تحصیل هنر در انگلستان

تحصیل هنر در انگلستان

رشته هنر در انگلستان در دسته پر متقاضی ترین رشته های آکادمیک قرار می گیرد. در گذشته تحصیلات آکادمی در این رشته کمتر مورد استقبال واقع می شد اما در حال حاضر با توجه به تحولات گسترده در حیطه هنر و همچنین پیشرفت گرایش های هنری و افزایش نیاز جامعه بشری به این رشته علاوه بر ذوق و استعداد، گذراندن دوره های عملی و تئوری و همچنین اخذ مدارک تحصیلی اهمیت بسیاری در رشته هنر دارد. تحصیل رشته هنر در برترین دانشگاه های جهان آرزوی هر هنرمند و هنر دوستی است که می خواهد در رشته هنر به تحصیل بپردازد. با ما همراه باشید تا در مورد رشته هنر در انگلستان بیشتر بدانید.

رشته هنر در انگلستان

رشته هنر در انگلستان به دلیل فرهنگ غنی این کشور محبوبیت دارد. هنرمندانی همچون ادموند لیتون با نقاشی کوک زدن پرچم ، ویلیام شکسپیر با نمایشنامه مکبث، فردریک واتس با پیکره سوار بر اسب و … در این کشور پرورش یافته اند و گام های رو به جلویی در این رشته برداشته اند. آلن آریاس میسن هنر را اینگونه تعریف می کند: (هدف هنر، ایجاد عصاره یی بی جان و روشنفکر مآبانه نیست. هنر، حیاتی شدت یافته است: حیاتی درخشنده و تابناک.) .هنر فقط نقاشی و یا طراحی نبوده و کشور انگلستان از دیرباز در عرصه سینما، تئاتر، مجسمه سازی، طراحی لباس و مد و فشن، طراحی پارچه، موسیقی، هنرهای نمایشی و … سرآمد بوده است. تحصیل رشته هنر در انگلستان به عنوان یکی از قطب های فرهنگ هنر در جهان رویایی است که فاصله زیادی با واقعیت ندارد.

تحصیل رشته هنر در انگلستان
تحصیل رشته هنر در انگلستان

تحصیل رشته هنر در برترین دانشگاه ها

وکیل مهاجرت به انگلستان بیان میدارد: هر ساله در کشور انگلستان رخدادهای هنری  همچون کارناوال ها، ایونت های برندهای معتبر، گالری های نقاشی، تئاترهای سراسری، کنسرت و … روی می دهد که همین امر علاوه بر پاسداری از هنر و آثار کهن موجب جذب هنرمندان بسیاری نیز می شود. رشته هنر هیچ گاه در انگلستان راکد نبوده و روز به روز دچار تحولات مثبت و گاهی منفی می شود. برای تحصیل رشته هنر در انگلستان علاوه بر مدرک زبان و ریز نمرات آخرین مقطع، ارائه نمونه کارهای هنری فرد نیز الزامی است. یکی از مزیت های تحصیل رشته هنر در انگلستان این است که دانشگاه برای دانشجویان این امکان را فراهم می کند تا همزمان با تحصیل، در کمپانی های معتبر مشغول به کارآموزی شوند. دانشگاه های انگلستان هرساله طیف وسیعی از گرایش های رشته هنر را ارائه می دهند این گرایش ها در زمینه های تخصصی به صورت واحدهای درسی ارائه می شوند. برترین دانشگاه های انگلستان در زمینه تحصیل رشته هنر را اگر بخواهیم نام ببریم می توانیم به دانشگاه های زیر اشاره کنیم:

دانشگاه هنر لندن: این دانشگاه که یکی از دانشگاه های پیشتاز در رشته هنر در انگلستان است در سال ۲۰۰۴ میلادی در شهر لندن تاسیس شد. رشته هایی همچون طراحی داخلی ، طراحی گرافیک، مد در این دانشگاه ارائه می شود. در مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه به دانشجویان بین المللی بورسیه های تحصیلی متنوعی اعطا می کند.

کالج سلطنتی هنر انگلستان: این کالج از قدیمی ترین دانشگاه های دنیا در زمینه رشته هنر بوده که در لندن واقع شده است. شما باید برای پذیرش گرفتن از این دانشگاه در وهله اول نمونه کارهای خود را ارسال کنید و در مرحله بعدی دانشگاه با شما یک مصاحبه غیرحضوری در اسکایپ یا یک مصاحبه حضوری ترتیب می دهد. متاسفانه در این دانشگاه به دانشجویان بین المللی  بورسیه تحصیلی تعلق نمی گیرد. این کالج یکی از بهترین کالج های دنیا برای تحصیل در رشته طراحی لباس و جواهرات بوده و همواره متقاضیان بسیاری را می پذیرد.

