تحصیل در مدارس کانادا چه شرایطی دارد؟

تحصیل در مدارس کانادا

تحصیل در مدارس کانادا مقدمه ای است برای مسیر پیشرفت فرزند عزیزتان. نظام آموزشی که دولت کانادا طی سال های اخیر بوجود آورده است در میان ۳ سیستم آموزشی برتر دنیا قرار دارد و همین امر به محبوبیت این کشور برای مهاجرت تحصیلی به کانادا می افزاید. تحصیل در مدارس کانادا شما را به بهترین صورت برای تحصیل در دانشگاه های این کشور و ورود به بازار کار آماده می کند و موجب می شود شما از ابتدا و در سنین پایین با فرهنگ مردم این کشور آشنا شوید و مسیر ورودتان به دانشگاه های کانادا آسان شود. در این مقاله مواردی همچون شرایط تحصیل در مدارس کانادا، شهریه مدارس، کمک هزینه های تحصیلی، بهترین مدارس برای تحصیل در کانادا و… مورد بررسی قرار می گیرد.

تحصیل در مدارس کانادا و شرایط عمومی آن

تحصیل در مدارس کانادا چه شرایطی دارد؟ کشور کانادا همواره درمیان کشورهایی قرار دارد که برای دانش آموزان و دانشجویان سیستم آموزشی جذابی را بوجود آورده است و مقصد محبوب بسیاری از علاقه مندان به کسب علم و دانش است. کشور کانادا پس از روسیه وسیع ترین کشور دنیا از نظر مساحت بوده و همین امر موجب می شود تا شرایط جغرافیایی و آب و هوایی متنوعی بر این کشور حاکم باشد. مهاجر پذیر بودن کشور کانادا تنوع نژادی در این کشور را بوجود آورده است به همین خاطر تحصیل در مدارس این کشور دانش آموزان را با فرهنگ کشورهای متفاوتی آشنا می کند. برنامه سیستم آموزش عمومی در کانادا توسط نهادهای استانی نظارت و برنامه ریزی خواهد شد. یعنی سیستم آموزشی هر استانی مطابق قوانین نهادهای همان استان اداره می شود. زبان رسمی کانادا فرانسوی و انگلیسی است که برخی از مدارس در برخی ایالات به زبان انگلیسی و برخی به فرانسوی تدریس می کنند. در کانادا  تحصیل از سن ۶ تا ۱۸ سالگی  اجباری است. مهاجرت تحصیلی به کانادا را می توان یک سرمایه گذاری ارزشمند برای آینده دانست.

سیستم آموزشی کانادا

آموزش و پروش در استان ها سیستم آموزش خود را اجرا می کنند و می توان گفت سیستم آموزشی هر استان با استان دیگر در قوانین جزئی تفاوت دارد. دانش آموزان  در کانادا دوران ابتدایی و متوسطه اول و دوم را می گذرانند. تحصیل در کالج ها و دانشگاه های کانادا کاملا اختیاری می باشد. در کالج ها معمولا دانش آموزان در حرفه ها و یا برای ورود به دانشگاه ها آموزش می بینند.

شرایط تحصیل در مدارس کانادا
شرایط تحصیل در مدارس کانادا

تحصیل رایگان در مدارس کانادا

قطعا شما هم برای کاهش هزینه های تحصیل در مدارس کانادا به دریافت بورسیه فکر کرده اید. مدارس کانادا به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می شوند. در مدارس دولتی دانش آموزان به صورت رایگان تحصیل می کنند پس نیازی به دریافت بورسیه و پرداخت شهریه نمی باشد اما مدارس خصوصی سالیانه از دانش آموز شهریه می گیرند. در برخی مدارس خصوصی دانش آموزان برتر که سال تحصیلی را با موفقیت پشت سر گذاشتند یا دانش آموزانی که قصد تحقیق و پژوهش در موضوع خاصی دارند بورسیه و کمک هزینه دریافت می کنند. اما باید بدانیم تعداد این بورسیه ها بسیار کم می باشد.

