اطلاعات مهم برای سفر به امارات

اطلاعات مهم برای سفر به امارات

اطلاعات مهم برای سفر به امارات شامل مواردی چون بیمه مسافرتی، هزینه‌های سفر به امارات و اقامت در این کشور، اینترنت، حمل و نقل، آداب و رسوم و… می‌شود که پیش از سفر به دبی یا نقاط دیگر کشور امارات باید از آن‌ها آگاه شوید.

بررسی نکات مهم برای سفر به امارات و اقامت در این کشور

بررسی اطلاعات مهم برای سفر به امارات بسیار حائز اهمیت بوده و سبب می‌شود تا پیش از سفر و در حین گردشگری با مشکل خاصی رو‌به رو نشوید، پس اگر قصد اخذ ویزای توریستی امارات و سفر به این کشور را دارید، در ادامه مطلب همراه ما باشید تا نکات مهم در این باره را ذکر کنیم.

اخذ ویزای امارات برای سفر به این کشور

متاسفانه شهروندان ایرانی امکان سفر بدون اخذ ویزا به امارات را نداشته و بایستی برای گردشگری در این کشور، ویزای توریستی دریافت کنند. توجه داشته باشید که انتخاب شما از میان انواع ویزای امارات، کاملا به هدف از سفر و شرایطتان بستگی دارد. مثلا اگر قصد حضور در نمایشگاه‌ها یا کنفرانس‌های کاری و بین‌المللی را دارید، لازم است ویزای تجاری امارات را دریافت کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا سپردن انجام پروسه اخذ ویزا به شخصی با تجربه می‌توانید با وکیل اخذ ویزای امارات در ارتباط باشید.

بیمه مسافرتی در سفر به امارات

جهت ارائه اطلاعات مهم برای سفر به امارات بایستی حتما به مسئله داشتن بیمه مسافرتی نیز اشاره کنیم. لازم است بدانید که ویزای موقت شما حاوی یک بیمه پایه خواهد بود اما توصیه ما این است که بیمه مسافرتی ویژه داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره با مجموعه لاهه تماس حاصل فرمایید.

ورود به امارات

بخش قابل توجه اطلاعات مهم برای سفر به امارات، مربوط به بدو ورود شما به این کشور می‌شود. اگر پیش از این، تجربه سفر به این کشور را داشته‌اید که هیچ اما اگر بار اولتان است که به دبی سفر می‌کنید، لازم است بدانید که هردو فرودگاه دبی (DXB و DWC) امکانات و خدمات گسترده‌ای از جمله باجه صرافی، باجه اطلاعات، سوپرمارکت، حمل و نقل و… را دارا هستند. شما حتی می‌توانید در بدو ورود خود و در فرودگاه، خودرو اجاره کنید.

هزینه‌ها در سفر به امارات

از دیگر اطلاعات مهم برای سفر به امارات، مربوط به بحث هزینه‌ها است. در ابتدا لازم است بدانید که واحد پولی این کشور درهم است و هر درهم برابر با ۱۰۰ فلس است. در ادامه هزینه برخی امور و اجناس را ذکر می‌کنیم تا یک دید کلی به هزینه‌ها در دبی داشته باشید.

 • هزینه تاکسی برای هر مسیر در دبی تقریبا ۲۰ تا ۳۰ درهم است.
 • اگر بخواهید از مترو استفاده کنید، برای هر بلیط تک سفره باید در حدود ۶ درهم هزینه کنید.
 • هزینه جابه‌جایی با اتوبوس نیز در حدود ۵ تا ۱۵ درهم است.
 • خرید بلیط پارک‌های آبی، شهربازی و… حدود ۱۰۰ تا ۳۰۰ درهم است.
 • برای بازدید از جاذبه‌های گردشگری دبی، بسته به مکان باید از حدود ۵۰ تا ۴۰۰ درهم هزینه کنید.
 • تفریحات لاکچری دبی (مثلا اسکای دایوینگ یا بالن سواری) ممکن است بیش از ۱۰۰۰ درهم هزینه در بر داشته باشند.
 • هر وعده غذایی در رستوران‌های دبی تقریبا ۱۰۰ تا ۴۰۰ درهم هزینه خواهد داشت.

آب و هوای امارات

از دیگر اطلاعات مهم برای سفر به امارات، وضعیت آب و هوای این کشور است که باید بر اساس آن برنامه‌ریزی کنید. دبی در موقعیتی قرار گرفته است که بر اساس آن، تقریبا در تمامی ماه‌ها گرم است، در واقع آب و هوای دبی حتی در پاییز و زمستان نیز خیلی سرد نبوده و می‌توان واژه خنک را برای وصف آب و هوای آن در فصول ذکر شده در نظر گرفت.

وضعیت اینترنت در سفر به امارات

اطلاعات مهم برای سفر به امارات تنها شامل موارد فوق نشده و باید به مواردی چون اینترنت در سفر نیز توجه داشت. خبر خوب این است که اکثر نقاط گردشگری این کشور به وای فای مجهز بوده و شما می‌توانید از اینترنت رایگان استفاده کنید. همچنین با ورود به دبی، شرکت Du یک سیمکارت رایگان و شارژ شده در اختیارتان قرار می‌دهد. شایان ذکر است، برای تهیه بسته‌های مختلف و با هزینه مناسب نیز می‌توانید از پکیج‌های دو، ویرجین موبایل و… بهره‌مند شوید.

توجه داشته باشید که اگر به هر دلیلی نتوانستید در بدو ورود خود به دبی، سیمکارت تهیه کنید، جای نگرانی نیست زیرا کیوسک‌های مخابراتی در مراکز خرید امارات به وفور یافت می‌شوند.

