مراحل اخذ ویزا

  1. خانه
  2. chevron_left
  3. وبلاگ مهاجرت
  4. chevron_left
  5. مراحل اخذ ویزا
مراحل اخذ ویزا
وبلاگ مهاجرت

مراحل اخذ ویزا به صورت عمومی و کلی تقریبا یکسان است و در برخی جزئیات که به دلیل ویزا و همچنین مقصد سفر بستگی دارد متفاوت است به همین خاطر تصمیم گرفتیم تا با کمک وکیل مهاجرت مراحل و شرایط اخذ ویزا را با جزئیات مورد بررسی قرار دهیم. مراحل اخذ ویزا در ظاهر سخت بنظر نمی رسند اما در عمل انجام مو به موی این مراحل شما را به هدفتان نزدیک می سازد. شرایط گرفتن ویزای تحصیلی چیست؟ در کدام ویزا ارائه تمکن مالی لازم است؟ اولین مرحله اخذ ویزا چیست؟ مهمترین مرحله اخذ ویزا چیست؟ عواملی که موجب ریجکت شدن ویزا می شوند کدامند؟ پاسخ این سوالات توسط وکیل اخذ ویزا در ادامه بررسی شده اند.

مراحل اخذ ویزا چیست؟

مراحل اخذ ویزا همانطور که پیش تر اشاره کردیم به صورت جزئی به نوع ویزا و همچنین مقصد سفر شما بستگی دارد اما به صورت کلی مراحل اخذ ویزا را می توان در چند مورد خلاصه کرد:

مرحله اول مشاوره با وکیل

مرحله اول مشاوره با وکیل اخذ ویزا به منظور شناختن مسیر پیشروی شما است. مشاوره با وکیل اخذ ویزا بنظر اولین مرحله درخواست ویزا به شمار می رود. چرا مشاوره با وکیل را در دسته مهمترین مراحل اخذ ویزا آورده ایم؟ وکیل متخصص به شما کمک می کند تا مدارک ویزا را به طور کامل آماده کنید و نکاتی را برای مصاحبه سفارت نیز به شما گوشزد می کند. در اصل مشورت با وکیل مهاجرت موجب می شود تا ریسک ریجکت شدن ویزا کاهش یابد.

مرحله دوم اخذ ویزا تصمیم گیری

دومین مرحله گرفتن ویزا این است که تصمیم بگیرید با توجه به شرایط خود از چه مسیری برای مهاجرت می خواهید استفاده کنید یعنی با کمک وکیل اخذ ویزا و همچنین در نظر گرفتن شرایط مالی و زندگیتان تصمیم بگیرید که کدامیک از انواع راه های مهاجرت اعم از مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، خویشاوندی، سرمایه گذاری و… مناسب شما است سپس با توجه به آن برای انجام امور خود اقدام کنید.

مرحله سوم درخواست ویزا بررسی شروط سفارت

مرحله سوم گرفتن ویزا بررسی شرایط سفارت کشور مقصد است. بررسی شرایط سفارت برای صدور ویزا در اصل همان خواندن اطلاعیه های سفارت به منظور آماده سازی مدارک است. به اینصورت که سفارت هرساله لیستی از مدارک را برای اخذ ویزا با اهداف مختلف صادر می کند.

قدم چهارم برای اخذ ویزا: مدارک

این مرحله از مراحل دریافت ویزا یعنی مدارکی که باید برای ارائه سفارت آماده کنید به عنوان حساس ترین مرحله اخذ ویزا شمرده می شود زیرا هر مدرکی که ارائه نشود یا حتی مبهم یا جعل باشد موجب رد شدن درخواست ویزای شما می شود. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا نسبت به هدف شما برای سفر متفاوت است برای مثال مبلغ تمکن مالی در ویزای تحصیلی، ویزای کاری و… متفاوت است.

گام بعدی اخذ ویزا: رزرو بلیط

مرحله پنجم اخذ ویزا گرفتن بلیط هواپیما و مشخص نمودن محل اقامتتان در مدت سفر است. در این حالت نیز محل اقامت بستگی به نوع ویزای شما دارد برای مثال در اخذ ویزای توریستی رزرو بلیط هتل را باید به سفارت ارائه دهید.

مرحله نهایی برای درخواست ویزا مصاحبه با سفارت

مرحله آخر گرفتن وقت سفارت است. روزی که از سفارت وقت میگیرید علاوه بر ارائه مدارک می بایست با افسر نیز مصاحبه ای کوتاه انجام دهید. پس از اتمام این مرحله سفارت نتیجه را به شما اعلام می کند. سفارت در این مصاحبه از دلایل و اهداف سفر شما می پرسد و سعی می کند تا کمی از مشخصات کلی زندگی اجتماعی شما اعم از ازدواج، شغل، تحصیلات و… را متوجه شود.

