مهاجرت به آمریکا با مدرک فنی حرفه‌ای

مهاجرت به آمریکا با مدرک فنی حرفه ای

مهاجرت به آمریکا با مدرک فنی حرفه‌ای، هم با اخذ ویزای مهاجرتی امکان‌پذیر است و هم با دریافت ویزای غیرمهاجرتی آمریکا برای دریافت ویزای نوع اول، متقاضی باید تخصص فنی و رزومه کاری قوی یا تحصیلات تکمیلی داشته باشد اما به طور کلی، دارندگان مدرک فنی حرفه‌ای با اخذ ویزای غیرمهاجرتی نیز امکان دریافت اقامت دائم را پس از چندسال و طی فراهم آوردن شرایطی چون پرداخت مالیات، تسلط کافی به زبان انگلیسی و… خواهند داشت.

شرایط و مدارک مهاجرت به آمریکا با مدرک فنی حرفه‌ای

مهاجرت به آمریکا با مدرک فنی حرفه‌ای شرایطی دارد که دارا بودن آن‌ها الزامی است. همچنین برای این منظور باید مدارک تعیین شده را ارائه دهید؛ توجه داشته باشید که یکی از علل اصلی ریجکت شدن ویزا، نداشتن تمامی شرایط تعیین شده یا نقص در مدارک است، بنابراین در این مرحله، دقت کافی داشته باشید.

 • ارائه رزومه کاری مناسب و مرتبط با تخصص
 • دارا بودن گذرنامه با اعتبار (حداقل ۶ ماه)
 • تسلط مورد قبول به زبان و ارائه مدرک مربوطه با نمره خواسته شده
 • مدارک هویتی، تحصیلی و…
 • ارائه نامه پذیرش از کارفرمای آمریکایی
 • مشخص کردن هدف از مهاجرت
 • تعیین محل اقامت پیش از مهاجرت
 • اثبات تمکن مالی
 • ارائه چند قطعه عکس با استانداردهای لازم
 • مشخص کردن مدت زمان اقامت (در صورت نیاز)

برای دریافت پیشنهاد شغلی معتبر از کارفرمای آمریکایی باید سازمان ناظر مربوطه در آمریکا این درخواست را تایید کند و بدیهی است که کارفرما بایستی دارای مدرک DOL باشد.

بیشتر بدانید:  رفع ریجکتی ویزای آمریکا

شرایط مهاجرت به آمریکا با مدرک فنی حرفه ای
شرایط مهاجرت به آمریکا با مدرک فنی حرفه ای

روش‌های مهاجرت به آمریکا با مدرک فنی حرفه‌ای

مهاجرت به آمریکا با مدرک فنی حرفه‌ای ممکن است کمی دشوار به نظر برسد اما اگر اطلاعات کافی داشته و مراحل مربوطه را به درستی طی کنید، موفق به دریافت ویزا خواهید شد. در ادامه به بررسی روش‌های مهاجرت به آمریکا با مدرک فنی حرفه‌ای می‌پردازیم. توجه داشته باشید که برای اطمینان بیشتر طی انجام مراحل می‌توانید از وکیل مهاجرت به آمریکا کمک بگیرید.

مهاجرت به آمریکا با برنامه ویزا

افراد با دارا بودن شرایط لازم و دریافت ویزای مهاجرتی یا غیرمهاجرتی مورد نظر می‌توانند مهاجرت به آمریکا با مدرک فنی حرفه‌ای را تجربه کنند. ویزای مهاجرتی برای اقامت دائم صادر شده و دارای انواعی چون ویزای سرمایه‌گذاری، برخی ویزاهای کاری، ویزای پناهندگی و… است.

ویزاهای غیرمهاجرتی مثل ویزای توریستی، تحصیلی و… اقامت موقت را برای افراد به همراه دارند. متقاضیان با داشتن مدرک فنی حرفه‌ای معتبر می‎توانند ویزای مورد نظر خود را از میان زیرمجموعه‌های این دو دسته انتخاب کنند.

گرین کارت

گرین کارت آمریکا، اقامت دائم این کشور را برای شما به همراه دارد. تنها در صورتی موفق به دریافت این کارت خواهید شد که شرایط لازم خصوصا توان مالی کافی را دارا باشید. اخذ اقامت دائم آمریکا با روش‌هایی چون ازدواج، استخدام در شرکت آمریکایی، سرمایه‌گذاری و… امکان‌پذیر است.

اشتغال در آمریکا

از دیگر روش‌های مهاجرت به آمریکا با مدرک فنی حرفه‌ای، اشتغال در این کشور است. تجربه قابل توجه یا مهارت خاص می‌تواند مهاجرت کاری به آمریکا را برای شما رقم بزند. متقاضیان با مدرک فنی حرفه‌ای خود می‌توانند به شرکت‌های آمریکایی درخواست داده و در صورت پذیرش، ویزای مربوطه را دریافت نمایند.

