ویزای بازگشت مقیم دائم به آمریکا (SB1)

ویزای بازگشت مقیم دائم به آمریکا

ویزای بازگشت مقیم دائم به آمریکا که با نام SB1 شناخته می‌شود، مجوزی است که برای ورود دوباره افراد دارای گرین کارت آمریکا (که مدت طولانی خارج از ایالات متحده بودند) صادر می‌شود. اخذ ویزای مورد بحث تنها در شرایطی الزامی است که فرد بیش از ۲ سال را خارج از ایالات متحده آمریکا گذرانده باشد.

ویزای SB1 آمریکا چیست؟

همانطور که ذکر شد، ویزای بازگشت مقیم دائم به آمریکا یا SB1، مجوزی است که برای آن دسته از دارندگان گرین کارت آمریکا که بیش از ۲ سال را خارج از ایالات متحده آمریکا بوده و قصد بازگشت دارند، صادر می‌شود. توجه داشته باشید که هر دو نوع مقیم دائم، یعنی مقیمان دسته LPRs (مقیم دائم قانونی) و CRs (مقیم مشروط) می‌توانند این ویزا را دریافت نمایند.

شرایط لازم برای اخذ ویزای SB1 آمریکا

برای دریافت ویزای بازگشت مقیم دائم به آمریکا بایستی شرایط تعیین شده را دارا باشید، در غیر این صورت، امکان ریجکتی ویزای شما و حتی گاها امکان ابطال مجوز اقامت دائم آمریکا وجود دارد. با ما همراه باشید تا شرایط لازم برای اخذ این ویزا را بررسی کنیم.

 • قبل از ترک آمریکا باید گرین کارت را دریافت کرده باشید.
 • در زمان ترک آمریکا، قصد بازگشت خود را به اثبات رسانده باشید.
 • توانایی اثبات این را داشته باشید که مدت گذرانده شده در خارج از ایالات متحده آمریکا به دلایلی طولانی شده که خارج از کنترل شما بوده است.
 • سابقه کیفری نداشته باشید.
 • هیچ نوع منع قانونی یا امنیتی برای دریافت ویزای آمریکا نداشته باشید.
بیشتر بدانید:  رفع ریجکتی ویزای آمریکا

مدارک لازم برای اخذ ویزای SB1 آمریکا

برای دریافت ویزای بازگشت مقیم دائم به آمریکا، علاوه بر دارا بودن شرایط فوق، می‌بایست مدارک مورد نیاز را نیز به صورت کامل آماده کرده و ارائه دهید. در این بخش به بررسی مدارک لازم جهت اخذ ویزای SB1 آمریکا می‌پردازیم؛ لطفا با وکیل مهاجرت به آمریکا همراه باشید.

 • مدارک مربوط به آخرین سفر متقاضی به خارج از ایالات متحده آمریکا
 • ارائه گرین کارت آمریکا و اثبات تمایل همیشگی شما به بازگشت
 • شواهد نشان‌دهنده عدم امکان بازگشت زودتر شما به آمریکا
 • مدارک هویتی و پاسپورت معتبر
 • عکس پرسنلی
 • فرم تکمیل شده DS-117
 • فرم تکمیل شده DS-260
 • مجوز ورود مجدد
 • نتیجه معاینات پزشکی
 • ترجمه مدارک

نحوه دریافت ویزای بازگشت مقیم دائم به آمریکا

برای دریافت ویزای بازگشت مقیم دائم به آمریکا باید مراحل تعیین شده را به درستی طی کرده و اخذ این ویزا را به صورت اصولی به انجام برسانید. کوتاهی در انجام امور مربوطه ممکن است به ریجکتی ویزا منجر شود، بنابراین بهتر است مراحل را با راهنمایی وکیل اخذ ویزای آمریکا پیش ببرید.

 1. در ابتدا و حداقل ۳ ماه پیش از بازگشت به آمریکا، درخواست اخذ ویزای SB1 را ثبت کنید.
 2. فرم DS-117 را تکمیل نموده و آن را ارسال کنید. در این هنگام بایستی مدارک نشان‌دهنده واجد شرایط اخذ این ویزا بودن را نیز ارائه دهید.
 3. پس از انجام بررسی‌های لازم توسط افسر کنسولی، بایستی فرم DS-260 را نیز تکمیل نموده برای مصاحبه آماده شوید.
 4. معمولا پیش از حضور برای انجام مصاحبه، سفارت یا کنسولگری شما را از دستور‌العمل‌های مربوطه مطلع می‌کند.

