تمکن مالی مورد نیاز برای مهاجرت به انگلستان

تمکن مالی مورد نیاز برای مهاجرت به انگلستان

تمکن مالی مورد نیاز سفارت انگلستان دلیلی است که اثبات می کند متقاضی توان مالی پرداخت هزینه های زندگی و مهاجرت خود را دارد. متناسب با روش مهاجرتی که انتخاب می کنید میزان تمکن و نحوه اثبات آن متفاوت خواهد بود. تمکن مالی مورد نیاز سفارت انگلستان یکی از اصلی ترین مدارکی است که در صورت ابهام یا نقص در آن درخواست ویزای شما با ریجکتی مواجه می شود. در این مطلب تمکن مالی مورد نیاز سفارت انگلستان در روش های مختلف مهاجرتی را بررسی می کنیم.

تمکن مالی مورد نیاز سفارت انگلستان چقدر است؟

تمکن مالی مورد نیاز سفارت انگلستان برای مهاجرت چقدر است؟ این مبلغ باید به ریال باشد یا پوند؟ با چه روش هایی می توان تمکن مالی مورد نیاز سفارت انگلستان را اثبات کرد؟ اینکه میزان تمکن مالی مورد نیاز سفارت انگلستان چقدر است به روش مهاجرت شما و رویکرد صدور ویزای این سفارت بستگی دارد. به طور کلی سالیانه سفارت هر کشوری مطابق چک لیست رقم دقیقی از تمکن مالی را اعلام می کند. ممکن است افرادی باشند که برای مثال برای مهاجرت تحصیلی تمکن مالی که ارائه می دهند کمتر از رقم اعلامی سفارت باشد و ویزا هم بگیرند به همین خاطر بهتر است قبل از هر اقدامی از طریق مشاوره با وکیل مهاجرت به انگلستان درخصوص تمکن مالی مورد نیاز سفارت انگلستان اطلاعات کسب کنید. در ادامه میزان تمک مالی برای مهاجرت به انگلستان از طریق مسیرهای مختلف را بررسی می کنیم.

تمکن مالی یعنی چی؟

تمکن مالی در واقع نوعی مدرک مالی است که لازمه اخذ ویزا است. این مدرک نشان می دهد که شما به عنوان متقاضی مهاجرت از توان مالی کافی برای پرداخت هزینه های خود برخوردارید. روش های مختلفی برای ارائه و اثبات تمکن مالی وجود دارد. برای مثال برخی سفارت ها سند ملک را به عنوان تمکن مالی قبول دارند در حالیکه برخی کشورها تنها مانده حساب بانکی شما را به عنوان تمکن مالی معتبر می شمارند.


بیشتر بدانید:  مهاجرت تحصیلی به انگلستان ۲۰۲۳

مهاجرت به انگلستان و تمکن مالی مورد نیاز
مهاجرت به انگلستان و تمکن مالی مورد نیاز

 مهاجرت تحصیلی به انگلستان و تمکن مالی مورد نیاز

تمکن مالی مورد نیاز سفارت انگلستان برای مهاجرت تحصیلی چقدر است؟ یکی از محبوب ترین روش های مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل در دانشگاه های این کشور است که اتفاقا نسبت به مهاجرت کاری و یا ازدواج، تمکن مالی بیشتری نیز نیاز دارد. سالیانه سفارت این کشور تمکن مالی را متناسب با شهریه دانشگاه ها و همچنین هزینه زندگی در این کشور مشخص می کند. مطابق اعلام سفارت این کشور تمکن مالی برای مهاجرت تحصیلی به انگلستان در ماه از مبلغ ۱۰۰۰ تا ۱۴۰۰ پوند بسته به شهر محل تحصیلتان متغیر است. مطابق قوانین این کشور لازم است تا شما تمکن مالی حداقل یک سال را به سفارت ثابت نمایید.

تمکن مورد نیاز سفارت سفارت انگلستان برای ویزای کاری

وکیل مهاجرت به انگلستان در این خصوص بیان می دارد: کشور انگلستان چند نوع ویزای مختلف برای مهاجرت کاری صادر می کند. هر کدام از این ویزاها به نسبت شرایط و مزیت هایی که دارند در دسته بندی های متفاوتی قرار می گیرند. ممکن است برخی از ویزاهای کاری انگلستان شرایط اخذ ویزای همراه را نیز داشته باشند در اینصورت مبلغی مازاد به تمکن خود فرد باید برای تمکن همراهان وی در نظر گرفته شود. برای مثال مبلغ تمکن مالی برای ویزای tier-2 برای متقاضی اصلی ۱۳۰۰ پوند و برای همسر وی ۲۸۵ پوند می باشد در حالیکه این رقم تمکن در ویزای tier-5 945 پوند تمکن لازم دارد که باید ۳ ماه قبل از درخواست ویزا در حسابی قرار داده شود. میزان تمکن مالی مورد نیاز سفارت انگلستان برای مهاجرت کاری به نسبت مهاجرت تحصیلی به دلیل درآمدزایی کمتر است.

