ثبت شرکت در عمان

ثبت شرکت در عمان

ثبت شرکت در عمان یک راه سرمایه گذاری و ایجاد کسب کار و یک روش آسان مهاجرت است که شما می بایست این کار را به وکیل متخصص ثبت شرکت در عمان بسپارید، هزینه ی پایین ثبت شرکت در عمان و بالا بودن ارزش ارز این کشور از مهم ترین انگیزه های شخصیت های حقیقی و حقوقی برای ثبت شرکت در عمان می باشد.
پیدا کردن شغل در کشور مقصد مهاجرت همیشه یکی از مهم ترین نگرانی اشخاص متقاضی مهاجرت است که ثبت شرکت در عمان علاوه بر ایجاد شغل موجب دریافت اقامت این کشور نیز می شود، به نوعی افرادی که در عمان ثبت شرکت انجام می دهند اصطلاحا با یک تیر دو نشان را هدف قرار می دهند هم اقامت هم تجارت. با وکیل ثبت شرکت در عمان همراه باشید.

چرا ثبت شرکت در عمان؟

 1. عمان یکی از کشور های پیشرفته ی عربی در سال های اخیر می باشد، داشتن روابط خوب با بسیاری از کشور های دنیا مسببی است تا این کشور را از لحاظ تجاری در شرایط مطلوبی قرار گیرد.
 2. عمان از لحاظ جغرافیایی در خاور میانه قرار دارد که مرکز جهان محسوب می شود و این عامل از لحاظ دسترسی عمان را به یک کشور مطلوب جهت ثبت شرکت و تجارت تبدیل می کند.
 3. واحد پول عمان ریال عمان است که این واحد پول سومین پول ارزشمند جهان محسوب می شود ریال عمان حتی از دلار نیز ارزش بالاتری دارد.
 4. کشور عمان مرز های زمینی با کشور های ثروتمند عربی و مرز آبی با کشور ایران در دریای عمان دارد که این خود یک حسن به حساب می آید از طرفی دیگر خلیج فارس و دریای عمان به آب های بین المللی متصل است با داشتن این ویژگی ها تعجبی ندارد که ثبت شرکت در عمان انقدر پرطرفدار باشد.
 5. هزینه پایین ثبت شرکت در عمان نسبت به دیگر کشور ها خود می تواند یک انگیزه برای انجام این موضوع باشد.

انواع ثبت شرکت در عمان

ثبت شرکت در عمان از حیث رتبه دسته های مختلفی دارد و به دسته های ممتاز، سطح یک، سطح دو، سطح سه و سطح چهار تقسیم می شود، شما می توانید شخصا یا مراجعه به وکیل ثبت شرکت در عمان اقدامات لازم در خصوص ثبت شرکت مد نظرتان را انجام دهید، در ذیل چند نمونه از انواع شرکت های قابل ثبت در عمان را نام میبریم:

 1. شرکت با مسئولیت محدود
 2. شرکت مشارکت محدود
 3. شرکت سهامی عام
 4. شرکت سهامی خاص
 5. آژانس بازرگانی
 6. شعبه تجاری

ثبت شرکت در عمان به حالت هایی که در بالا اشاره شد امکان پذیر می باشد و افراد با تابعیت کشورهای دیگر می توانند در یکی از اشکال فوق در عمان برند تجاری خود را ثبت نمایند.

بیشتر بدانید:  وکیل اخذ ویزا

شرایط ثبت شرکت در عمان
شرایط ثبت شرکت در عمان

روال اداری ثبت شرکت در عمان

ثبت شرکت در عمان در وزارت صنعت عمان صورت می پذیرد پس از تهیه مدارک لازم جهت تاسیس شرکت در عمان نیاز است که این مدارک را برای وزارت صنعت عمان تحویل دهید یا وکیل شما این کار را برایتان انجام دهد و هزینه های مربوط به ثبت شرکت را پرداخت نمایید.
پس از پرداخت هزینه ها و ارائه مدارک مورد نیاز مدارک شما مورد بررسی قرار میگیرد و در صورت تایید شرکت شما ثبت می شود، پس از طی این مراحل شما باید کارت بازرگانی و کارت مالیات شرکت خود را درخواست و دریافت نمایید تا بتوانید به فعالیت خود ادامه دهید.

هزینه های ثبت شرکت در عمان چقدر است؟

برای ثبت یک شرکت رتبه ۴ آخرین رتبه شرکت و پایین ترین (نیازمند هزینه ای حدود دویست ریال عمان می باشید) این هزینه تنها برای ثبت شرکت است و دستمزد وکیل و هزینه های مربوط به اقامت در آن محاسبه نگردیده شرکت سطح ۴ آخرین سطح شرکت قابل ثبت در عمان می باشد و شرکت های با رتبه ی بالاتر نیز برای افراد متقاضی قابل ثبت است که قطعا نیازمند هزینه های بالاتر است، در یک مطلب جداگانه به بررسی هزینه های ثبت شرکت با رتبه های بالاتر می پردازیم.