هزینه اخذ ویزای SB1 آمریکا

برای اخذ ویزای بازگشت مقیم دائم به آمریکا باید در دو مرحله هزینه پرداخت کنید. در ابتدا حدود ۱۸۰ دلار برای تشکیل پرونده و ارائه فرم DS-117 از متقاضی دریافت می‌شود و در ادامه، به جهت پردازش درخواست، متقاضی باید در حدود ۲۰۰ دلار هزینه کند. مبالغ گفته شده بایستی به سفارت یا کنسولگری مربوطه پرداخت شوند.

صدور ویزای SB1 چقدر زمان می‌برد؟

برای این‌که بدانید باید در چه زمانی درخواست اخذ ویزای بازگشت مقیم دائم به آمریکا (SB1) را ثبت کنید، لازم است از زمان صدور این ویزا مطلع شده و بدانید که معمولا ارائه آن چقدر زمان می‌برد. معمولا صدور این ویزا طی ۳ ماه اتفاق می‌افتد اما گاها نیز دیده شده است که فرآیند مربوطه زمانبر شده و صدور ویزای SB1 حدود ۶ ماه طول کشیده است! بنابراین حتما به موقع درخواست خود را ثبت کرده و از وکیل اخذ ویزای آمریکا مشاوره بگیرید.

در صورتی که مدارک یا شرایط شما برای اخذ ویزای بازگشت مقیم دائم به آمریکا مورد تایید قرار نگیرد، بایستی مجددا درخواست ویزای مهاجرتی آمریکا را ثبت کنید و تمامی مراحل را دوباره طی کنید. توجه داشته باشید که مشورت با وکیل متخصص مهاجرت می‌تواند وضعیت را تغییر داده و صدور این ویزا را امکان‌پذیر کند.

بیشتر بدانید:  اخذ وقت سفارت آمریکا ۲۰۲۳

ویزای SB1 آمریکا
ویزای SB1 آمریکا

وکیل اخذ ویزای بازگشت مقیم دائم به آمریکا

اخذ ویزای بازگشت مقیم دائم به آمریکا (SB1) در صورتی امکان‌پذیر است که فرد دلایل قانع‌کننده‌ای برای عدم بازگشت به موقع به این کشور داشته باشد. مدارک و شرایط لازم برای دریافت ویزای مورد بحث را در مقاله حاضر ارائه داده‌ایم؛ اگر توانایی احراز تمامی شرایط یا آماده‌سازی مدارک مورد نیاز را ندارید، حتما با وکیل اخذ ویزای آمریکا مشورت کنید.

وکلای بین‌المللی گروه لاهه می‌توانند از ابتدا تا انتهای مسیر اخذ ویزای بازگشت مقیم دائم به آمریکا همراه شما باشند تا این پروسه را با موفقیت به انجام رسانده و گرین کارت خود را از ندهید. برای انجام سایر امور مهاجرتی (اخذ اقامت دائم آمریکا، دریافت پذیرش از دانشگاه‌ها، رفع ریجکتی ویزا و…) نیز می‌توانید روی کمک وکلای باتجربه ما حساب کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با مجموعه لاهه تماس گرفته یا از طریق واتسپ با ما در ارتباط باشید؛ همچنین می‌توانید به دفتر ما مراجعه حضوری داشته باشید.

سوالات متداول

این ویزا مجوزی است که به افراد دارنده گرین کارت خواهان بازگشت به آمریکا تعلق گرفته و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا علی رغم ترک طولانی مدت این کشور، دوباره بازگردند.

افراد برای بازگشت مجدد به آمریکا پس از یک تا دوسال باید تنها مجوز ارائه دهند اما اگر اقامت ایشان در خارج از آمریکا بیش از دو سال شود، لازم است ویزای SB1 دریافت کنند.

برای اخذ این ویزا باید حدودا ۳۸۰ دلار پرداخت نمایید.

برای این منظور باید ابتدا فرم درخواست ویزای SB1 را تکمیل نموده و با ثبت درخواست، بر اساس راهنمای ارائه شده در این مقاله پیش بروید.

صدور ویزای SB1 معمولا طی ۳ الی ۶ ماه پس از ثبت درخواست صورت می‌پذیرد.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۲ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
تبدیل ویزا در آلمان
نوشتهٔ بعدی
اعتراض به ریجکتی ویزای انگلستان

دیگر مطالب این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button