پیکاپ ویزای آمریکا

پیکاپ ویزای آمریکا

پیکاپ ویزای آمریکا (Pick Up) در واقع همان فرآیند چسباندن انواع ویزای آمریکا در پاسپورت و تحویل گرفتن آن توسط نماینده فرد متقاضی از سفارت مربوطه است. برای این منظور، نماینده باید مدارکی چون وکالتنامه محضری، اطلاعات حساب کاربری وقت سفارت، پاسپورت، شناسنامه و… را با خود به همراه داشته باشد.

پیکاپ ویزای آمریکا چیست؟

از آن‌جایی که ایران و آمریکا روابط کنسولی با یکدیگر ندارند، افراد برای اخذ ویزای آمریکا باید به سفارت‌های مربوطه در کشورهای منطقه مراجعه کرده و امور مورد نظر را به انجام برسانند. همانطور که می‌دانید، متقاضیان برای دریافت ویزا باید در جلسه مصاحبه‌ای که در سفارت برگزار می‌شود، شرکت کنند؛ در صورتی که پرونده نیاز به بررسی‌های متعدد نداشته باشد، امکان صدور ویزا در مدت کوتاه وجود داشته و فرد می‌تواند قبل از بازگشت و بدون سفر مجدد، این مجوز را دریافت کند.

عکس این اتفاق نیز صادق است؛ در برخی موارد، ویزای متقاضیان با تاخیر صادر شده و فرد مجبور به بازگشت به کشور خود و سفر مجدد برای اخذ ویزا می‌شود. حال در شرایطی که متقاضی، بخاطر وقت، هزینه و… نتواند سفر مجدد به کشور مورد نظر داشته باشد، می‌تواند از طریق پیکاپ ویزای آمریکا، این فرآیند را به انجام برساند. به این ترتیب، متقاضی به نماینده خود وکالت داده و نماینده، فرآیند ارائه پاسپورت برای اخذ ویزا را به انجام می‌رساند. این پروسه همان پیکاپ ویزای آمریکا است.

پیکاپ ویزای آمریکا از چه کشورهایی امکان‌پذیر است؟

گفتیم که یکی از دلایل اصلی پیکاپ ویزای آمریکا، عدم وجود ارتباط کنسولی میان ایران و آمریکا است. حال باید بررسی کنیم که از طریق چه کشورهایی در منطقه می‌توان برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا، ویزای کاری، سرمایه‌گذاری و… و پیکاپ ویزای آمریکا اقدام کرد. در ادامه به ذکر توضیحاتی در این باره می‌پردازیم.

بیشتر بدانید:  اخذ وقت سفارت آمریکا ۲۰۲۳

پیکاپ ویزای آمریکا چیست
پیکاپ ویزای آمریکا چیست

پیکاپ ویزای آمریکا از ارمنستان

ارمنستان یکی از کشورهایی است که ایرانیان برای سفر به آن نیازی به اخذ ویزا نداشته و برای حضور در سفارت آمریکا در این کشور می‌توانند به شکل زمینی یا هوایی خود را به آن برسانند. پس از ثبت درخواست ویزا و شرکت در مصاحبه، نیازی نیست برای اخذ ویزای آمریکا، مجددا به این کشور سفر کنید؛ شما می‌توانید با ارائه مدارک لازم به نماینده خود، پیکاپ ویزای آمریکا را به انجام برسانید.

پیکاپ ویزای آمریکا از ترکیه

پیکاپ ویزای آمریکا با حضور نماینده شما در ترکیه نیز امکان‌پذیر است. به این ترتیب، شما بدون اخذ ویزا می‌توانید به ترکیه سفر کرده و مصاحبه خود را در سفارت آمریکا در آنکارا به انجام برسانید. در صورتی که مجبور به بازگشت بودید، با تحویل مدارک لازم به نماینده خود یا به وکیل مهاجرت به آمریکا می‌توانید بدون نیاز به مسافرت مجدد به ترکیه، پیکاپ ویزای آمریکا را به انجام رسانده و برای سفر یا مهاجرت به این کشور اقدام کنید.

پیکاپ ویزای آمریکا از دبی یا ابوظبی؟

آمریکا در ابوظبی امارات سفارت داشته و در دبی نیز کنسولگری دارد. متقاضیان دریافت انواع ویزای آمریکا می‌توانند پس از به انجام رساندن فرآیندهایی چون مصاحبه و بازگشت به کشور خود، از طریق نماینده‌شان، پیکاپ ویزای آمریکا را به انجام برسانند. توجه داشته باشید که علی رغم این‌که سفارت در ابوظبی قرار گرفته است، افراد برای پیکاپ ویزای مورد بحث می‌توانند به کنسولگری آمریکا در دبی مراجعه کنند.

