ویزای کاری عمان

ویزای کاری عمان

ویزای کاری عمان که به عنوان یک ویزای اقامت موقت صادر می‌شود، معمولا دارای ۲ سال اعتبار است اما می‌توان آن را تمدید کرد. متقاضیان اخذ ویزای کاری عمان، باید دارای شرایطی مثل تسلط به زبان انگلیسی یا عربی باشند و مدارکی چون جاب آفر معتبر را فراهم آورند.

ویزای کاری عمان و شرایط دریافت آن

ویزای کاری عمان مجوزی برای ورود به این کشور و اشتغال به کار در آن است. ثروتمند بودن عمان و امکان رسیدن به درآمد بالا در آن، روابط مناسب عمان و ایران، امکان کار به زبان انگلیسی در این کشور و… سبب شده‌اند که ایرانیان، تمایل زیادی برای مهاجرت کاری به عمان از خود نشان دهند. در ادامه با ما همراه باشید تا مهم‌ترین شرایط و مدارک اخذ ویزای مورد بحث را به نقل از وکیل مهاجرت به عمان ذکر کنیم.

 • داشتن پاسپورت معتبر
 • اخذ جاب آفر معتبر
 • دارا بودن رزومه تحصیلی و کاری مرتبط و مناسب
 • قرار گرفتن در محدوده سنی ۲۱ الی ۶۰ سال
 • تسلط به زبان عربی یا انگلیسی
 • گواهی پزشکی
 • گواهی عدم سوء پیشینه

یکی از سوالات پرتکرار متقاضیان مهاجرت به عمان این است که صدور ویزای کاری این کشور چه‌قدر طول می‌کشد؟ در پاسخ باید گفت که معمولا سفارت عمان تا ۱۵ روز پس از ارائه درخواست شما، آن را بررسی می‌کند و بسته به نوع ویزا، شرکت محل کار، کارفرما، شرایط پزشکی و…، ویزا تا ۱ ماه پس از ثبت درخواست، صادر می‌شود.

بیشتر بدانید:  مهاجرت به عمان از طریق سرمایه گذاری

کاریابی در عمان

طبیعتا پیش از اخذ ویزای کاری عمان باید یک موقعیت شغلی مناسب در این کشور پیدا کرده باشید! برای کاریابی در عمان و اخذ جاب آفر از سوی کارفرمای شهروند این کشور می‌توانید به سایت‌های کاریابی معتبر مراجعه کرده یا از طریق ارتباط با کارفرماها در شبکه‌های اجتماعی مثل لینکدین اقدام کنید. توصیه ما این است که برای پشت سر گذاشتن این مسیر به شکل قانونی حتما با وکیل ویزای کاری در ارتباط باشید.

مراحل دریافت ویزای کاری عمان

اگر با مراحل دریافت ویزای کاری عمان آشنا نیستید، در ادامه با ما همراه باشید تا توضیحات وکیل مهاجرت به عمان را در این باره ارائه کنیم. چنانچه پس از مطالعه مقاله، سوال یا ابهامی برایتان وجود داشت یا خواهان سپردن پروسه اخذ ویزا به شخص متخصص در این حوزه بودید، می‌توانید با وکلای گروه لاهه مشاوره داشته باشید.

 1. پیش از درخواست ویزا، از معتبر بودن جاب آفر و قابل اعتماد بودن کارفرما اطمینان حاصل کنید تا فرآیند صدور ویزا با مشکل مواجه نشود.
 2. کارفرما باید برای صدور مجوز کار شما تلاش کند؛ چنانچه این امر با موفقیت به انجام برسد، زمان آن خواهد بود که شرایط و مدارک لازم را به صورت کامل فراهم آورده و درخواست ویزا را نهایی کنید. توجه داشته باشید که کارفرما بایستی به عنوان اسپانسر شما معرفی شود.
 3. در صورتی که در پرونده مشکلی وجود نداشته باشد، نامه صدور ویزا به دست کارفرما رسیده و امکان ورود شما به عمان فراهم می‌شود.

کارفرمای شهروند عمان برا اخذ مجوز کار شما باید درخواست خود را به وزارت نیروی انسانی ارائه دهد؛ این وزارت، مواردی چون ضرورت جذب نیروی خارجی، سازگاری شرکت با قوانین عمان و… را مورد بررسی قرار می‌دهد.

هزینه اخذ ویزای کاری عمان

یکی از سوالات پرتکرار متقاضیان اخذ ویزای کاری عمان، درباره هزینه دریافت این ویزاست. در ادامه مقاله شما را در این باره راهنمایی کردیم؛ لطفا با ما همراه باشید.

