ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا مجوزی است که به متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا، اجازه اقامت در این کشور را تحت شرایطی چون توانایی اثبات تمکن مالی می‌دهد. افراد برای این منظور باید بتوانند از یک دانشگاه معتبر در کانادا پذیرش بگیرند و بالطبع می‌بایست انگیزه‌نامه‌ای در این راستا ارائه دهند.

انواع ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا را می‌توان به دو دسته کلی تقسیم کرد:

 • ویزای دانش آموزی کانادا: افرادی که سن آن‌ها کمتر از ۱۸ سال است، با رضایت خانواده می‌توانند این ویزا را دریافت نموده و در مدارس کانادا مشغول به تحصیل شوند.
 • ویزای دانشجویی کانادا: متقاضیان بالای ۱۸ سال برای تحصیل در دانشگاه‌های کانادا، موسسات آموزشی معتبر و… بایستی این ویزا را دریافت نمایند.

ویزای دانش آموزی کانادا

دانش آموزان برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا باید قیم معرفی کنند. پدر و مادر دانش آموز باید اثبات کنند که توانایی مالی کافی برای تحصیل فرزند در این کشور را دارا هستند و از مدرسه مربوطه نیز پذیرش بگیرند. اعتبار مرکز آموزشی مربوطه بسیار مورد توجه است که البته بیشتر در مورد دانشگاه صدق می‌کند زیرا تمامی مدارس کانادا معتبر هستند.

ویزای دانشجویی کانادا

گفتیم که دانشجویان برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا باید از دانشگاه یا موسسه‌ای که معتبر است، نامه پذیرش بگیرند. افراد متاهل پس از اخذ این ویزا و مهاجرت، امکان اخذ ویزا برای همسر خود را نیز دارند. اگر همسر دانشجو، ویزای open work permit دریافت کند، اجازه کار در کانادا را نیز خواهد داشت.

بیشتر بدانید:  رفع ریجکتی ویزای کانادا

شرایط ویزای تحصیلی کانادا
شرایط ویزای تحصیلی کانادا

شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا، فراهم آوردن برخی شرایط و مدارک تعیین شده الزامی است. اطلاع از این موارد (پیش از اقدام برای اخذ ویزا) کمک می‌کند که برنامه‌ریزی دقیقی داشته و از ریجکت شدن ویزا تا حد زیادی جلوگیری کنید. در ادامه به بررسی شرایط و مدارک مورد نیاز می‌پردازیم.

 • داشتن پاسپورت دارای اعتبار کافی
 • ارائه نامه پذیرش از دانشگاه
 • اثبات تمکن مالی
 • چند قطعه عکس پرسنلی
 • وضعیت سلامت تایید شده
 • ارائه مدرک زبان با نمره قابل قبول
 • انگیزه‌نامه
 • عدم دارا بودن سوء پیشینه
 • مدارک هویتی و تحصیلی
 • ترجمه مدارک

شرایط سنی اخذ ویزای تحصیلی کانادا

برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا باید شرایط سنی لازم را نیز دارا باشید. افراد برای تحصیل در مدارس کانادا باید ۵ تا ۱۸ سال سن داشته باشند. تحصیل در مقطع کارشناسی برای افراد ۱۸ تا ۲۳ ساله و در مقطع ارشد و دکتری برای افراد ۲۳ تا ۳۵ ساله مجاز است. پذیرش دانشجو با سن بیش از ۳۵ سال در کانادا دشوار است و متقاضیان باید دلایل منطقی و قانع کننده برای توجیه گپ تحصیلی داشته باشند.

لازم است بدانید که شرایط تحصیل در استان کبک کانادا کمی متفاوت است. برای تحصیل در این ایالت، باید علاوه بر مدارک معمول، گواهی پذیرش از کبک که توسط اداره مهاجرت این استان ارائه می‌شود را نیز دریافت کنید.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا

اطلاع از مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا پیش از اقدام برای این منظور می‌تواند به فرآیند مربوطه سرعت بخشیده و کارتان را آسان‌تر کند، بنابراین در ادامه این مراحل را بررسی می‌کنیم.

 1. اخذ پذیرش از مدرسه یا دانشگاه
 2. آماده‌سازی شرایط و مدارک لازم به صورت کامل
 3. ثبت درخواست ویزا با تکمیل کردن فرم‌های مربوطه به صورت آنلاین
 4. پرداخت هزینه‌ و رزرو وقت سفارت کانادا
 5. حضور در جلسه مصاحبه
 6. انتظار برای اعلام نتیجه

ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان

اگر متقاضی اخذ ویزای تحصیلی کانادا بدون ارائه مدرک زبان هستید باید بگوییم که امکان انجام این کار برای شما وجود دارد. مدارس و دانشگاه‌هایی در کانادا هستند که سخت‌گیری زیادی درباره ارائه مدرک زبان ندارند اما این مراکز آموزشی، در صورتی که ببینند شما تسلط کافی به زبان انگلیسی یا فرانسوی ندارید، پیش از آغاز دوره تحصیلی برای شما دوره آموزش زبان برگزار می‌کنند. بدیهی است که شرکت در این دوره‌ها مستلزم پرداخت هزینه خواهد بود.