پیکاپ ویزای آمریکا از باکو

سفارت آمریکا در باکوی آذربایجان نیز از دیگر گزینه‌ها برای پیکاپ ویزای آمریکا به شمار می‌رود. مصاحبه اخذ ویزای آمریکا در این سفارت فقط به زبان انگلیسی انجام می‌شود. معمولا افراد برای انجام مصاحبه، پیکاپ ویزای آمریکا و… به باکو سفر نمی‌کنند اما به هر حال، این سفارت نیز یکی از گزینه‌های در دسترس است.

مدارک لازم برای پیکاپ ویزای آمریکا

با توجه به این‌که متقاضیان اخذ ویزا، کشورها و سفارت‌های مختلفی را برای انجام امور مربوطه از جمله پیکاپ ویزای آمریکا انتخاب می‌کنند، ممکن است مدارک مختلفی برای این منظور لازم باشد. به هر حال در ادامه، به بررسی مدارکی که معمولا برای پیکاپ ویزای آمریکا از افراد خواسته می‌شود، می‌پردازیم.

  • پاسپورت امضا شده
  • وکالتنامه محضری (از سوی متقاضی به نماینده)
  • پرینت صفحه وقت سفارت
  • اطلاعات حساب کاربری وقت سفارت
  • کپی فرم درخواست ویزا (در صورت وجود)
  • عکس پرسنلی (در صورت نیاز)

هزینه پیکاپ ویزای آمریکا

طبیعتا پیکاپ ویزای آمریکا مستلزم پرداخت هزینه است. با توجه به این‌که افراد مختلف، از سفارت‌های کشورهای متفاوتی برای این منظور کمک می‌گیرند، نمی‌توان نرخ دقیق و ثابتی برای انجام این فرآیند در نظر گرفت اما به صورت کلی می‌توان گفت که هزینه انجام این امر در حدود ۳۰ تا ۱۳۰ دلار است.

پیکاپ پاسپورت آمریکا

ممکن است نام پیکاپ پاسپورت آمریکا را شنیده باشید. خوب است بدانید که معمولا چیزی به نام پیکاپ پاسپورت وجود ندارد، چرا که این فرآیند مرتبط با اخذ ویزا از سفارت و توسط نماینده است. بنابراین Pick Up که به معنای تحویل گرفتن است، معمولا برای ویزا به کار می‌رود.

بیشتر بدانید:  اخذ ویزای آمریکا تضمینی

وکیل برای اخذ ویزای ایالات متحده آمریکا
وکیل برای اخذ ویزای ایالات متحده آمریکا

وکیل پیکاپ ویزای آمریکا

برای انجام فرآیند پیکاپ ویزای آمریکا باید با موسسه و افراد معتبر و باتجربه همکاری کنید تا مشکل شما دوتا نشود! بهتر است برای جلوگیری از کلاهبرداری در این زمینه، با وکیل مهاجرت به آمریکا در ارتباط باشید. وکلای گروه لاهه می‌توانند اموری چون پیکاپ ویزای آمریکا، رفع ریجکتی، اخذ اقامت دائم و… را برای شما به انجام برسانند، چرا که تجربه خوبی در این زمینه دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از طریق ایمیل، واتسپ و شماره مجموعه لاهه با ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول

پیکاپ ویزای آمریکا، فرآیند الصاق ویزا بر پاسپورت متقاضی است که توسط نماینده او (دارای وکالتنامه) در سفارت آمریکا در کشورهایی چون امارات، ارمنستان و… صورت می‌پذیرد.

انجام این فرآیند برای آن دسته از افرادی که خود، وقت یا هزینه لازم برای سفر مجدد به کشور مورد نظر (پس از انجام مصاحبه) و اخذ ویزا را ندارند، توصیه می‌شود.

امکان انجام این فرآیند در کشورهایی چون امارات، ترکیه، ارمنستان، آذربایجان و… وجود دارد.

خیر، سفارت آمریکا در ترکیه، در شهر آنکارا واقع شده است و برای پیکاپ ویزا باید به این مرکز مراجعه کرد.

مدارکی چون وکالتنامه محضری، پاسپورت و اطلاعات مربوط به وقت سفارت برای انجام این فرآیند لازم است.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۱ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج
نوشتهٔ بعدی
اقامت پس از تحصیل در فرانسه

دیگر مطالب این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره با لاهه در واتساپ
Call Now Button