بیشتر بدانید:  تفاوت ویزای طلایی و ویزای سبز امارات

برگشت مالیات کالاهای تکس فری امارات

یکی دیگر از اطلاعات مهم برای سفر به امارات درباره پس گرفتن مالیاتی است که شما بر روی هزینه کالاهای تکس فری یا بدون مالیات پرداخت کرده‌‌اید. توجه داشته باشید که برای این منظور باید استیکری را که هنگام خرید کالاهای مورد بحث (با گذرنامه) دریافت کرده‌اید، هنگام خروج از دبی به همراه داشته باشید. برای پس گرفتن این مبلغ، در زمان خروج از فرودگاه بین‌المللی دبی به بخش planet payment مراجعه نموده و با ارائه مدارک و برچسب‌ها، این امر را به انجام برسانید.

اطلاع از شماره‌های اضطراری در سفر به امارات

شماره‌های اضطراری نیز از اطلاعات مهم برای سفر به امارات محسوب می‌شوند. در ادامه می‌توانید این موارد را مشاهده نمایید.

 • ۹۱۱: پلیس دبی
 • ۹۹۸: آمبولانس
 • ۹۹۷: آتش نشانی دبی
 • ۹۹۶: گارد ساحلی
 • ۰۰۹۷۱۸۰۰۴۴۳۸: مشکلات امنیتی توریست‌ها در دبی
 • ۰۰۹۷۱۶۰۰۵۴۵۵۵۵: رسیدگی به امور مشتریان در دبی

پوشش و آداب و رسوم در سفر به امارات

اطلاعات مهم برای سفر به امارات قطعا شامل مواردی چون نوع پوشش و آداب و رسوم مردم این کشور نیز می‌شود. از آن‌جایی که تنوع فرهنگی در دبی به وفور دیده می‌شود، پوشش‌های مختلفی نیز مورد استفاده است اما به طور کلی، در مکان‌هایی چون اماکن تاریخی، عبادتگاه‌ها و… باید شانه، بازو، پا و… پوشانده شده، همچنین خانم‌ها با حجاب مناسب وارد شوند.

درباره آداب و رسوم نیز تنوع فرهنگی وجود داشته اما به صورت کلی و برای سفر بدانید که دست دادن در دبی مرسوم بوده اما بهتر است از در آغوش گرفتن یا بوسیدن افراد در اماکن عمومی امارات بپرهیزید.

پر واضح است که اکثر مردم امارات به زبان عربی صحبت می‌کنند اما در سفر به این کشور، تسلط به زبان انگلیسی بسیار کمک‌کننده خواهد بود. همچنین جالب است بدانید که صحبت به زبان‌های روسی، فیلیپینی، هندی و… نیز در امارات بسیار رایج است.

دارو در سفر به امارات

از دیگر اطلاعات مهم برای سفر به امارات بحث داروهاست. در بیمارستان‌ها و داروخانه‌های دبی و امارات، انواع داروی مصرفی در سراسر جهان یافت شده و نگرانی خاصی در این باره وجود ندارد اما برای بردن داروهای تجویزی به این کشور، بایستی حتما نسخه پزشک را به همراه داشته و مقدار داروی در دست شما با نسخه مطابقت داشته باشد. توجه داشته باشید که جهت به همراه داشتن داروهای تحت کنترل در سفر به امارات، بایستی حتما تاییدیه وزارت بهداشت امارات را درخواست نمایید.

توجه داشته باشید که عکاسی و فیلم‌برداری بدون اجازه از افراد محلی در امارات و حین سفر به این کشور پسندیده نبوده و به نوعی بی احترامی تلقی می‌گردد. بنابراین تا حد امکان از این امر خودداری کنید.

بیشتر بدانید:  انواع ویزای امارات

سفر به امارات
سفر به امارات

مشاوره با وکیل اخذ ویزای امارات

در این مقاله اطلاعات مهم برای سفر به امارات را از زمان اخذ ویزای توریستی امارات تا وقت پایان سفر ارائه دادیم. با این حال اگر سوال یا ابهامی دارید، می‌توانید آن را با وکیل مهاجرت به امارات در میان بگذارید.

وکلای بین‌المللی گروه لاهه علاوه بر ارائه مشاوره به شما، برای انجام اموری چون رفع ریجکتی ویزا، تمدید ویزای امارات، انجام امور اداری ایرانیان در خارج از کشور و… نیز در دسترس هستند. جهت کسب اطلاعات بیشتر با مجموعه تماس گرفته یا به واتس اپ لاهه پیام دهید.

سوالات متداول

در امارات، برای جابه‌جایی با تاکسی باید به ازای هر کیلومتر حدود ۲ درهم بپردازید. اطلاعات بیشتر در متن مقاله ارائه شده است.

مسافران در بدو ورود خود می‌توانند سیمکارت شارژ شده رایگان داشته باشند اما اگر به هر دلیل نتوانستید سیمکارت بگیرید، وای فای رایگان و باجه‌های مخابراتی برای تهیه سیمکارت و اینترنت در اکثر مراکز تجاری امارات وجود دارند.

برخی کالاها در امارات تکس فری هستند که می‌توانید به هنگام خروج از این کشور، مالیات پرداخت شده بابت آن‌ها را پس بگیرید.

پوشش در مکان‌های مختلف امارات، متفاوت است، مثلا برای ورود به عبادتگاه‌ها لازم است زنان و مردان پوشش مناسب و باحجابی داشته باشند اما در اکثر مناطق ساحلی، پوشش آزاد است.

هر وعده غذایی در رستوران‌های اماراتی حدود ۱۰۰ تا ۴۰۰ درهم هزینه در بر دارد.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۱ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
وکیل ویزای توریستی استرالیا
نوشتهٔ بعدی
شغل هتلداری در کانادا

دیگر مطالب این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button