ثبت شرکت در عمان پلی برای دریافت اقامت این کشور

پس از طی مراحل اداری ثبت شرکت در عمان شما در یک قدمی دریافت اقامت این کشور هستید بعد از انجام تمامی مراحل ثبت شرکت، تفاوتی ندارد که سهامدار شرکت باشید یا صاحب شرکت در هر صورت می توانید درخواست اقامت کشور عمان را داشته باشید.
خوشبختانه قوانین سختگیرانه ای در خصوص کسب اقامت و دریافت کارت اقامت کشور عمان وجود ندارد و شما به راحتی می توانید کارت اقامت خود را دریافت نمایید و می توانید حساب شخصی برای خود و یا برای شرکتتان افتتاح نمایید.

ثبت شرکت در عمان می تواند موجب اقامت اعضای خانواده گردد؟

اقامت از طریق ثبت شرکت در عمان تنها برای شما نیست و پس از ثبت شرکت و دریافت کارت اقامتتان می توانید برای خانواده تان نیز درخواست اقامت کنید یا از وکیل خود بخواهید که این کار را برایتان انجام دهد.
پس از اینکه کارت اقامت خود را دریافت نمایید می توانید در بازه زمانی حدودا ۲ هفته درخواست اقامت خانواده خود را ثبت و پس از موافقت اقامت اعضای خانواده خود را نیز ممکن کنید، اگر نگران قبولی اقامت اعضای خانواده تان هستید لازم به ذکر است در صورتی که در اقامت خودتان یا ثبت شرکت شما مشکلی وجود نداشته باشد این موضوع به راحتی قابل انجام است.

ثبت شرکت در عمان و بازار این کشور

قوانین ثبت شرکت و ارائه خدمات شرکت ها در کشور عمان دارای ویژگی های متمایزی با بسیاری از کشور های دیگر است در اینجا قصد داریم ثبت شرکت در عمان از حیث بازار این کشور و مزیت هایی که در این خصوص وجود دارد را مورد بررسی قرار دهیم.

 • تنها با نگاه به بازار کشورهایی همچون امارات و عربستان و قطر متوجه این موضوع می شوید که بازی رقابت در کشور عمان نسبت به این کشورها بسیار برای شما آسان تر خواهد بود شهرهایی همچون دبی از سرتاسر دنیا تاجران و شرکت های بسیار قوی ای را به خود جذب کرده است که این موضوع باعث ایجاد رقابتی دشوار برای شما میشود، اگر به فکر شروع یک کسب و کار مطمئن و برنامه ریزی شده هستید قطعا یک رقابت اسان تر می تواند سرعت پیشرفت شما را بالا ببرد.
 • کشور عمان از لحاظ تجاری و ایده پردازی یک کشور بکرتر نسبت به ایران و کشور های دیگر حوزه خلیج فارس و دریای عمان محسوب می شود در صورتی که می خواهید یک کسب و کار فیزیکی یا اینترنتی را راه اندازی کنید ثبت شرکت در عمان و راه اندازی کسب و کار مد نظر شما در این کشور به شما توصیه می شود، وجود رقیب های کمتر باعث ایجاد فرصت های بیشتر برای شما می شود.
 • ثبت شرکت در عمان یکی دیگر از امتیازاتی که در اختیار شما قرار می دهد این است که به راحتی می توانید کسب و کار خود را در کشور های دیگر نیز گسترش دهید، شما می توانید خدماتی که توسط شرکت شما در کشور عمان ارائه می شود در کشور های دیگر نیز انجام دهید و هیچ مانعی بر سر راه شما توسط دولت این کشور قرار نخواهد گرفت.

مدارک و شرایط مورد نیاز جهات ثبت شرکت در عمان

 1. شما می توانید مالک ۱۰۰ درصد شرکت خود باشید و به تنهایی ثبت شرکتتان در عمان را انجام دهید نیازی به داشتن کفیل یا شریک عمانی جهت ثبت شرکت برای شما وجود ندارد.
 2. سپرده بانکی برای شما مورد نیاز نیست یا مبلغی به عنوان ضمانتنامه از شما توقیف نمی گردد.
 3. در زمان بین ۲ هفته تا یک ماه می تواند امورات مربوط به ثبت شرکت شما انجام گردد در صورتی که مراحل را به طور صحیح طی نمایید یا وکیل ثبت شرکت در عمان این مراحل را به درستی پیش ببرد.
 4. در صورتی که به صورت یک نفره قصد ثبت شرکت را دارید سن شما باید بالای ۱۸ سال تمام باشد.
 5. نام تجاری شرکت شما باید پیش خرید شود.
 6. در صورت ثبت یک نفره کپی پاسپورت شما مورد نیاز است و در صورت داشتن شریک کپی پاسپورت تمام شرکا باید ارائه شود.