هزینه اخذ ویزای تحصیلی کانادا

یکی از سوالات پرتکرار متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی کانادا از ما، میزان هزینه دریافت این مجوز است. پر واضح است که به دلیل وجود انواع ویزای کانادا و شرایط مختلف افراد، امکان تعیین دقیق هزینه وجود ندارد اما اگر بخواهیم به صورت تقریبی بگوییم، مبالغ ذیل را بیان می‌داریم.

عنوان هزینه تقریبی
دریافت ویزای تحصیلی در حدود ۱۵۰ دلار کانادا
بیومتریک هر فرد ۸۰ الی ۱۰۰ دلار
اخذ پذیرش به مرکز آموزشی بستگی دارد.

صدور ویزای تحصیلی کانادا چقدر طول می‌کشد؟

از دیگر سوالات مهم و پرتکرار متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی کانادا، زمان صدور این مجوز است. این‌که چقدر طول می‌کشد تا ویزای مزبور صادر شود، به عوامل مختلفی چون شرایط متقاضی (مثلا وضعیت تاهل)، نوع ویزا و… بستگی دارد. به طور میانگین، صدور ویزای تحصیلی کانادا حدود ۲ الی ۱۵ هفته زمان می‌برد.

علت ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

برای جلوگیری از ریجکت شدن ویزای کانادا باید علل رایج ریجکتی را بدانید و سعی کنید تا اشتباهات دیگران توسط شما تکرار نشود. در ادامه چند مورد از مهم‌ترین علل این اتفاق را بررسی می‌کنیم؛ با وکیل مهاجرت به کانادا همراه باشید.

 • گپ تحصیلی (بدون دلیل قانع کننده)
 • نقص در مدارک ارائه شده
 • عدم توانایی اثبات تمکن مالی
 • قانع کننده نبودن انگیزه متقاضی برای دریافت این ویزا
 • عدم تطابق رشته منتخب با رشته قبلی
 • و…

آیا امکان کار با ویزای تحصیلی کانادا وجود دارد؟

ویزای تحصیلی کانادا، امکان کار حین تحصیل را برای دانشجو و تحت شرایطی فراهم می‌آورد. افرادی که دارای ویزای تحصیلی معتبر بوده و دوره تحصیل آن‌ها بیش از ۶ ماه است، می‌توانند حدود ۲۰ ساعت در هفته کار کنند. این افراد با فرا رسیدن تعطیلات، امکان کار به صورت تمام وقت را نیز خواهند داشت.

بیشتر بدانید:  اخذ ویزای کانادا به صورت تضمینی

وکیل برای ویزای تحصیلی کانادا
وکیل برای ویزای تحصیلی کانادا

وکیل اخذ ویزای تحصیلی کانادا

اگر فرآیند اخذ ویزای تحصیلی کانادا بر اساس مراحل تعیین شده و به صورت اصولی انجام شود، بدون صرف زمان و هزینه زیاد به پایان می‌رسد. در صورتی که افراد، اطلاعات کافی در این باره نداشته و خواهان بررسی جزئیات یا سپردن فرآیند اخذ این ویزا به شخصی مطمئن و معتبر هستند، توصیه می‌شود که از وکیل اخذ ویزای کانادا کمک بگیرند.

وکلای گروه لاهه، با تحصیلات مرتبط خود و تجربیات بسیاری که در سال‌های اخیر کسب کرده‌اند، می‌توانند برای اخذ انواع ویزای کانادا، رفع ریجکتی ویزا، اخذ اقامت دائم کانادا و… با شما همکاری کنند. در صورت تمایل به ارتباط با ایشان می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی موجود، با مجموعه لاهه تماس بگیرید.

سوالات متداول

این ویزا مدرکی است که به متقاضیان، اجازه تحصیل در برخی مدارس و دانشگاه‌های کانادا را می‌دهد.

بله، افراد واجد شرایط می‌توانند حین تحصیل، ۲۰ ساعت در هفته را به کار اختصاص دهند.

بسته به عوامل مختلف، صدور این ویزا در حدود ۲ الی ۱۵ هفته زمان می‌برد.

بله، برخی موسسات آموزشی کانادا شما را با این شرایط پذیرش می‌کنند.

مواردی چون نقص در مدارک، عدم تمکن مالی کافی، گپ تحصیلی و… می‌توانند موجب ریجکتی ویزای مورد نظر شوند.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۱ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
مراحل ثبت ازدواج بین‌المللی در ترکیه
نوشتهٔ بعدی
نحوه رزرو وقت سفارت امارات

دیگر مطالب این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button