دانشگاه هنر بورنموث: یکی از دانشگاه هایی است که صورت تخصصی در زمینه رشته های هنر به فعالیت می پردازند. در این دانشگاه مهمترین فاکتور برای یک دانشجو شرکت و همکاری در کارهای گروهی است. در این دانشگاه در گرایش های تخصصی رشته هنر دوره های آموزشی و کار آموزی بسیاری ارائه می شود که دانشجو را برای ورود به بازار کار آماده می کند.

رشته بازیگری

رشته بازیگری یکی از زیرشاخه های رشته هنر در انگلستان است که در دوره های ۳ ساله کارشناسی، ۲ و ۱ ساله کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می شوند. علاوه بر دانشگاه ها موسسات بازیگری بسیاری نیز در انگلستان فعالیت می کنند که این موسسات معمولا تحت نظر بازیگران مطرح هالیوود هستند. دانشجویان در تحصیلات تکمیلی در گرایش هایی همچون ساخت فیلم، کارگردانی، رسانه، بازیگری و… می توانند انتخاب کنند. اشتغال در این رشته ها پس از فارغ التحصیلی رقابتی بوده و هر فرد با رزومه قوی تر موقعیت های شغلی بهتری خواهد داشت. شما می توانید در دانشگاه های همچون لنکستر، کاردیف، کنت و لیدز به عنوان برترین دانشگاه های انگلستان در عرصه بازیگری پذیرش بگیرید.

مد و فشن در انگلستان

انگلستان نیز همچون فرانسه و ایتالیا مهد کمپانی و شرکت های معتبر بسیاری در صنعت مد و فشن است. مد و فشن در انگلستان به صورت آکادمیک نیز قابل فراگیری است. البته مد و فشن به شاخه های طراحی لباس و پارچه، مدلینگ، طراحی جواهرات و … تقسیم می شود. با پیشرفت جوامع بشری و همچنین با گسترده شدن روابط کشورها، تحولات چشمگیری در این صنعت دیده می شود. دانشجویان برای تحصیل در رشته های زیر شاخه مد و فشن نیز می بایست نمونه کار ارائه دهند. یکی از رویدادهای حائز اهمیت برای علاقه مندان به صنعت مد، هفته مد لندن است که سالیانه ۲ بار برگزار می شود. در این رویداد طراحان هنر خود را در معرض دید برندهای معروف قرار می دهند. دانشگاه بیرمنگام یکی از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته هنر در انگلستان به خصوص طراحی جواهرات است.

گرافیک

گرافیک یکی از شایع ترین زیرشاخه های رشته هنر در انگلستان برای تحصیلات آکادمیک است. دانشجویان رشته گرافیک با ابزار بصری و گرافیکی در پی ارتباط با بیننده می گردند. شما می توانید در تحصیلات تکمیلی رشته گرافیک زیرشاخه های متنوع و کاربردی از این رشته را انتخاب نمایید. رشته گرافیک به علت انعطاف بالا قابل ترکیب با سایر رشته ها بوده و می توان آن را پیش نیاز دیگر رشته های هنر دانست به همین دلیل اغلب دانشگاه ها کارگاه هایی از تلفیق گرافیک و سایر رشته ها مثل طراحی برگزار می کنند.

بیشتر بدانید:  تحصیل معماری در انگلستان ۲۰۲۲

مدارک مورد نیاز

برای تحصیل رشته هنر در انگلستان ارائه مدارکی الزامی است. مدارک شناسایی همچون شناسنامه و پاسپورت معتبر به صورت ترجمه شده باید ارائه شوند. مدارک دیگری نیز همچون مدرک زبان، ریز نمرات و مدرک مقاطع قبلی، گواهی تمکن مالی و گردش حساب برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان، گواهی عدم سوپیشینه، سوابق کاری، مقالات و از همه مهم تر کارهای عملی فرد باید ارائه شوند.