بهترین مدرک فنی برای مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا با مدرک فنی حرفه‌ای در صورتی ساده‌تر می‌شود که شما در بهترین رشته فعالیت داشته و تخصص مورد نیاز این کشور را دارا باشید. در ادامه بهترین‌ رشته‌های فنی برای مهاجرت به ایالات متحده آمریکا را بررسی می‌کنیم.

 • برنامه‌نویسی
 • هوش مصنوعی
 • تعمیر کامپیوتر
 • طراحی وب
 • مکانیک خودرو
 • آرایشگری
 • چهره‌پردازی
 • کلیدسازی
 • هوشمندسازی ساختمان
 • لوله‌کشی و تاسیسات
 • جوشکاری
 • و…

مزایای مهاجرت به آمریکا با مدرک فنی حرفه‌ای

امروزه یکی از پرطرفدارترین مقاصد برای مهاجرت افراد، ایالات متحده آمریکا است. مهاجرت به آمریکا با مدرک فنی حرفه‌ای یا از طرق دیگر، مزایای بسیاری دارد که به منظور آشنایی بیشتر مخاطبین گرامی، در ادامه به شرح آن‌ها می‌پردازیم.

فرصت‌های شغلی متعدد

آمریکا دارای اقتصادی پیشرفته است و افراد دارای مهارت می‌توانند کار خود را به بهترین نحو در این کشور توسعه دهند. بسیاری از مشاغل فنی از جمله مشاغل مورد نیاز آمریکا به شمار می‌روند و در نتیجه، درآمد و موقعیت خوبی برای مهاجران به ارمغان می‌آورند. افراد در صورت احراز شرایط، می‌توانند از مزایایی چون اقامت دائم آمریکا نیز برخوردار شوند.

پیشرفت شغلی

یکی دیگر از مزایای مهم مهاجرت به آمریکا با مدرک فنی حرفه‌ای، وضعیت پیشرفت شغلی در این کشور است. افراد پس از شاغل شدن در آمریکا و با به دست آوردن سابقه کار، حقوق بیشتری دریافت کرده و از مزایای بهتری برخوردار می‌شوند. توجه داشته باشید که ترفیع شغلی نیز در آمریکا به وفور اتفاق می‌افتد.

بیمه و خدمات درمانی

خدمات درمانی در آمریکا از وضعیت خوبی برخوردار است و افرادی که مهاجرت به آمریکا با مدرک فنی حرفه‌ای را به انجام رسانده‌اند، با داشتن بیمه می‌توانند از خدمات درمانی خوب، پزشکان حاذق، تجهیزات پزشکی مدرن و… بهره‌مند شوند. یکی از مزایای درمانی دیگر آمریکا، امکان رزرو نوبت و مراجعه به پزشک در مدت زمان نسبتا کوتاه است.

بیشتر بدانید:  اخذ ویزای آمریکا تضمینی

وکیل برای مهاجرت به آمریکا با مدرک فنی حرفه ای
وکیل برای مهاجرت به آمریکا با مدرک فنی حرفه ای

وکیل برای مهاجرت به آمریکا با مدرک فنی و حرفه ای

مهاجرت به آمریکا با مدرک فنی حرفه‌ای روش‌های متفاوتی دارد و مستلزم آن است که متقاضی اطلاعات کاملی در این باره داشته باشد؛ از آن‌جایی که بسیاری از افراد به دلایلی چون نداشتن اطلاعات کافی، نقص در مدارک و…، با ریجکت شدن ویزا مواجه شده‌اند، پیشنهاد می‌کنیم که قبل از انجام امور مربوطه، از وکیل متخصص مهاجرت مشاوره بگیرید.

وکلای گروه لاهه، تجربه فراوانی در رزرو وقت سفارت آمریکا، دریافت انواع ویزای آمریکا، رفع ریجکتی ویزا و… دارند، بنابراین با دریافت مشاوره از وکلای بین‌المللی مجموعه لاهه می‌توانید مهاجرتی بی دردسر را تجربه کنید؛ برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

بله، افراد دارای مهارت فنی یا تحصیلات مورد قبول در این زمینه می‌توانند برای مهاجرت به آمریکا اقدام کنند.

بله، یکی از شرایط بسیار مهم برای مهاجرت به آمریکا با مدرک فنی حرفه‌ای اثبات تمکن مالی است.

امکان دریافت اقامت دائم از این طریق وجود دارد اما لازم است شرایط تعیین شده را دارا باشید؛ برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به مقاله حاضر مراجعه نمایید.

بله، برای اشتغال در آمریکا باید یک کارفرمای آمریکایی مورد تایید شما را پذیرش کند.

بله، مشاغل فنی از موقعیت خوبی در آمریکا برخوردار هستند و افراد با کسب سابقه کار بیشتر در این زمینه، از حقوق و مزایای بهتر برخوردار می‌شوند، ترفیع شغلی نیز در آمریکا بسیار اتفاق می‌افتد.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۱ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
شرایط اقامت دائم امارات
نوشتهٔ بعدی
اقامت پس از تحصیل در ایتالیا

دیگر مطالب این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره با لاهه در واتساپ
Call Now Button