مناطق مناسب عمان جهت تجارت

شهر مسقط پایتخت عمان بهترین گزینه برای سرمایه گذاری و ایجاد کسب و کار در این کشور می باشد در صورتی که هدف شما از ثبت شرکت در عمان اموراتی همچون خدمات و فروش است پایتخت کشور عمان را به شما توصیه می کنیم. در ذیل به معرفی چند نمونه از مناطق تجاری عمان می پردازیم:

 1. منطقه آزاد صلاله
 2. منطقه ویژه اقتصادی دقم
 3. منطقه آزاد تجاری المزونه
 4. منطقه آزاد تجاری صحار
 5. بنادر دریایی عمان

معایب ثبت شرکت در عمان چیست؟

یکی از موضوعاتی که برای اتباع خارجه جهت ثبت شرکت در عمان وجود دارد این است که قوانین این کشور به نفع اتباع عمانی است، البته این موضوع نه تنها در عمان بلکه در اکثریت قریب به اتفاق کشورهای جهان حاکم است اما نیاز است این نکته را بدانید که در صورت ایجاد اختلاف با یک شهروند عمانی قوانین این کشور به نفع تبعه  این کشور تعیین و پیش بینی شده است

ثبت شرکت در عمان را چگونه آغاز کنیم؟

ثبت شرکت در عمان با انتخاب و ثبت نام تجاری شرکت شروع می شود انتخاب اسم برای ثبت شرکت در عمان دارای چارچوب و حدودی می باشد که باید این موارد رعایت شود.
در انتخاب اسم شرکت نباید یک اسم تکراری و ثبت شده در وزارت صنعت عمان را انتخاب نمایید انتخاب نام تجاری موضوعی است که باید به آن توجه ویژه داشته باشید،اسم تجاری باید به نحوی باشد که ذهنیت مثبتی در شنونده این نام ایجاد کند و باعث جذب ذهن مشتری و مخاطب شما باشد.
محدودیت هایی در خصوص نام شرکت در عمان وجود دارد که در مطلبی جداگانه به این موضوع می پردازیم.

مراحل ثبت شرکت در عمان پس از تعیین نام

پس از تعیین نام شرکت شما مراحل بعدی پیش روی شما قرار می گیرد تا شرکت خود را ثبت نمایید به صورت اختصار به توضیح این موارد می پردازیم

 •  انتخاب نوع شرکت
 • درصورت داشتن شریک یا شرکا باید نام آن ها و مدارک این اشخاص را ارئه نمایید
 • تقدیم صورتجلسه تنظیم شده و پاسپورت شرکا به وزارت تجارت عمان
 • دریافت ترخیص بلدیه، قرارداد ایجار
 • اخذ مجوز های دیگر مورد نیاز ثبت شرکت در عمان
 • انجام اقدامات مربوط به دریافت ویزا
 • گرفتن مهر شرکت
 • ایجاد حساب بانکی

مشاوره با وکیل متخصص ثبت شرکت در عمان راهکار های بهتری را پیش روی شما قرار می دهد در صورتی که از نحوه ثبت شرکت در عمان آگاهی کامل ندارید به شما توصیه می کنیم حتما با وکیل مشاوره نمایید.

بیشتر بدانید:  مشاوره با وکیل مهاجرت

وکیل برای ثبت شرکت در عمان
وکیل برای ثبت شرکت در عمان

وکیل ثبت شرکت در عمان

نکته مهمی که باید در خصوص موضوع ثبت شرکت در عمان مدنظرتان قراردهید این است که در صورت انتخاب اشتباه در یکی از مراحل ثبت شرکت هزینه های شما در خصوص ثبت شرکت به نوعی هدر داده می شود و مجبور به اقدام مجدد در این خصوص خواهید بود همچنین بسته به نوع تجارتی که به فکر راه اندازی آن هستید باید نوع شرکت خود را انتخاب کنید که در بالا انواع شرکت ها را نام بردیم. در این مطلب تا حد زیادی برای شما توضیح دادیم که ثبت شرکت در عمان چگونه میسر می شود اما به شما توصیه می کنیم اگر قصد ثبت شرکت در عمان را دارید این موضوع را به یک وکیل مهاجرت بسپارید و از اقدام خود سرانه و بدون مشورت پرهیز کنید تا با خاطری آسوده و با کمترین اشتباه نتیجه مطلوب برای شما حاصل شود.

سوالات متداول

برای این منظور بین دو هفته تا یک ماه زمان لازم می باشد.

بعد از ثبت شرکت شما بایست هزینه های مربوطه رو پرداخت و پروسه اخذ اقامتتون رو به انجام برسونید.

بله کل پروسه صفر تاصد رو بوسیله وکیل براتون انجام می رسونیم.

بله با اخذ اقامت عمان می تونید بدون ویزا به دبی و کشورهای حوزه خلیج فارس سفر کنید.

دو ساله

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۲ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
بهترین رشته‌های تحصیلی اسپانیا
نوشتهٔ بعدی
ویزای سرمایه‌گذاری کانادا

دیگر مطالب این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button