مزایا تحصیل رشته هنر در انگلستان

دلایل مختلفی برای انتخاب انگلستان به عنوان کشور مقصد وجود دارد. معایب تحصیل رشته هنر در انگلستان در کنار مزایای آن معمولا قابل چشم پوشی است. یکی از این معایب هزینه های بالای تحصیل و زندگی است که با بورسیه های تحصیلی که دانشگاه ها در نظر گرفته اند قابل پوشش است. اما اگر بخواهیم از مزایا صحبت کنیم می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  1. بازه کوتاه تر تحصیل نسبت به سایر کشور ها یکی از مزایا تحصیل رشته هنر در انگلستان است. شما می توانید دوره کارشناسی را ۳ ساله و دوره کارشناسی ارشد را ۱ ساله بگذرانید.
  2. دومین مزیت تحصیل رشته هنر در انگلستان شایسته سالاری برای اشتغال است. یعنی فضای کار در انگلستان کاملا رقابتی بوده و هر شخصی که رزومه بهتری داشته باشد راحت تر شغل مناسب خود را پیدا می کند.
  3. پس از تحصیل فارغ التحصیلان می توانند ۲ تا ۳ سال در جستجوی کار باشند و کشور انگلستان نسبت به سایر کشورها فرصت بیشتری برای کار پیدا کردن در اختیار فارغ التحصیلان بین المللی قرارداده است.

هزینه تحصیل رشته هنر در انگلستان

شهریه رشته های دانشگاهی هنر با توجه به مواردی همچون رنکینگ دانشگاه، کیفیت آموزشی دانشگاه و امکاناتی که در اختیار دانشجویان قرار می دهد متغیر است. برای مقطع کارشناسی شما باید مبلغی نزدیک به ۲۰ تا ۳۰ هزار، مقطع کارشناسی ارشد ۱۰ تا ۲۰ هزار و در مقطع دکتری ۱۸ تا ۲۵ هزار پوند را در نظر بگیرید. برای پرداخت هزینه های دانشگاه اگر سوابق تحصیلی خوبی دارید می توانید از بورسیه های تحصیلی دانشگاه های انگلستان استفاده کنید. این بورسیه ها متناسب با رشته و دانشگاه متفاوت بوده اما معمولا هزینه های تحصیل دانشجو را پوشش می دهد. برخی از این بورسیه ها را در ادامه نام می بریم.

  1. بورسیه دانشگاه هنر لندن با مبلغ ۵ هزار یورو در مقطع کارشناسی ارشد
  2. بورسیه لیو لینگ رشته طراحی لباس با مبلغ ۱۰ هزار یورو برای هزینه های زندگی
  3. بورسیه دانشگاه وارویک به تعداد ۲۰ نفر و با مبلغ ۱۳ هزار پوند برای دانشجویان مقطع کارشناسی.
بیشتر بدانید:  بورسیه تحصیلی انگلستان

تحصیل هنر در انگلیس
تحصیل هنر در انگلیس

وکیل برای تحصیل رشته هنر در انگلستان

اگر قصد مهاجرت تحصیلی دارید و در انتخاب کشور یا حتی رشته و گرایش قادر به تصمیم گیری نیستید و اطلاعاتی درخصوص مهاجرت تحصیلی به انگلستان ندارید و یا در تلاش برای اخذ فاندهای تحصیلی هستید باید با یک وکیل مهاجرت تحصیلی مشورت نمایید. در این زمینه نکته حائز اهمیتی که باید به آن توجه کنید این است که برخی موسسات و وکلا مهاجرتی با وعده های پوچ شما را گمراه می کنند به همین خاطرلازم است برای انتخاب وکیل مهاجرت از سوابق وی اطلاعات کسب کنید تا ضرری به شما وارد نشود. وکلا مهاجرتی لاهه با تخصص و کارنامه درخشان در زمینه مهاجرت های تحصیلی در این مسیر همراه شما خواهند بود تا بتوانید اهداف خود را دنبال کنید.

سوالات متداول

متقاضیان تحصیل رشته هنر در انگلستان باید حداقل نمره ۶ آیلتس را کسب کنند.

کالج سلطنتی انگلستان در هیچ مقطعی به دانشجویان بین المللی بورسیه تحصیلی نمی دهد.

مقطع کارشناسی در انگلستان برخلاف سایر کشور ها در ۳ سال قابل اتمام است.

یکی از مزیت های تحصیل رشته هنر در انگلستان اجازه جستجوی کار بعد از فارغ التحصیلی است که در بازه ۲ تا ۳ ساله به شما این اجازه داده می شود که برای پیدا کردن کار در انگلستان بمانید.

برای رشته طراحی جواهرات پیشنهاد ما به شما دانشگاه بیرمنگام است. طراحی جواهرات در این دانشگاه به صورت تخصصی آموزش داده می شود.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۳ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
تحصیل معماری در ایتالیا
نوشتهٔ بعدی
رشته مهندسی در استرالیا

دیگر مطالب این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button