۵ سال می‌توانند برای دریافت آن اقدام کنند. این ویزا معمولا دارای اعتبار ۵ ساله است اما در صورت احراز شرایط، امکان تمدید آن نیز برای متقاضیان وجود خواهد داشت.

ویزای طلایی امارات

یکی از انواع ویزای امارات، ویزای طلایی است که معمولا با اعتبار ۵ یا ۱۰ ساله به متقاضیان ارائه می‌شود. این ویزا برای اهداف و اشخاص مختلفی چون سرمایه‌گذاران، کارآفرینان، متخصصان (افراد دارای مهارت)، دانش آموزان، افراد مستعد در زمینه‌های خاص و… در نظر گرفته می‌شود.

بیشتر بدانید:  خرید ملک در امارات

ویزای امارات
ویزای امارات

شرایط و مدارک دریافت لازم

برای دریافت انواع ویزای امارات باید شرایط خاصی داشته باشید، بنابراین نمی‌توان نسخه یکسانی برای تمامی متقاضیان پیچید! با این حال، برخی مدارک و شرایط برای اخذ تمامی این ویزاها لازم هستند؛ در ادامه به بررسی این موارد خواهیم پرداخت.

 • داشتن میزبان یا حامی (می‌تواند شامل پذیرش هم باشد).
 • پاسپورت معتبر
 • تمکن مالی کافی بر اساس نوع ویزای مورد نظر
 • چند قطعه عکس
 • مدارک هویتی
 • مدارک تحصیلی، رزومه کاری و… (در صورت نیاز)
 • ترجمه مدارک
 • فرم‌های تکمیل شده درخواست ویزا
 • بیمه درمانی
 • انگیزه نامه
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • مدارکی برای اثبات قصد بازگشت به کشور

هزینه اخذ انواع ویزای امارات

برای اخذ ویزای امارات باید هزینه پرداخت کرد؛ این هزینه با توجه به نوع ویزا، مدارک لازم و شرایط متقاضی متفات است و به همین دلیل، نمی‌توان نرخ ثابتی را به عنوان هزینه اخذ ویزای امارات تعیین کرد اما هزینه‌های تقریبی دریافت برخی از انواع ویزای امارات در جدول زیر ارائه شده است.

نوع ویزا هزینه تقریبی
ویزای توریستی امارات ۸۵۰ درهم
ویزای طلایی امارات ۵۰۰ الی ۶۰۰ درهم
ویزای کار امارات (۱ ساله) ۲۰۰۰ درهم
ویزای اقامت کوتاه مدت امارات ۹۰۰ درهم
ویزای اقامت بلند مدت امارات ۸۰ الی ۱۰۰ درهم

مراحل اخذ ویزا

مراحل اخذ انواع ویزای امارات، مشابه یکدیگر هستند اما بهتر است برای جلوگیری از ریجکت شدن ویزا و اتلاف زمان و هزینه‌ای که می‌کنید، از وکیل اخذ ویزا کمک بگیرید، چرا که اخذ ویزای این کشور، مانند سایر کشورها نیست. اخذ انواع ویزای امارات از طریق خود متقاضی و مراجعه به سفارت صورت نمی‌پذیرد. حامی شما که کفیل نامیده می‌شود، مسئولیت اخذ ویزایتان را بر عهده خواهد داشت. به این ترتیب، شما باید پس از احراز شرایط، مدارک لازم را تحویل داده و پیگیری‌های مربوطه را به کفیل خود بسپارید.

چه کسانی نمی‌توانند ویزای امارات را تمدید کنند؟

گفتیم که امکان تمدید برای انواع ویزای امارات وجود دارد اما نکته مهم اینجاست که برخی افراد، امکان درخواست برای تمدید ویزا را ندارند.

 • توریستی که ساکن کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس باشد.
 • مقیم شورای مذکور که همراهی یک تبعه این شورا را بر عهده دارد.
 • فردی که دارای مجوز ورود ویژه است.
 • فردی که دارای مجوز ۹۶ ساعته (برای ماموریت‌های ویژه) است.

زمان صدور ویزای امارات

زمان صدور انواع ویزای امارات به عوامل مختلفی بستگی دارد و نمی‌توان زمان دقیقی برای این منظور تعیین کرد اما به صورت میانگین می‌توان گفت که حدود یک هفته پس از ثبت درخواست، نتیجه غایی مشخص می‌شود. شایان ذکر است، در موارد اضطراری، امکان صدور ویزا در ۲ تا ۴ روز کاری نیز وجود دارد.

دلایل رایج ریجکتی ویزا

بهتر است پیش از ثبت درخواست برای دریافت انواع ویزای امارات، با دلایل رایج و پرتکرار ریجکتی ویزا آشنا شوید تا شما اشتباهات دیگران را تکرار نکنید. موارد زیر، از جمله دلایل ریجکتی ویزای امارات هستند.

 • نقص در مدارک ارائه شده
 • سابقه جرم
 • اشتباهات موجود در فرم درخواست ویزا
 • عدم هماهنگی تصویر متقاضی با استانداردهای تعیین شده
 • عدم وجود انگیزه منطقی برای سفر یا مهاجرت به امارات
بیشتر بدانید:  ویزای طلایی امارات

ویزای امارات با گروه وکلای بین المللی لاهه
ویزای امارات با گروه وکلای بین المللی لاهه

وکیل اخذ انواع ویزای امارات

برای اخذ انواع ویزای امارات نیاز به مدارک مختلف و اطلاع از قوانین مربوطه دارید. با توجه به این‌که گاها قوانین مورد بحث دچار تغییر می‌شوند، بهتر است برای کسب اطمینان بیشتر از وکیل مهاجرت به امارات مشاوره بگیرید.

وکلای گروه لاهه می‌توانند اخذ انواع ویزای امارات را به صورت اصولی برای شما به انجام برسانند تا در زمان مناسب این مجوز را دریافت کرده و بتوانید با پرداخت هزینه معقول، این پروسه را به انجام برسانید. برای ارتباط با ایشان می‌توانید با مجموعه لاهه تماس بگیرید.

سوالات متداول

ویزای توریستی، ترانزیت، تحصیلی، کاری، بازنشستگی، همراه و طلایی از انواع ویزای امارات هستند.

ویزای طلایی امارات با اعتبار ۵ یا حتی ۱۰ ساله برای متقاضیان واجد شرایط صادر می‌شود.

بله، شهروندان ایرانی برای ورود به این کشور نیاز به ارائه ویزا خواهند داشت.

ویزای ترانزیت امارات دارای دو نوع با اعتبار ۴۸ و ۹۶ ساعته است.

انواع ویزای امارات با اعتبار مختلف ارائه می‌شوند که این بستگی به نوع ویزا و شرایط فرد متقاضی دارد.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۱ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
مشاغل مورد نیاز اسپانیا
نوشتهٔ بعدی
تحصیل در آمریکا با لاتاری

دیگر مطالب این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button