بیشتر بدانید:  بورسیه تحصیلی کانادا و شرایط دریافت آن

شهریه مدارس کانادا

تحصیل در مدارس کانادا به خصوص تحصیل در مدارس بین المللی و خصوصی نیازمند پرداخت شهریه است. شهریه هر مدرسه متناسب با خدماتی که ارائه می دهد و اینکه در کدام یک از استان ها واقع شده است متفاوت است بنابراین بهتر است برای اطلاع از شهریه مدارس کانادا به وبسایت مدرسه مراجعه کنید. مهاجرت افراد زیر ۱۸ سال به کانادا از طریق تحصیل در مدارس این کشور نیازمند این است که دانش آموزان دارای همراه باشند یعنی یکی از والدین آن ها را همراهی کند. در این حالت همراه باید محلی را برای زندگی دانش آموز فراهم کند. درصورتی که دانش آموز بخواهد به تنهایی به کانادا بیاید اگر در مدارس روزانه ثبت نام کند می تواند در خوابگاه مدرسه بماند و مدرسه قیم او می شود در غیراینصورت باید در خانه یکی از اقوام یا آشنایان مقیم در کانادا زندگی کند و یا اقامت Home stay را برگزیند. در این حالت دانش آموز همراه با خانواده ای که مورد تایید دولت کانادا باشد زندگی می کند. شهریه تحصیل در مدارس ‌کانادا ممکن است تا ۴۰ هزار دلار نیز افزایش یابد.

ویزای همراه تحصیل در مدارس کانادا

بزرگترین دغدغه افراد برای تحصیل در مدارس کانادا تنهایی و غربت است. خانواده ها بدلیل سن کم فرزندشان نمی توانند آن ها را راهی کشور غریب کنند به همین خاطر قید مهاجرت تحصیلی به کانادا را می زنند. کشور کانادا برای حل این دغدغه به خانواده دانش آموزان کمتر از ۱۷ سال ویزای همراه می دهد. یکی از والدین می تواند به عنوان همراه و قیم با دانش آموز به کانادا مهاجرت کند. این عزیزان اجازه اشتغال و تحصیل در کانادا را نخواهند داشت و باید پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی دانش آموز را تضمین کنند.

اقامت پس از اتمام تحصیل

پس از اتمام تحصیل در مدارس کانادا وضعیت اقامت دانش آموزان بین المللی به چه صورتی خواهد بود؟ تنها دانش آموزانی می توانند پس از اتمام دوران مدرسه خود در کانادا بمانند که بتوانند در یکی از دانشگاه های این کشور پذیرش بگیرند. کار در کانادا یکی دیگر از راه هایی است که از آن طریق دانش آموزان ویزای دانش آموزی خود را به ویزای کاری تبدیل می کنند. البته راه دوم بدلیل نداشتن تخصص کمی سخت خواهد بود اما مهاجرت کاری به کانادا زودتر از سایر روش ها شما را به اقامت دائم این کشور می رساند. دانشجویان در کانادا می توانند از برنامه ها و بورسیه های تحصیلی استفاده کنند. برخلاف مدارس، دانشگاه های کانادا تسهیلات زیادی را برای دانشجویان خود در نظر می گیرند. همچنین دانش آموزانی که از مدارس کانادا فارغ التحصیل شده اند می توانند برای تحصیل به کشورهای دیگری مهاجرت کنند. در این حالت تحصیل رایگان در آلمان یا تحصیل رایگان در ایتالیا بسیار جذاب خواهد بود. برای مشاوره مهاجرت تحصیلی می توانید با کروه وکلای لاهه تماس بگیرید.

تحصیل در مدارس کانادا و ورود به دانشگاه های این کشور

وکیل مهاجرت به کانادا در این خصوص بیان می دارد: (برای ورود به دانشگاه های کانادا داشتن دیپلم ۱۲ ساله الزامی است. شما پس از اتمام مدرسه در کانادا با دیپلم این کشور به راحتی می توانید از دانشگاه های دیگر کشورها پذیرش بگیرید. دانش آموزانی که مدرسه خود را با موفقیت تمام کنند و نمرات خوبی نیز بدست آورند می توانند برای مقطع لیسانس دانشگاه های کانادا اقدام کنند. دانش آموزان برای ورود به رشته پزشکی در دانشگاه باید یک دوره foundation بگذرانند و پس از آن در یک دوره ۴ ساله علوم پایه پزشکی شرکت کنند.)