  چه مدارکی برای اخذ ویزای جاب آفر نیاز است؟

مهمترین مراحل اخذ ویزا
مهمترین مراحل اخذ ویزا

نکات مهم برای درخواست ویزا

۱) با سفارت صادق باشید: صداقت در آماده سازی مدارک و همچنین روند مصاحبه الزامی است.
۲) به زمان رزرو بلیط هواپیما و هتلتان دقت کنید تا مطابق با برنامه سفری باشد که به سفارت ارائه می دهید.
۳) برنامه سفر خود را کامل و بدون ابهام به اطلاع سفارت برسانید. برنامه سفر بدون ابهام به شما عامل بسیار مهمی در مراحل اخذ ویزا به شمار می رود.
۴) انگشت نگاری و امور اداری اخذ ویزا را جدی بگیرید.
۵) مدارکتان را بدون جعل و ابهام به سفارت ارائه دهید. هرگونه ابهام در مدارک اشتباه غیرقابل  جبرانی است که می تواند روند اخذ ویزا را متوقف نماید.
۶) سند ملکی ضامن صدور ویزای شما نیست. یعنی ارائه سند ملکی سفارت را مجبور به صدور ویزا برای شما نمی کند بلکه اهرمی است که مراحل اخذ ویزا را برایتان ساده خواهد کرد.
۷) با استفاده از مدارک به سفارت اطمینان دهید که پس از اتمام مدت اعتبار ویزایتان به کشور خود باز می گردید و یا از طریق مراحل قانونی اقامت خود را تمدید می کنید.

مهمترین مراحل گرفتن ویزا در انواع مهاجرت

ویزای تحصیلی: مهمترین مرحله در اخذ ویزای تحصیلی گرفتن پذیرش از دانشگاه است.

ویزای کاری: گرفتن جاب آفر و یا دعوتنامه کاری به عنوان یکی از مهمترین مراحل اخذ ویزا در مهاجرت کاری به شمار می رود.

ویزای سرمایه گذاری: اینکه شما به عنوان سرمایه گذار به سفارت ثابت کنید که توان مالی برای سرمایه گذاری در حیطه مورد نظر خود را دارید از اساسی ترین مراحل اخذ ویزای شما به شمار می آید.

ویزای خویشاوندی: برای گرفتن ویزای خویشاوندی نخستین و مهمترین مرحله این است که از اقوام درجه اول خود دعوتنامه دریافت کرده باشید در غیر اینصورت بهتر است که از طریق راه های دیگر به منظور مهاجرت استفاده نمایید.

ویزای توریستی: به بیان وکیل اخذ ویزا اثبات بازگشت به کشورتان پس از اتمام اعتبار ویزای توریستی مهمترین نکته ایست که باید در مراحل اخذ ویزا در نظر بگیرید.

مهاجرت ورزشی: مهمترین مرحله اخذ ویزای ورزشی این است که شما قرارداد خود با باشگاه، تیم و… را به سفارت ارائه دهید.

نکات عمومی برای اخذ ویزا

۱) اعتبار حداقل ۶ ماهه پاسپورت
۲) ارائه مدارک شناسایی اصل
۳) گواهی عدم سو سابقه کیفری
۴) عکس پرسنلی جدید و واضح مطابق شرایط اعلامی سفارت

برای گرفتن ویزا از کجا شروع کنیم!

پیش تر برای هر کدام از راه های مهاجرت و انواع ویزا، نکات مهمی را گفتیم که عدم رعایتشان منجر به ریجکت شدن ویزای شما خواهد شد اولین گام برای اخذ ویزا این است که تصمیم بگیرید که از طریق کدام یک از راه ها قصد دارید برای مهاجرت اقدام کنید. در این صورت می توانید برای ادامه راه خود از وکلای مهاجرتی متخصص مشورت بگیرید و سایر مراحل اخذ ویزا برایتان روشن خواهد شد.

  اعتراض به ریجکتی ویزا

گرفتن ویزا گام به گام
گرفتن ویزا گام به گام

مشاوره با وکیل اخذ ویزا

نقش و اهمیت مشورت با وکیل برای اخذ ویزا آن جایی مشخص خواهد شد که افراد بسیاری بدون مشورت و همچنین بدون اطلاع دقیق از روند کاری سفارت برای ویزا درخواست می دهند و با درخواستشان مخالفت می شود. در اینصورت علاوه بر بهم ریختن برنامه سفرتان، از نظر مالی نیز آسیب می بینید در نتیجه پیشنهاد ما این است که با کمک وکیل مهاجرت وارد این راه شوید و تمام مراحل اخذ ویزا را با وی بررسی کنید. گروه وکلای لاهه با اطلاع از قوانین مهاجرتی کشورها و همچنین با همکاری با وکلای مهاجرتی مقیم کشورهای خارجی می توانند به شما در زمینه اخذ ویزای تحصیلی، کاری، توریستی و… و همچنین رفع ریجکتی ویزا کمک کنند. با ما مسیر مهاجرت خود را تضمین کنید.

سوالات متداول

مهمترین مرحله اخذ ویزا متناسب با راه های مهاجرت متفاوت است اما به طور کلی می توان گفت مهمترین مرحله اخذ ویزا بدون توجه به هدف سفر، مشورت با وکیل مهاجرتی است.

اولین مرحله اخذ ویزا در مهاجرت تحصیلی و یا به عبارت بهتر مهمترین مرحله اخذ ویزا در مهاجرت تحصیلی پس از مشورت با وکیل مهاجرت، گرفتن پذیرش از دانشگاه است.

دریافت دعوتنامه از اقوام درجه اول اولین گام اخذ ویزای خویشاوندی است که باید به آن توجه کنید.

برای مشاوره با وکیل اخذ ویزا می توانید با گروه وکلای لاهه از طریق واتساپ یا تماس تلفنی در ارتباط باشید.

پس از آماده کردن مدارک باید برای مصاحبه سفارت آماده شوید و پس از آن منتظر اعلام نتیجه درخواست ویزایتان بمانید.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۲ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
تحصیل خلبانی در یونان ۲۰۲۳
نوشتهٔ بعدی
وقت سفارت (فوری و تضمینی)

دیگر مطالب این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مشاوره با لاهه در واتساپ
Call Now Button