 • هزینه اخذ ویزای کاری عمان: تقریبا ۲۰ ریال عمان
 • هزینه ویزای اعضای خانواده: در حدود ۳۰ ریال عمان (به ازای هر نفر)
 • جریمه مواردی چون تمدید دیرهنگام ویزای کاری عمان: تقریبا ۵۰ ریال عمان (به ازای هر ماه)

شایان ذکر است، گاهی قوانین مهاجرت به عمان، هزینه اخذ ویزای کاری این کشور و… دستخوش تغییر می‌شوند؛ بنابراین توصیه می‌کنیم که برای کسب اطلاعات دقیق، حتما با وکیل ویزای عمان در ارتباط باشید.

اقدامات لازم پس از اخذ ویزای کاری عمان

پس از دریافت ویزای کاری عمان باید چه اقداماتی را به انجام برسانیم؟ اگر این موضوع، دغدغه شما هم هست، با ما همراه باشید تا درباره اقدامات پس از صدور ویزا و مهاجرت به عمان صحبت کنیم.

 1. پس از دریافت ویزا شما می‌توانید وارد خاک عمان شوید. در این مرحله لازم است که به اداره وضعیت مدنی پلیس سلطنتی عمان مراجعه و کارت اقامتتان را دریافت کنید. توجه داشته باشید که برای انجام این امر، بایستی تا ۳۰ روز پس از ورود به این کشور اقدام کنید.
 2. سپس لازم است اموری چون آزمایش خون و ثبت اطلاعات بیومتریک را به انجام برسانید.

برای دریافت کارت اقامت عمان پس از ورود به این کشور لازم است که مدارکی مثل پاسپورت معتبر و چند قطعه عکس را به اداره وضعیت مدنی پلیس سلطنتی کشور عمان تحویل دهید.

مهاجرت کاری به عمان همراه با خانواده

پر واضح است که بسیاری از افراد متقاضی اخذ ویزای کاری عمان، خواهان دریافت روادید برای اعضای خانواده خود نیز هستند. در این باره باید به شما بگوییم که امکان همراهی خانواده در روش مهاجرت کاری به عمان وجود دارد اما ویزای اعضای خانواده معمولا چند ماه پس از اشتغال به کار فرد در این کشور صادر می‌شود؛ این ویزا دارای اعتبار ۲ ساله بوده و معمولا قابلیت تمدید دارد.

بیشتر بدانید:  ثبت شرکت در عمان

شرایط ویزای کاری عمان
شرایط ویزای کاری عمان

مشاوره با وکیل مهاجرت به عمان

اخذ ویزای کاری عمان مستلزم فراهم آوردن شرایط و مدارک لازم، همچنین علم به قوانین مهاجرتی و اطلاع از بهترین شیوه‌های انجام این امر است. در مقاله حاضر اطلاعات خوبی راجع به ویزای کاری کشور عمان وجود دارد اما بررسی جزئیات بیشتر و اخذ این ویزا به صورت تضمینی، نیازمند آن است که با وکیل مهاجرت به عمان همکاری کنید.

شما می‌توانید برای دریافت مشاوره مهاجرتی، اخذ انواع ویزای عمان، دریافت جاب آفر، رفع ریجکتی ویزا و… با وکلای گروه لاهه همکاری کنید. برای این منظور با مجموعه تماس گرفته یا در واتس اپ پیغام بگذارید تا کارشناسان لاهه شما را راهنمایی کنند.

سوالات متداول

ویزای کاری عمان مجوزی برای مهاجرت از طریق کار به این کشور است که معمولا با اعتبار ۲ ساله صادر می‌شود و قابلیت تمدید دارد.

داشتن شرایطی مثل رزومه کاری و تحصیلی مرتبط، دارا بودن جاب آفر معتبر، تسلط به زبان انگلیسی یا عربی و… برای این منظور الزامی است؛ برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره می‌توانید به متن مقاله حاضر مراجعه کنید.

بسته به شرکت مورد نظر، شرایط متقاضی، اقدامات کارفرما و… صدور این ویزا معمولا بین ۲ هفته تا ۱ ماه صورت می‌پذیرد.

بله، چنانچه شرایط فراهم باشد، چند ماه پس از مهاجرت متقاضی کار در عمان، امکان اخذ ویزا برای اعضای خانواده نیز فراهم می‌شود.

بله، برای اخذ جاب آفر، دریافت ویزای کاری عمان، رفع ریجکتی و… می‌توانید با وکلای مهاجرتی گروه لاهه همکاری کنید.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۱ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
شغل مهندسی عمران در انگلستان
نوشتهٔ بعدی
شغل مهندسی صنایع در آمریکا

دیگر مطالب این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button