معرفی مدارس

دبیرستان الکساندر: این مدرسه دارای ۲ شعبه است و در دوره متوسطه دوم فعالیت می کند. دانش آموزان در این مدرسه از فعالیت های فوق برنامه ‌و آموزش مهارت های خارج از درس بهره می برند. برای تحصیل در مدرسه الکساندر داشتن نمره ۵/۵ آیلتس الزامی است. رزومه تحصیلی شما در متوسطه اول تاثیر زیادی در پذیرش گرفتن از این مدرسه دارد. هزینه تحصیل در این مدرسه متناسب با کلاس های فوق برنامه ای که در آن ثبت نام می کنید متفاوت خواهد بود.

کالج بادول: کالج بادول یکی از مدارس بین المللی کانادا است که دوره پیش دانشگاهی را نیز برگزار می کند. این کالج یکی از مراکزی است که بزرگترین خوابگاه ها را اداره می کند. دانش آموزان در این کالج می توانند از استخر، سالن های سینما، کلاس های موسیقی و هنر، سالن های ورزشی و کتابخانه ها استفاده کنند.

علاوه بر مدارس معرفی شده مدارس معروف دیگری نیز وجود دارند که به دو زبان انگلیسی ‌و فرانسوی و یا به صورت تک زبانه فعالیت می کنند.

تحصیل در مدارس کانادا به چه مدارکی نیازمند است؟

برای تحصیل در مدارس کانادا ابتدائا باید مدارکی را برای اخذ پذیرش تحصیلی آماده کنید این مدارک عبارتند از:

 • مدارک شناسایی مثل شناسنامه و پاسپورت معتبر
 • مدرک زبان
 • ریز نمرات مقاطع قبلی
 • توصیه نامه معلمین
 • انگیزه نامه

پس از اخذ پذیرش، باید برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنید تا بتوانید به صورت قانونی در این کشور حضور یابید. برای این مرحله مدارک زیر مورد نیاز است:

 • مدارک شناسایی
 • مدرک زبان
 • گواهی پذیرش از مدرسه
 • مدرکی دال بر اینکه قیم دارید یا توانسته اید برای استفاده از Home stay توافق کنید.
 • بیمه
 • رزرو بلیط
 • گواهی تمکن مالی: تمکن مالی شما باید به گونه ای باشد که به سفارت ثابت کند توان مالی پرداخت شهریه و هزینه زندگی برای طول سال تحصیلی را دارید.
 • گردش حساب ۳ ماهه
 • انگیزه نامه
بیشتر بدانید:  اخذ ویزای کانادا به صورت تضمینی

پذیرش در مدارس کانادا
پذیرش در مدارس کانادا

وکیل مهاجرت تحصیلی به کانادا

تحصیل در مدارس کانادا رویایی است که با واقعیت فاصله ای ندارد. در حال حاضر خانواده ها در تلاشند تا فرزندان خود را برای ساختن آینده ای روشن پرورش دهند. یکی از بهترین راه های دستیابی به این هدف تحصیل از مقاطع پایین در کشورهای خارجی است. برای دستیابی به این مهم مشاوره با وکیل مهاجرت تحصیلی بسیار کمک کننده است. بهتر است برای انتخاب وکیل و یا موسسات مهاجرتی به سابقه و تجربه ایشان دقت نمایید. شما می توانید برای مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل در مدارس این کشور با گروه وکلای لاهه همکاری نمایید. مشاورین مهاجرتی گروه وکلای لاهه با اطلاعات به روز و استفاده از آسانترین و سریع ترین راه های مهاجرت آماده همکاری با شما هستند.

سوالات متداول

بله برخی از مدارس کانادا در بعضی استان ها به زبان فرانسوی تدریس می کنند.

بله دانش آموزان می توانند یکی از والدین خود را به عنوان قیم معرفی کنند.

قیم شما در کانادا تنها وظیفه مراقبت از شما را بر عهده دارد و اجازه کار و تحصیل نخواهد داشت.

بله دانش آموزان ایرانی نیز می توانند ویزای دانش آموزی کانادا را بدست آورند.

در برخی مدارس خصوصی کانادا دانش آموزان ممتاز می توانند از بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی استفاده کنند.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۲ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
لاتاری آمریکا ۲۰۲۴ صفر تا صد
نوشتهٔ بعدی
معرفی دانشگاه فرایبورگ آلمان

دیگر مطالب این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button