سرمایه گذاری در انگلستان و تمکن مالی سفارت

تمکن مالی مورد نیاز سفارت انگلستان برای سرمایه گذاری در این کشور بسته به نوع سرمایه گذاری متفاوت است. برخی از روش های سرمایه گذاری در انگلستان نزدیک به ۲ میلیون پوند تمکن نیاز دارند در حالیکه تمکن مورد نیاز سفارت برای مهاجرت به انگلستان از طریق کارآفرینی از ۵۰ هزار تا ۲۰۰ هزار پوند در سال متناسب با نوع ایده و بیزینس می باشد. به طور کلی تمکن مورد نیاز سفارت انگلستان برای ویزای سرمایه گذاری بسیار متغیر است و بهتر است در این زمینه با وکیل مهاجرت متخصص مشورت نمایید.

تمکن مالی مورد نیاز برای ویزای همراه انگلستان

مهاجرت خویشاوندی به انگلستان از دیگر روش هایی است که متقاضی می تواند برای همسر، فرزندان و یا والدین تحت تکفل خود ویزا بگیرد. در این بین حمایت مالی از همراهان بر عهده متقاضی اصلی است. تمکن مالی مورد نیاز سفارت انگلستان برای ویزای همراه والدین و همسر سالیانه ۱۸۰۰۰ پوند و برای فرزندان ۳۵۰۰ پوند می باشد. همچنین متقاضی باید به نهادهای مربوطه ثابت کند که از محل اسکان مناسب برای سکونت همراهانش برخوردار است.

چه روش هایی برای اثبات تمکن مالی به سفارت انگلستان وجود دارد؟

اصلی ترین راه ارائه و اثبات تمکن مالی نشان دادن صورت حساب بانکی و گردش ۳ ماهه است. قبل از روز مزبور و مراجعه به سفارت مبلغ تمکن مالی موردنیاز سفارت انگلستان باید در حسابتان باشد. علاوه بر این شما می توانید از دعوتنامه یا نامه حمایتی فرد مقیم در این کشور نیز استفاده کنید. این روش برای افرادی نتیجه بخش است که  به عنوان همراه یا مهاجرت خویشاوندی به انگلستان اقدام کرده اند. درصورتیکه قصد مهاجرت تحصیلی به انگلستان را دارید و موفق به اخذ بورسیه تحصیلی این کشور شده اید، ارائه نامه پذیرش بورس هم می تواند به نسبت میزان و مبلغ قسمتی یا تمام مبلغ تمکن شما را پوشش دهد.

ارائه ندادن تمکن مالی مورد نیاز سفارت انگلستان چه تبعاتی دارد؟

بدیهی است که کشورهای خارجی بدون هیچ پشتوانه مالی در تمام روش های اخذ ویزا برای متقاضیان مجوز صادر نمی کنند. به عبارت بهتر تمکن مالی یکی از مدارک اصلی سفارت برای پذیرش درخواست شما است در نتیجه درصورت کم بودن، نبودن و یا مبهم بودن تمکن مالی مورد نیاز سفارت انگلستان و گردش حساب درخواست ویزای شما ریجکت می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با وکیل اخذ ویزای انگلستان مشورت نمایید.

بیشتر بدانید:  ویزای انگلستان و انواع آن

مشاوره با وکیل برای مهاجرت به انگلیس
مشاوره با وکیل برای مهاجرت به انگلیس

مشاوره با وکیل مهاجرت در خصوص تمکن

از آن جا که ابهام و نقص در مدارک مالی ارائه شده به سفارت نتایج جبران ناپذیری همچون ریجکتی یا ریفیوزی ویزا در پی دارد بهتر است از ابتدا کاملا برنامه ریزی شده و با اطلاعات کامل پیش بروید. بهتر است در این راستا از وکیل مهاجرت مشورت بگیرید تا علاوه بر اطلاع دقیق از رویه سفارت انگلستان در صدور ویزا و وضعیت تمکن مالی، از میزان آن نیز با خبر شوید. شما می توانید برای گرفتن مشاوره در زمینه اخذ ویزا، دلایل ریجکتی ویزای انگلستان، مهاجرت و سرمایه گذاری و تحصیل و اشتغال و تمام پرونده های حقوقی، کیفری و مهاجرتی در جریان در این کشور با مشاورین ما در گروه وکلای لاهه در تماس باشید.

سوالات متداول

به ازای هر روز اقامت ۱۰۰ تا ۱۵۰ پوند تمکن مالی در نظر گرفته شده است.

بله اما مبلغ این تمکن به نسبت مهاجرت تحصیلی و سرمایه گذاری بسیار کمتر است.

این تمکن توسط حامی یا اسپانسر یا همان متقاضی اصلی که در این کشور مقیم است ارائه می شود اما شما همراهان نیز می توانید مبلغی را به عنوان تمکن مالی ارائه دهید.

درخواست ویزای شما با ریجکتی مواجهه می شود.

بله ممکن است با نظر کنسولگری این کشور این رقم تغییر کند.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۳ میانگین امتیاز: ۳.۷]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
مهاجرت به امارات از طریق ازدواج
نوشتهٔ بعدی
خرید بیزینس در آمریکا چگونه است؟

دیگر مطالب این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button